Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 18 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 18 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 4]

1 Razgovor on Чет 14 Jул 2011, 1:30 pm

007


Баниран член
Баниран член
Salam alekom, sakam da ve zamolam dokolku nekoj od skopje moze da se vidi so mene sakam da razgovram za islamot, za moite problemi sto gi imam, i za literatura kriticka............da bidem iskren jas mnogu zlo nanesov na islamot i sum mnogu gresen sakam da se pokajam za toa, dokolku nekoj moze neka mi pise privatna poraka da mu dadam informacii

2 Re: Razgovor on Пет 15 Jул 2011, 12:40 am

Ebu jasin


Нови член
Нови член
Yemenis напиша:Salam alekom, sakam da ve zamolam dokolku nekoj od skopje moze da se vidi so mene sakam da razgovram za islamot, za moite problemi sto gi imam, i za literatura kriticka............da bidem iskren jas mnogu zlo nanesov na islamot i sum mnogu gresen sakam da se pokajam za toa, dokolku nekoj moze neka mi pise privatna poraka da mu dadam informacii

Алејкум Селам дојбре дојде во нашава дружина,Иншачлах че се најде и такоф од твојата близина што би молел да ти помогне,а нема да биде од штета дани објасниш во кратки црти и тука во што е проблемот (или какво зло си нанел на самиот себеси,)..

3 Re: Razgovor on Пет 15 Jул 2011, 1:32 pm

007


Баниран член
Баниран член
Koplicirano e se raboti za problem od poveke aspekti, problemot e sto nemozam da go praktikuvam da se klanjam da postam od poveke pricini,okolinata e protiv toa i ne smeat da doznaat, ima i drugi problemi koi nemozit da se resat, mora taka da bidat

4 Re: Razgovor on Саб 16 Jул 2011, 2:38 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Koplicirano e se raboti za problem od poveke aspekti, problemot e sto nemozam da go praktikuvam da se klanjam da postam od poveke pricini,okolinata e protiv toa i ne smeat da doznaat, ima i drugi problemi koi nemozit da se resat, mora taka da bidat

Селам Алејкум ,,приателе,добре дојде ,меѓуна нас чуствувајсе удобно и Иншаллах колку сме во можнос,би ти помогналее!!

Првично според твиве кажувања,велиш неможеш да ги извршуваш Ибадетите...

1.Зошто е тоа така ,дали .слаб ти е динот ,ИМАНОТ ,

Или постои нои други проблеми од психички карактер...
Што се однесува до луѓе наши брача постојат во Скопје можеш дасе сретниш видиш подискутираш,


Но можеш да се искажеш и тука ,доколку си во можнос да го сториш тоа ,и сите ние Со Аллахова помош и упат и искрен ниет од твија старна би почнал да ги практикуваш Исламските Ибадети??

Селам Алејкум


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

5 Re: Razgovor on Пон 18 Jул 2011, 9:58 pm

007


Баниран член
Баниран член
Znaci se raboti za problem od poveke aspekti,edniot e imam nekoi phihicki problemi na primer iako znam deka islamot e visitinata pijam alkohol jadam svinsko slusam muzika pa i svirac sum(ameterski),ne mozi bog da mi bide na prvo mesto a traba da e taka neli,potamu nemozam da se sprotistvam na sredinata vo koja ziveam za izvrsuvam treba namaz i post no se plasam da me vidat i tesko e da se kries ili cel mesec preku den da ne jades i ne pies voda, i ne mi e Allah na prvo mesto za da se sprotistvam na sve toa


______________________________________________

6 Re: Razgovor on Пон 18 Jул 2011, 9:59 pm

007


Баниран член
Баниран член
i na site moi prijateli sto sum kazal se protiv toa duri i mojata devojka sto znaat site se protiv


______________________________________________

7 Re: Razgovor on Вто 19 Jул 2011, 12:11 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Znaci se raboti za problem od poveke aspekti,edniot e imam nekoi phihicki problemi na primer iako znam deka islamot e visitinata pijam alkohol jadam svinsko slusam muzika pa i svirac sum(ameterski),ne mozi bog da mi bide na prvo mesto a traba da e taka neli,potamu nemozam da se sprotistvam na sredinata vo koja ziveam za izvrsuvam treba namaz i post no se plasam da me vidat i tesko e da se kries ili cel mesec preku den da ne jades i ne pies voda, i ne mi e Allah na prvo mesto za da se sprotistvam na sve toa
Навистина тешка ситуација,но сепак,проблемот е кај самиот себеси,,

Ти знаеш дека исламот е Исправен но ти не веруваш во исламот, ти сеуште си далеку од Исламот ,прво и нај битно е да се победиш самиот ,а за средината потоа ,за средината каде живееш има и друго чаре ако не ја совладаш че направиш хиџра и завршена работа,ама првиоф дел од проблемоф е голем и тој треба да се реши,, за почеток потребно тие да го примиш Исламот и да постанеш муслиман..


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

8 Re: Razgovor on Сре 20 Jул 2011, 4:25 pm

007


Баниран член
Баниран член
vo red................no veke nikoj nesakat da mi pomogne site me ignorirat


______________________________________________

9 Re: Razgovor on Саб 23 Jул 2011, 11:35 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:vo red................no veke nikoj nesakat da mi pomogne site me ignorirat
..Ги игнорираат твоите дела,кој ги правиш а не тебе,тоа самото посебе те носи да ги поправиш или оставиш делата кој ги правиш и игнорацијата че заврши..

Поздраффф...............


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

10 Re: Razgovor on Пон 25 Jул 2011, 4:44 am

007


Баниран член
Баниран член
Da no kako da gi informiran niv, tie koi mi pomagaa


______________________________________________

11 Re: Razgovor on Сре 27 Jул 2011, 12:00 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Da no kako da gi informiran niv, tie koi mi pomagaa

ти че ги информираш така што лошите дела и постапки че ги замениш со добри дела ,така да тогаш и че нема потреба од информирање сами че увидат..


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

12 Re: Razgovor on Чет 28 Jул 2011, 12:04 pm

007


Баниран член
Баниран член
nemozat da uvdidat gi imat site kontakti prekinato so mene, sega mi e potrebna konsultatska pomos,taman vo momentot koga so eden covek ja dobiv i pocnavme da razgovarame da mu gi kazuvam moite stravovi i problemi toj nesto se najuti i me ingnorira poveke od 4 meseca, i porano me ignorirase pa pak kontaktiravme nemat site zivci i ne gi razbiraat i ne mi dovloija moite stravovi da gi kazam


______________________________________________

13 Re: Razgovor on Чет 28 Jул 2011, 2:39 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:nemozat da uvdidat gi imat site kontakti prekinato so mene, sega mi e potrebna konsultatska pomos,taman vo momentot koga so eden covek ja dobiv i pocnavme da razgovarame da mu gi kazuvam moite stravovi i problemi toj nesto se najuti i me ingnorira poveke od 4 meseca, i porano me ignorirase pa pak kontaktiravme nemat site zivci i ne gi razbiraat i ne mi dovloija moite stravovi da gi kazam

Пријателе мој јас и други ја знаеме твојата работа и твојот проблем.

Го Молам на Аллах нека ти олесни и нека те упати на Вистината.

Но сакам да ти кажам следново но те молам немој да ме сватиш погрешно.

Кога ти ке ги кажеш твоите проблеми ние те слушаме и читаме внимателно, и кога ние ке те поучиме да не правиш така и ти даваме совети да се отргнеш од таа работа ти велиш дека е тешко.

Нејсе сакам да ти кажам следново Ако ти ги прифатиш советите од браката кој ти ги даваат и ако ти ги отргниш тие патишта кој си ги правел (можеби и уште ги праиш) тогаш никој нема да те игнорира.

Ама ако ти постојано настојуваш на истиот проблем со истите проблеми и пак велиш неможам а истото го велиш тога пријателче ѓабе е, луѓето тогаш те игнорираат и не сакаат више да се расправаат поради ти истото го тврдиш.

ова јас го кажувам само немој да ме сваќаш погрешно.

За на крај ако сакаш да те не игнорираат да не те одбиваат луѓето. искрено покајсе и барај опрпст од Аллах.

Ако сакаш да бидеш искрен треба искрено да посведочиш дека нема друг бог освен Аллах и дека Мухаммед с.а.в.с. е негов последен Пратеник (Пророк).

Кога ова ке го направиш треба да отфрлиш се што си правел лошо. Алкохол. свинско. котцка, Зина и т.н.

Кога ти ке ги прифатиш овие работи верувајми дека ке бидеш прифатен меѓу сите Муслимани и нема да те игнорираат.

така да јас тебе ти кажав и порано и сега ке ти кажам.

пријателе мој не е ништо лошо ако извршеш Рукија.

Ти имаш психички и духовни проблеми.

Тебе ѓаволот џинните не те оставаат да ги отргнеш лошите дела.

Аллах да ти олесни и Упати на Вистината Аллахуме Амиин!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

14 Re: Razgovor on Пет 29 Jул 2011, 3:28 am

007


Баниран член
Баниран член
epa i da sakam da se vidam so nekoj za da se izvrsi toa treba da se vidime so toa sto go pravat da razgovarame nemozam sam da go napravam toa sakam so nekoj da se vidam da porazgovaram da mi kaze nemoze se sam na net i citaj, i jas sam ne si vrsam rukja..tuka ajde nikoj ne mi pomaga nemora


______________________________________________

15 Re: Razgovor on Пет 29 Jул 2011, 3:32 am

007


Баниран член
Баниран член
Rukja ja sam ne si pravam ni pa moram, ste mi davale soveti uste nemozam ne razbirate zosot sredinata problemite stravot...ne me razbirate jas si otidov od forumot islamski centrar kade site me gledaat kako gavol me iznerviraa vo 1 moment i namerno narpavi da me baniraat,dojdov na ovoj forum nadevajki se na podobro no gledam deka i tuka naogaam , lesno e da sudis od ozgora mislis lesno e e se MUaz,


______________________________________________

16 Re: Razgovor on Пет 29 Jул 2011, 3:32 am

007


Баниран член
Баниран член
I ti ne gi vide toa sto go barav jas nebarav online soveti , ne e isto taka i vo zivo


______________________________________________

17 Re: Razgovor on Пет 29 Jул 2011, 3:03 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:epa i da sakam da se vidam so nekoj za da se izvrsi toa treba da se vidime so toa sto go pravat da razgovarame nemozam sam da go napravam toa sakam so nekoj da se vidam da porazgovaram da mi kaze nemoze se sam na net i citaj, i jas sam ne si vrsam rukja..tuka ajde nikoj ne mi pomaga nemora

Пријателче мое јас добро те свакам. Но ти мене не ме свакаш. Нејсе, јас ти кажав тебе убаво дека ако ти настојуваш со истото и во живо и како што сакаш џабе ти е.

Што лек ке е ако јас или незнам ти кој да дојде да се видиме и да те поучиме а ти пак ке настојуваш на истото и што само што ке се видиме а проблемот ист.

Сега се сетив дека си бил кај оџа да си примал Ислам така беше мислам. Кога беше таму зашто не се поправи во односите зашто не ги остави работите кој се забранети. Ако ти посведочи дека Аллах е единствен Бог и Мухаммед с.а.в.с. е божји Пратеник тогаш зашто настојуваш на лошите работи.

Што Ако пак посведочиш истото и пак си тераш по твое?

пријателе Исламот е Голема Вера со Исламот нема Игра.

Во исламот е забрането Алкохол, зина котцка, и многу други работи.

Денес не ги правиш утре ке ги правиш што тогаш тоа е играјне и не здраво свакајне на работите.

Ако си искрен и достоен и ако си искрен дека навистина сакаш да си прав верник и да ти олесне маките е Искрено да се прима Ислам и да се заборави на лошите минати дела.

За рукија незнам дали си сакаш или не твое право е дали ке извршиш или не но јас не ти настојувам но проблемот кој ти што го имаш е голем и умот ти е измешан и затоа Куранот е лек против сите болести.


Yemenis напиша:Rukja ja sam ne si pravam ni pa moram, ste mi davale soveti uste nemozam ne razbirate zosot sredinata problemite stravot...ne me razbirate jas si otidov od forumot islamski centrar kade site me gledaat kako gavol me iznerviraa vo 1 moment i namerno narpavi da me baniraat,dojdov na ovoj forum nadevajki se na podobro no gledam deka i tuka naogaam , lesno e da sudis od ozgora mislis lesno e e se MUaz,

Да ти реплицирам и тука за рукијата ти кажав.

Знам дека те нанервирале во ИЦ ама ние сме Муслимани ако имасх Малку лубов кон Бог дали ние те поучувавме на добро и дали приватно те советувавме да ги оставиш лошите дела А?

Ако е лесно се Пријателу тогаш зашто велиш дека е Тешко да ги оставиш лошите дела зашто или оставаш Шејтан да се игра со тебе.

Селам и Поздрав до тебе.

П.С ТЕ МОЛАМ МОЖЕБИ СЕ ИСКАЖАВ МАЛЦЕ ГРУБО, НАВЕДРЛИВО, НО ВЕРУВАЈМИ САКАМ ДА ТИ ОЛЕСНЕ ПРОБЛЕМИТЕ. ГО МОЛАМ НА ВОЗВИШЕНИОТ АЛЛАХ ДА ТИ ОЛЕСНИ МАКИТЕ И ДА ТЕ УПАТИ НА МУХАММЕДОВАТА ВЕРА ИСЛАМ ЈА РАБИ.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

18 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 1:18 am

007


Баниран член
Баниран член
Mislis lesno e se, neli svakas deka sum bolen i da sakam pomos nema site mi go svteaa grbot drugo e da odam vo dzamija da se viduvam so odza da mi pomaga a tebe ti e lesno da vikas ako si isrek, ne razbiras deka se sum zagubil deka mi treba rukja nekoj sto ke gi obavi no prvo da razgovara da mu kazam pricinite koi se, ti sto mislis sekoj ima isti karakter da dirgne vostanie i na site da zavrti grb,i da stane musliman i sam da e, ne e lesno, site ne sme isti i ne go svakas toa sto go baram ja ne baram online tuka baram licno da me primat i da razgovarame potrebno mi e, i za tvoja infromacija ja napustiv grupata na Ahlu sunnah na facebook, od takvite kako tebe i jasmin redzepi sto mislat deka ako sekoj covek veruva vo allah se ke ostavi ne razbira deka sekoj karakter ne e ist


______________________________________________

19 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 1:20 am

007


Баниран член
Баниран член
I ke ve zamolam i tuka da me banirate , samo ne sum prav vernik na kazam fatva ama na sudniot den ke vi kazam na site iako bi gorel vo pekolot deka ne mi veruvate duri i koga pobarav pomos i ke vidime togas allah za toa na kogo ke presudi i koga sakav tie ne mi veruvaa, i ne me razbiraa


______________________________________________

20 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 1:26 am

007


Баниран член
Баниран член
Sekoj cest na Lautka moram da bidam iskren toj odsekogas mi daval dobri raboti i me razbiral


______________________________________________

21 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 12:59 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Mislis lesno e se, neli svakas deka sum bolen i da sakam pomos nema site mi go svteaa grbot drugo e da odam vo dzamija da se viduvam so odza da mi pomaga a tebe ti e lesno da vikas ako si isrek, ne razbiras deka se sum zagubil deka mi treba rukja nekoj sto ke gi obavi no prvo da razgovara da mu kazam pricinite koi se, ti sto mislis sekoj ima isti karakter da dirgne vostanie i na site da zavrti grb,i da stane musliman i sam da e, ne e lesno, site ne sme isti i ne go svakas toa sto go baram ja ne baram online tuka baram licno da me primat i da razgovarame potrebno mi e, i za tvoja infromacija ja napustiv grupata na Ahlu sunnah na facebook, od takvite kako tebe i jasmin redzepi sto mislat deka ako sekoj covek veruva vo allah se ke ostavi ne razbira deka sekoj karakter ne e ist

О ти јас те знам кој си и што си и те знам дека ако беше искрен на првиот разговор јас тебе те поучив и ти дадов совет а зошто бе не зеде совет ми велеше дека било тешко. Иако е тешко примај го советот.

Јас тебе ти реков дека ти треба Рукија ама ти велеше дека не сакаш и не мораш да вршиш затоа не ти притискав но Оџата Шејхот кој ке ти извршува нема да ти извршува рукија без да те послуша само што набрзина погрешно ги свакаш работите.

Еве ти напиша тука дека бараш да се видиш јас како прво лично немам многу време пред некој ден сум дојден од Словенија плус Подготовка за Рамазан малце да одморам а Ако нема никој Од Скопје и околина зошто одма вината ја фрлаш во нас дека не сакаме да ти помогнеме види горе на мојте постови како го молам на Аллах џ.ш за да ти помогне но нејсе.

Мене не ме интересира дали ти си ја напуштил групата од Фацебок или ке го напуштиш форумов тоа ти е твое право.

Но Како што ти си продолжен незнам што да кажам сам о мАллах нека ти олесни и Упати.

Yemenis напиша:I ke ve zamolam i tuka da me banirate , samo ne sum prav vernik na kazam fatva ama na sudniot den ke vi kazam na site iako bi gorel vo pekolot deka ne mi veruvate duri i koga pobarav pomos i ke vidime togas allah za toa na kogo ke presudi i koga sakav tie ne mi veruvaa, i ne me razbiraa

За банирање еве ако си решил ке те банирам само ке ти дадм шанса уште еднаш да се искажеш. Ние тебе проблемот ти го кажавме така ли е но и во живо лично да се видиме истиот совет ке ти го дадеме и што разлика ке има тога. Единствено што кој ке суди е Единствениот Аллах.

Yemenis напиша:Sekoj cest na Lautka moram da bidam iskren toj odsekogas mi daval dobri raboti i me razbiral

Елхамдулиллах што лаутка ти давал добри совети но ако имаш малку љубов према Бог и Ако веруваш во Бог дај кажи дали јас или некој од тука не ти давал совети добри. Добро ај ке речиме Елхамдулиллах што Лаутка ти даде добар совет зашто не ги прифати советите и зашто не се покаја кога бее добри и искрени. И сега дали пак ние не сакаме да ти помогнеме.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

22 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 1:15 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Sakam samo da ti kazam Ako sakash da replicirash dobro No da ti kazam deka Dzinovite kontroliraat so Ludzeto Pa taka ne dozvoluvaj Dzinovite da kontroliraat so tebe. ushte neshto Ako sakash dj replika i ke vidam da ja zaklucam temata vAllahi samo omraza se shiri i shamata. Ke te zamolam cinimi Halal Izvini Ako ti pogreshiv.
Eselamun Alejkum


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

23 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 5:00 pm

007


Баниран член
Баниран член
dobro , znam deka nemas loso namera NO, poenatata e sto treba da se vidam so nekoj za da prodolzam sam nemozam da go praktiuvam toa ima pricini sum ti gi kazal se e protiv toa da bidam vo islamot familijata devojkata prijatelite celata okolina a jas nemozam da go zavrtam grbot se za Allah,razbiras toa e Shirk NO.............i zatoa baram resenie a ti tuka mi kazuvas bidi iskren presani so toa , ti kazuvam deka nemozam koopneam po toa, i za toa me iznervira i nekoj ne barase da komentiras ovaa poraka ne e do tebe , ni ne si vinoven za nisto


______________________________________________

24 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 5:02 pm

007


Баниран член
Баниран член
Da bese drugo prasanjeto kako onie moi postovi na Islamski-centar kade se zalev postojano, go kritikuvav islamot , sega ne se zalam svativ deka sum gresil


______________________________________________

25 Re: Razgovor on Саб 30 Jул 2011, 11:15 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Yemenis напиша:Sekoj cest na Lautka moram da bidam iskren toj odsekogas mi daval dobri raboti i me razbiral


Убавите совети се дел од нашиот исламски ахлах,ти багодарам за разбирањето и моја најубава дова до тебе е Аллах џ.ш дате упати и олесни за надминување на проблмеите,но уште еден совет исто добронамерен мора самиот со себе да се пресметаш,поточно да бидеш искрен кон себе дали навистина тоа што го посакуваш и го чуствуваш....Аллах џ.ш Иншаллах упат......................


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 4]

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот