Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 11 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 11 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 4 of 4]

76 Re: Razgovor on Нед 14 Aвг 2011, 11:39 pm

LAUTKA


Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Prasanjeto e : Dali ako dojde nekoj (dzin) i vi kaze ako prodolzite da veruvate da postite da se klanjate da slusate kuran ke ubie nekoj sto go poznavate, a vie mozete da go zastitite so otkazuvanje na vasata vera =shirk......Da li bi go napravile toa ili pak ke ostanete da veruvate i toj ili taa ke umre po vasa vina


Ова е тотално не основано,и ова неможе да се случи затоа ,земи покајсе ,продолши како што си запоичнал во претходните постови,,Фати се за намас и сите ибадети ,че ти исчезнат сите маки и невидливи бича..
зошто само Аллах џ.ш дава живот ,и тој го одзема животот..никој друг...[You must be registered and logged in to see this link.] ..прочитаја ова тема и тука е лекот за тебе ништо повече.........

77 Re: Razgovor on Сре 17 Aвг 2011, 11:00 pm

007


Баниран член
Баниран член
toa e toa na periodi me faka sega nemozam toa da go pravam, no pak ke se smenam zavisi

78 Re: Razgovor on Чет 18 Aвг 2011, 2:01 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:toa e toa na periodi me faka sega nemozam toa da go pravam, no pak ke se smenam zavisi

Што те фака,но мене ме интересира дали навистина ти контактираш со џините ,како што спомна некои услово од ниф како што е спомнато погоре..???


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

79 Re: Razgovor on Пет 19 Aвг 2011, 12:44 am

007


Баниран член
Баниран член
pa sakam gi sakam zemski zadovolstvo poveke od molitva i sl, da komuniciram


______________________________________________

80 Re: Razgovor on Пет 19 Aвг 2011, 1:46 am

ibret

avatar
Активен член
Ја мислам дека овој човек овдека не е дојден да учи за ислам,туку е дојден да си игра со оваа група на џемаат!
Аллах еманет!!


______________________________________________

81 Re: Razgovor on Пет 19 Aвг 2011, 1:49 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
ibret напиша: Ја мислам дека овој човек овдека не е дојден да учи за ислам,туку е дојден да си игра со оваа група на џемаат!
Аллах еманет!!

Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху Брате Ибрет!!!

Нас ни е должност да поучуваме а тој иншАллах треба да свати дека ние како муслимани му даваме насихати му даваме Поуки за проблемите.Ако тој е дојден да се игра со нас, да ни возвратува на доброто што му го даваме со лошо навистина неубава работа.Аллах ја знае намерата од овој човек.Па нека Аллах џ.ш го упати во вистината, нека Аллах џ.ш го извади од темницата во светлината АМИН.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

82 Re: Razgovor on Пет 19 Aвг 2011, 1:56 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:pa sakam gi sakam zemski zadovolstvo poveke od molitva i sl, da komuniciram

Пријателе ти кажуваш подобро ти било женско задоволство од молитва.Јас сега ке ти спомнам следново:

Овој проблем ти го прави Шејтанот и Џиновите.

Шејтанот и Џиновите не сакаат да правиш Молитва туку тие те тераат на ваква заблуда.Затоа ти си слаб тебе те владее Џинните џинните играат со тебе како што сакаат.Ако ти речеш Крај достае на оваа заблуда тогаш излегуваш како победник.Но ова не е само тоа. Треба ти да одиш кај некој Шејх кај некој Оџа кој извршува Рукија.треба да поразговараш со него за твојот проблем.

Па иншАллах ти после укажаната поука од шејхот треба да се отргниш од сите лоши работи.Мој пријателе најдобро е да ти Се покајеш од Срце и да го направиш искрено Тевбе.Навистина Аллах е опростувач го сака опростувањето па иншАллах ке ти Опрости.

Мој пријателе те советувам иншАллах да си појдеш да си извршиш Рукија.Па после Рукијата да ги правиш Тарапиите кој ке ти ги дадат па иншАллах потоа ке ни сопштиш ситуација.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

83 Re: Razgovor on Пет 19 Aвг 2011, 2:03 am

ibret

avatar
Активен член
Па близу му е скопје од левата страна му е ,таму ќе го најде мирот.зарем не гледате дека ве врти во крук!


______________________________________________

84 Re: Razgovor on Саб 20 Aвг 2011, 7:25 pm

007


Баниран член
Баниран член
nema cel da vrtam vo krug,gledas ne se ukjucuvam non stop, me nema so denovi najvazen islamski del e iskrenosta a ja sum iskren....pa sega ako ne mi veruvas nemozam da te nateram so sila, ja sum vo skopje tuka poveke nego vo mojot roden grad ....samo cas sakam cas nesakam toa e


______________________________________________

85 Re: Razgovor on Саб 20 Aвг 2011, 7:29 pm

007


Баниран член
Баниран член
Muaz gi znaes pricinite zasto nemozam da pravam rukja, no ne me razbirate nema vrska se obidov ne ste vie vinovno ne vi zameruvam okej si e, na eden glupak kako mene retko koj bi mu veruval ocibgledno nemame zaedni4ki jazik, ne bivat pregovorite kolku i sto se trudev nema vrska ne ste vie krivi fala na se toa ke bide kako treba da bide, od ozgora kako e odluceno


______________________________________________

86 Poraka i sovet do YEMENIS on Саб 20 Aвг 2011, 9:29 pm

muharem fazli


Талиб
Талиб
بسم الله الرحمن الرحيم
Bismil-lahir-Rahmanir-Rahim

Yemenis,prijetelu!

Uste pri citanjeto na ova poraka,uveren sum deka mu se plasis.
Ubeduvanja nema prijetele.Te sovetuvam da go krsis mrazot pod tvoite noze,i vednas da odis vo Ohrid.Koga ke stignes tamu,bilo kogo,prasaj se za Baskim Fazli i recimu deka si preporacan od strana na:
Muharem Fazli od Melburn - Australia.

Za vozvrat,te preporacuvam da mi se javis posle posetat kaj nego.

Hajr insaAllah.

87 Re: Razgovor on Саб 20 Aвг 2011, 9:45 pm

007


Баниран член
Баниран член
da vidime no veke. neznam kako ke bide potamu veke pocnav da bidam zdodeven i daleku e ohrid ne rabotam, ke vidime zavisi se od boga


______________________________________________

88 Re: Razgovor on Саб 20 Aвг 2011, 9:48 pm

007


Баниран член
Баниран член
neka mi ostavi poraka so potatoci i ja ke mu dadam na nego koj moze da razgovara i da se vidi


______________________________________________

89 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 12:32 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:pa sakam gi sakam zemski zadovolstvo poveke od molitva i sl, da komuniciram
Ајде објасни како комуницираш.со џиновите ,и по се изгледа братот Ибрет,,Че испадне во право послушајго советот од Мухарем фазли, побарајго човекот во Охрод ,ако навистина имаш мака а ако не ,,ние вече ти дадофме сугестити и упатства а ти се оправдуваш ,неможама од други причини ,,,

Кај нас(муслиманите) не постои нешто неможам ,,туку сакам или несакам,а неможам нема ,,во твојовава ситуација преовладува ставот

Несакаш...........Поздраф од нас почни кршиго мразот па потоа че продолжимее,,

Раскажиго уште твоето комуницирање со Џините(начинот)и да оди темава под клуч ,вече е исцрпена...


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

90 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 1:25 am

007


Баниран член
Баниран член
obidi se da razberes sredinata e protiv toa nemoazam da praktikuvam,ispada deka nesakam spored tvoeto no sekoj si pravi izbor takov e mojot,samo izvinete nemav namera da napravam losotija tuku da najdeme zaednicki jazik,mozete da me povrzete so nekoj odza neka mi pise private messege, ke povtoram razgovor prvo utvrduvanje i da prasam nekoj prasanja za verata pa ako bide se ke dojde i do rukja vaka me strav diretkno.....se trudam da imame dobra kumunikacija i razbiranje pzodrav


______________________________________________

91 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 1:28 am

007


Баниран член
Баниран член
KUmunikacija vo glavno e so vo mojata glava so mislite preku mojot glas, nekogas preku son a nekogas slusam i drugi glasovi i imam vizzii


______________________________________________

92 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 2:59 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Dokolku imash Nekoi drugi prashajna za verata Prijatelce moe Poveli postiraj tuka pa nie inshaAllah ke vidime da ti odgovorime.

A ako odlucish da izvrshuvash Rukija ke si Pobarash Odza inshAllah.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

93 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 2:34 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
od moja Strana da ti kazham, koga se Raboti za Bolka, Napadi, etc.. ke pojdesh i do sekade na Svetov...A ti vikash deka Ohrid bilo mnogu daleku..Razmisli ushte ednash. Imash dovolno Soveti na Forumov dobijeno.

Sega se zavisi od tebe. Nekoj drug ke bideshe srecen, da dobieshe Adresi od nekoj Raki i dobri Soveti kako stho gi dobi ti.


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

94 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 3:15 pm

007


Баниран член
Баниран член
neka mi dajat kontakt od nekoj odza sto pravi rukja pa ke vidime moze i toj od ohrid da razgovaram


______________________________________________

95 Re: Razgovor on Нед 21 Aвг 2011, 3:37 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
Ako tie poblisku Tetovo, Mazhmi ke ti prati broj od eden odzha tamo.kontaktirajgo privatno na Abu Al-Amin


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

96 Re: Razgovor on Пет 30 Сеп 2011, 9:15 pm

007


Баниран член
Баниран член
imase nekoi nedorazbiranja ama sega e se vo red so pristapot na stranata,mi dadovte dosta soveti ja iscrpevme temata ke prejdam vo resavanje samostojno na toj problem da se vidam so nekoj vo potraga sum, tuka ke razresuvame nekoj nedoumici sto gi imam i drugi prasanja ke mi kazuvate blagodaram mnogu,i ako mislam deka uste nemozevme da najdeme zaedni4ki jazik


______________________________________________

97 Re: Razgovor on Саб 01 Окт 2011, 12:35 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:imase nekoi nedorazbiranja ama sega e se vo red so pristapot na stranata,mi dadovte dosta soveti ja iscrpevme temata ke prejdam vo resavanje samostojno na toj problem da se vidam so nekoj vo potraga sum, tuka ke razresuvame nekoj nedoumici sto gi imam i drugi prasanja ke mi kazuvate blagodaram mnogu,i ako mislam deka uste nemozevme da najdeme zaedni4ki jazik

Dobre ni dojde pak nazat pomedzu nas.

Kako shto kaza temata e prekomentirana i toa beshe našiot stav.

Dokolku imas neshto nejasno vo vrska so drugo prasajne poveli otvori nova tema da podiskutirame.

P.S. Ne e problem za kakvo bilo prashajne samo ke te zamolam da ne provocirash ili navredish. Do sega ne gi prekrsh pravilata pozdrav Smile


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

98 Re: Razgovor on Нед 02 Окт 2011, 12:54 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата ке ја ставам под клуч.

Како што можеме да видиме темата е ицрпена со докази па така ако продолжи да се дебатира ке се одалечи во друга точка.

иншАллах нема да има никаков проблем.


Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве берекатуху!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 4 of 4]

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот