Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 16 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 16 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 VE MOLAM ZA POMOSH on Пон 20 Јун 2011, 6:38 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Eselamun Alejkum wr wb

Počituvani dragi brača i ceneti sestri imam eden problem vo vrska so koristenje na facebook dali problemot e kaj mene ili e direkno od sistemot na FB.

Mi se pojavuva neshto vaka.

1.Your account is temporarily locked.
Someone recently tried to log into your account from an unrecognized device or location. Please verify if it was you who tried to log in.

Continue


2.Enter the text below

Внеси ги двата зборови подолу, разделени со празно место.
Не можете да ги прочитате зборовите подолу? Пробај со други зборови или преслушај ги.
Please enter the words or numbers you hear.
Обиди се со други зборови or назад кон текстот.

submit

3.Please confirm your identity
To verify that you are the owner of this account, please identify the people tagged in the following photos. If you aren't sure about a question, please click "Skip".


Pocetok

POTOA MI IYLEGUVAAT NEKOJ SI SLIKI OD MITE PRIJATELI.

Dali ova se pojavi i kaj vas i dali moe eden sovet Ajde Braka i sestri Pomognetemi.

AJDE ISLAM NUR hehe Smile


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

2 Re: VE MOLAM ZA POMOSH on Пон 20 Јун 2011, 7:40 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:Eselamun Alejkum wr wb

Počituvani dragi brača i ceneti sestri imam eden problem vo vrska so koristenje na facebook dali problemot e kaj mene ili e direkno od sistemot na FB.

Mi se pojavuva neshto vaka.

1.Your account is temporarily locked.
Someone recently tried to log into your account from an unrecognized device or location. Please verify if it was you who tried to log in.

Continue


2.Enter the text below

Внеси ги двата зборови подолу, разделени со празно место.
Не можете да ги прочитате зборовите подолу? Пробај со други зборови или преслушај ги.
Please enter the words or numbers you hear.
Обиди се со други зборови or назад кон текстот.

submit

3.Please confirm your identity
To verify that you are the owner of this account, please identify the people tagged in the following photos. If you aren't sure about a question, please click "Skip".


Pocetok


POTOA MI IYLEGUVAAT NEKOJ SI SLIKI OD MITE PRIJATELI.

Dali ova se pojavi i kaj vas i dali moe eden sovet Ajde Braka i sestri Pomognetemi.

AJDE ISLAM NUR hehe Smile

Smile

Некој ти го блокирал профилот, сакал да ти влезе и можеби ти знаел, стар пасворд и така ти го блокирал, и сега се што треба е да ги индификуваш, сликите од твоите пријатели и кје ти се поврати профилот, без проблем..

иди последователно, како што ти кажуваат чекорите, следи ги нив, разбираш англиски или? Сега точно немам начи како да ти објаснам, треба да си го блокирам мојот за да ти напрвам туториал. Ама мислам дека ти дава слика од пријател и доле имаш избор кој е како опција од 3 мислам дека е така и треба да избереш кој ти е тагиран на сликата погоре. И така од кога ќе идентификуваш 3 мислам пријатели точно ќе ти го врати акаунтот.


П.С ако не успеш со ова, овиди се рестартирај го пасвордот, смени си ја лозинката:

[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

3 Re: VE MOLAM ZA POMOSH on Пон 20 Јун 2011, 10:01 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
esselamun alejkum wr wb brate!
Allah da mi te nagradit go resiv problemot alhamdulillah inšallah allah da ti podari dzenet inšallah i da te socuva od javno i tajno grešejne.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

4 Re: VE MOLAM ZA POMOSH on Пон 20 Јун 2011, 10:39 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:esselamun alejkum wr wb brate!
Allah da mi te nagradit go resiv problemot alhamdulillah inšallah allah da ti podari dzenet inšallah i da te socuva od javno i tajno grešejne.

Amin Sad и тебе Аллах џ.ш да те , чува со неговата, огромна и незмерна, милост кој семојќинот и севишниот, створител, на се што постои, ти благодарам , за твојата искреност, и добрите зборови, Нека биде Аллахов спас и опрост до тебе, и до сите браќа и сестри...


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

5 Re: VE MOLAM ZA POMOSH on Вто 21 Јун 2011, 8:31 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
islam nur напиша:

Amin Sad и тебе Аллах џ.ш да те , чува со неговата, огромна и незмерна, милост кој семојќинот и севишниот, створител, на се што постои, ти благодарам , за твојата искреност, и добрите зборови, Нека биде Аллахов спас и опрост до тебе, и до сите браќа и сестри...
MashALLAH Allah i tebe da te cuva i vardi i allah da te nagradi za preubavite zborov.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот