Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Сре 10 Aвг 2011, 12:54 am

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
На ден 11.08.2011 година Четворток во 23:30 мин во Палталк собата „Ahlu Sunnah“ Ќе се одржи читање на Куран наменето само за сестри. Собата ке биде затворена и во неа ке имаат пристап само сестри.

Пасвортот ке го најдете во Женскиот дел. (За подетални информации во Женскиот дел. Ако некој нема пристап во женскиот дел, може слободно да ме контактира мене.)

За сите оние, кои што немаат LogIn на Палталк, исто така нека ме контактираат!

Палтак можете под овој линк да го спуштите: [You must be registered and logged in to see this link.]

Собата ке се наоѓа во Македонскиот Дел.

Го молам на Аллах џ.ш за вашето присуство Аллах џ.ш да ве награди.

Ес селамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

2 Re: Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Сре 10 Aвг 2011, 2:25 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Известување!!!

Ги известувам на Сестрите кој што не се во Женскиот дел.

Доколку сакаат да присусвоваат во Палталк Собата „Ahlu Sunnah Forum“ Нека ја сопштат нашата сестра и модераторка Muslima4Islam да ги вметне во Женски Дел или да му даде Пасвортот преку приватна Порака.


Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Сре 17 Aвг 2011, 3:32 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
Sestri,На ден 18.08.2011 година Четворток во 23:30 мин во Палталк собата „Ahlu Sunnah“ Ќе се одржи читање на Куран наменето само за сестри. Собата ке биде затворена и во неа ке имаат пристап само сестри.
Пасвортот ке го најдете во Женскиот дел. (За подетални информации во Женскиот дел. Ако некој нема пристап во женскиот дел, може слободно да ме контактира мене.)

За сите оние, кои што немаат LogIn на Палталк, исто така нека ме контактираат!

Палтак можете под овој линк да го спуштите: [You must be registered and logged in to see this link.]

Собата ке се наоѓа во Македонскиот Дел.

Го молам на Аллах џ.ш за вашето присуство Аллах џ.ш да ве награди.

Ес селамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

4 Re: Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Нед 21 Aвг 2011, 3:02 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка


na Den, 21.08.201, Nedela, vo 23.30 h ke prodolzhime vo paltalk Sobata "ahlu-sunnah Forum"so citanje na Kuran.


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

5 Re: Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Саб 19 Мај 2012, 1:03 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
На ден 20.05.2012 година Недела во 20:00 часот во Палталк собата „Ahlu
Sunnah“ Ќе се одржи читање на Куран наменето само за сестри. Собата ке
биде затворена и во неа ке имаат пристап само сестри.

За подетални информации во женскиот потфорум на Ahlu-Sunnah-Форум Македонија.

За сите оние, кои што немаат LogIn на Палталк, исто така нека ме контактираат!

Палтак можете под овој линк да го спуштите: [You must be registered and logged in to see this link.]

Собата ке се наоѓа во Македонскиот Дел.

Го молам на Аллах џ.ш за вашето присуство Аллах џ.ш да ве награди.

Ес селамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

6 Re: Палталк соба „Ahlu Sunnah Forum“ on Нед 20 Мај 2012, 7:27 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Известување!


Вечерашниот термин во 20:00 часот се променува, иншАллах читањето на
Куран ќе започне во 21:00 часот. Сите сестри кој сакаат да присусвуваат
иншАллах се добредојдени. БаракАллах Феек.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот