Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 3]

1 Шитски езан on Пон 13 Јун 2011, 10:26 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
[You must be registered and logged in to see this link.]

ShockedПоследната промена е направена од islam nur на Пон 13 Јун 2011, 10:28 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

2 Re: Шитски езан on Пон 13 Јун 2011, 10:26 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
islam nur напиша:[You must be registered and logged in to see this link.]


Субаналахх погледајте , и самите дури и Али го додаваат на самиот езан, после Мухаммед а.с... ShockedПоследната промена е направена од islam nur на Пон 13 Јун 2011, 10:27 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

3 Re: Шитски езан on Пон 13 Јун 2011, 10:34 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Poglednete gi ovie linkovi za Siite !!!!

4 Re: Шитски езан on Пон 13 Јун 2011, 10:54 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Келиметул-Хакк напиша:[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Poglednete gi ovie linkovi za Siite !!!!

Брате Видеата се ставени!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

5 Re: Шитски езан on Пон 13 Јун 2011, 11:06 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Овие Шииве во Македонија имаат голем замав, затоа внимателно до сите со вакви зулумќари навистина се едни од најголемите непријатели на Исламот. Во Македонија ги има застапено најповеќе помеѓу Суфиските редови а не можеш да ги препознаеш затоа што употребуваат една финта наречена ТУКЈА-претварање, ги има најповеќе во Тетовскиот, Гостиварскиот,Скопскиот , Кичевскиот и Струшкиот реон исто така и во Охридскиот реон, се представуваат како припадници на оние кои ги сакаат(обожаваат) на ЕХЛУЛ БЕЈТ.Ги има иво некои суфиски тарикати во Гостиварскиот и Кичевскиот реон а исто така се и сами Имами во некои Џамии во Македонија!!!!
Затоа пазете немојте да паѓате на нивни сплетки тие се спремни да чекаат долго време!!!
Муазе подучиме како да поставам видео клипови изгледа сум заборавил!!
БаракАллаху фикум!!!

Селамуналејкум веќе е касно утре сум рано на работа!!!

6 citat on Нед 26 Јун 2011, 6:08 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
Келиметул-Хакк напиша:Овие Шииве во Македонија имаат голем замав, затоа внимателно до сите со вакви зулумќари навистина се едни од најголемите непријатели на Исламот. Во Македонија ги има застапено најповеќе помеѓу Суфиските редови а не можеш да ги препознаеш затоа што употребуваат една финта наречена ТУКЈА-претварање, ги има најповеќе во Тетовскиот, Гостиварскиот,Скопскиот , Кичевскиот и Струшкиот реон исто така и во Охридскиот реон, се представуваат како припадници на оние кои ги сакаат(обожаваат) на ЕХЛУЛ БЕЈТ.Ги има иво некои суфиски тарикати во Гостиварскиот и Кичевскиот реон а исто така се и сами Имами во некои Џамии во Македонија!!!!
Затоа пазете немојте да паѓате на нивни сплетки тие се спремни да чекаат долго време!!!
Муазе подучиме како да поставам видео клипови изгледа сум заборавил!!
БаракАллаху фикум!!!

Селамуналејкум веќе е касно утре сум рано на работа!!!

Cudna poraka.
Navistina me isplasi.Knigata Veliki Sejtan ne e Kuran i nemoj tolku dai veruvas.Jas sum ja procital i veruvam deka pisatelot nemal pojma za sto zboruval.Mnogu a mozebi i se sum proveril i nisto nevidov tocno vo taa kniga.Ako sakas moze daja analizirame.Poveli tuka sum.A patem bi sakal dami kazes dali si sretnal eden Siit vo tvojot zivot?

http://dielli.net

7 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 7:59 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:

Cudna poraka.
Navistina me isplasi.Knigata Veliki Sejtan ne e Kuran i nemoj tolku dai veruvas.Jas sum ja procital i veruvam deka pisatelot nemal pojma za sto zboruval.Mnogu a mozebi i se sum proveril i nisto nevidov tocno vo taa kniga.Ako sakas moze daja analizirame.Poveli tuka sum.A patem bi sakal dami kazes dali si sretnal eden Siit vo tvojot zivot?

Селам Алејкум најпрво, добре ни дојде на овој прекрасен, форум.. а во врска со книгата, тогаш можеш ли да ни објасниш, нас што се тоа шии, во што веруваат, да ни објаснисш подетално.. за да продолжеме , понатака ..


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

8 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 8:21 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
islam nur напиша:

Селам Алејкум најпрво, добре ни дојде на овој прекрасен, форум.. а во врска со книгата, тогаш можеш ли да ни објасниш, нас што се тоа шии, во што веруваат, да ни објаснисш подетално.. за да продолжеме , понатака ..
Dobro ve najdov.Blagodaram za gostoprimstvoto,se nadevam ke imame dobri druzenja.
Bi sakal prvo daja obrabotime tvojata tema EZAN.
Si postavil video so Siitski Ezan, barem taka svativ Jas.Ako moze dami objsanis, sto ti svati i sto mislis za toj Ezan?

http://dielli.net

9 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 8:32 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:
Dobro ve najdov.Blagodaram za gostoprimstvoto,se nadevam ke imame dobri druzenja.
Bi sakal prvo daja obrabotime tvojata tema EZAN.
Si postavil video so Siitski Ezan, barem taka svativ Jas.Ako moze dami objsanis, sto ti svati i sto mislis za toj Ezan?

Дека во тој , езан има новотарија(додадена работа) , која си ја измислиле шиите..


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

10 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 9:01 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:
Dobro ve najdov.Blagodaram za gostoprimstvoto,se nadevam ke imame dobri druzenja.
Bi sakal prvo daja obrabotime tvojata tema EZAN.
Si postavil video so Siitski Ezan, barem taka svativ Jas.Ako moze dami objsanis, sto ti svati i sto mislis za toj Ezan?

Добре дојде ВОЈВОДОО,, мило не што ни се придружи кај нас и на вистинска адреса си дошол...чусвувајсе удобно и се надева ,че се дружиме и комуницираме на најдобар можен начин..

Според никоф ,што незначи да е така,како да те нарекувам брат или пријател ,,,

што значи муслима си или???

А што се однесува до Езаноф и темава,за нас темва е јасна ова е езан на Шија ,што нее во ред вакоф езан и што нее во склоп со вистионскиот Исламски Езан,што тебе не тие јасно или како да сакаш нешто да се изкажеш ..

Бурјум образложи се и што знаеш и што си прочитал од книгата кој ја спомна..

Добре Дојде и се најубавоо!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

11 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 9:04 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:

Vo red.Dali si ti siguren deka e toa Siitski ezan?ili onaka od yutube si prpocital i sigo zemal zdravo za gotovo?ili mozebi si procital nekoja siitska kniga kade taka pisuva?
Se nadevam keni odi diskusijava, bas e ubava temata Ezan.
да тој е шиитски Езан,,

А дали знаеш ти колку веродостојни работи има на Јутубе и темава не е јутубе него езан на шиии... и езаниот и видеото се во ред!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

12 Re: Шитски езан on Нед 26 Јун 2011, 10:02 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Vojvodata напиша:

Cudna poraka.
Navistina me isplasi.Knigata Veliki Sejtan ne e Kuran i nemoj tolku dai veruvas.Jas sum ja procital i veruvam deka pisatelot nemal pojma za sto zboruval.Mnogu a mozebi i se sum proveril i nisto nevidov tocno vo taa kniga.Ako sakas moze daja analizirame.Poveli tuka sum.A patem bi sakal dami kazes dali si sretnal eden Siit vo tvojot zivot?


Хмммм!!!!!

Чудно приоѓање!!!!Добро „Војвода“ (така беа наречени главните во бандите кои ги оплачкуваа богатите турци за време на Османлиското царство во Македонија или во поново време кој ќе заколе или убие повеќе муслимани ќе биде наречен „Војвода“)!!!

Гледам многу ти посакаа добредојде а ти не се ни поздрави, срамота до останатите!!!!А јас не ти велам ништо само бујрум на дискусија не е проблем, ако си дојден за добро го молам на Возвишениот Аллах субхане ве те ала да ни даде берекет во оваа дискусија , ако си дојден за шер го молам на Возвишениот да ме сочува мене и останатите муслимани од твојот шер. Аллахумме амин!!!

Јас сум Агим Муслиман кој го зел Аллаха за Еден Единствен Господ достоен за обожавање, и го следам на Мухаммед салаллаху алејхи ве селлем него го признавам за Аллахов Роб и Пратеник, и припадник сум на Ехли Суннет вел Џемаа!!! А ти прашувам кој си како што гледам имаш појма околу некои работи ако си Шија бујрум, нема проблем сум дискутирал со многу Шии, ако си христијанин не тие тука темата на дискусија!!!

И на крај уште еднаш бујрум, кажи појасно што те интересира, да не би губеле време!!!

13 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 8:19 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Сакаш ли Војвода да отвориме посебна тема каде би почнале од почеток затоа што вака би скокале само од тема на тема, а ти би не запознал посебно мене која акида ја имам јас а вака не можеме да ти објасниме затоа што гледам дека си од оние кои за него сите кои изговараат само Шехадет се муслима или просто речено изговори и готово е во Џеннет си!!!
А и ако си нема везе со која ЦЕЛ тука нам ни е да подучуваме па макар и бил најголем наш душман, а срцата ги врти само Аллах субхане ве те ала!!!!
Па до тебе и до останатите дали да отвориме посебна теме или не, кажете!!!!

14 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 8:51 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Келиметул-Хакк напиша:
Па до тебе и до останатите дали да отвориме посебна теме или не, кажете!!!!

Селам Алејкум,
Акхи,може што да не ако,цениш дек има потреба од нова тема а има ,пошто се меша на сите теми може,,

повели ВОЈВОДО,отвори нова тема и ,искажија твојата Акода,па да продолжиме??


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

15 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 8:52 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
Код:
[quote="Келиметул-Хакк"]Сакаш ли Војвода да отвориме посебна тема каде би почнале од почеток затоа што вака би скокале само од тема на тема, а ти би не запознал посебно мене која акида ја имам  јас а вака не можеме да ти објасниме затоа што гледам дека си од оние кои за него сите кои изговараат само Шехадет се муслима или просто речено изговори и готово е во Џеннет си!!!
А и ако си нема везе со која ЦЕЛ тука нам ни е да подучуваме па макар и бил најголем наш душман, а срцата ги врти само Аллах субхане ве те ала!!!!
Па до тебе и до останатите дали да отвориме посебна теме или не, кажете!!!![/quote]
Vidi Hak, Jas nesum nicii dusman, i.nemoj da mislis deka se dusmani onie koi ne razmisluvaat kako tebe.Jas sum tuka dojden kako gostin i milo mi e dasi razmenam mislenje so muslimanite od MK.Nisto poveke ni pomalku, nemam protiv nikogo i raspolozen sum za sekakva diskusija.Sega mislam treba dase vratime na temata, ne e ubavo daja rasipuvame.A toa za musliman deka e onoj koj izgovara sehadet e druga tema i Jas sakav samo da kazam deka so izgovaranjeto na sehadet covekot e musliman a neodi direkno vo dzenet, taka nemislam i neveruvam.Za dzenet treba dolg pat.
Sega dase vratime na temata ako moze.


______________________________________________

http://dielli.net

16 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 8:58 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:
Lautka neli temava za ezanot uste ne e ni pocnavme a vie odma barate nova tema.sabur malku.Muslimani sme ili ne?Daj so red dagi fatime rabotive.Kade zastanavme so ezanot?
предлогот беше тема за тебе кој велиш дека суфиите ,биле нај исправни па затоа рекоф ,нова тема и да ни ги образложиш исправностоте на суфиите !!

А што се однесува до Езанот ти кажаф ова е езан на Шија ,и што друго те интересира за езанот,??


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

17 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:19 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:
Nerekov deka sufite se najispravni, toa Allah go znae, tuku rekov deka se muslimani i deka i tie veruvaat kako tebe.Obredite, ts nivnoto molenje ili ibadet e porazlicno od tvoeto alio sepak e molenje na nivni nacin.
A sega dati odgovoram toa sto me interesira za ezanot.Prvo me interesiras ti.Sakam dami kazes koj e tvoj ezan, ako moze dago zapises.
vtoro: ova ne e siitski ezan,i vo siitski ezan go nema Alivelijulah.

Војводо,знаеш ли ДЕКА САМИОТ СИ КОНТРАДИКТОРЕН ВО ТВОИВЕ ПОСТОВИ , ,,ШИИТЕ НЕ СЕ МУСЛИМАНИ ,ТИЕ СЕ НЕВРНИЦИ,,

НИВНИТЕ ОБРЕДИ И ОБРЕДИТЕ НА ЕХЛИ СУНЕТОТ,ИМААТ РАЗЛИКА,,

НО ШТО Е НАЈТРАГИЧНО И ШТО ГИ ПРАВИ НЕВЕРНИЦИ Е НИВНАТА АКИДАА!!(што им је не исправна)

МА НЕМОЈ ОВА НЕ БИЛО ШИИТСКИ ЕЗАН А ЧИФ ЕЗАН Е ОВАА...

МОЈОТ ЕЗАН Е ЕЗАНОТ КОЈ ГО СЛУШАШ СЕКОЈ ДЕН АКО ГО СЛУШАШ,,


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

18 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:25 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
LAUTKA напиша:

Војводо,знаеш ли ДЕКА САМИОТ СИ КОНТРАДИКТОРЕН ВО ТВОИВЕ ПОСТОВИ , ,,ШИИТЕ НЕ СЕ МУСЛИМАНИ ,ТИЕ СЕ НЕВРНИЦИ,,

НИВНИТЕ ОБРЕДИ И ОБРЕДИТЕ НА ЕХЛИ СУНЕТОТ,ИМААТ РАЗЛИКА,,

НО ШТО Е НАЈТРАГИЧНО И ШТО ГИ ПРАВИ НЕВЕРНИЦИ Е НИВНАТА АКИДАА!!(што им је не исправна)

МА НЕМОЈ ОВА НЕ БИЛО ШИИТСКИ ЕЗАН А ЧИФ ЕЗАН Е ОВАА...

МОЈОТ ЕЗАН Е ЕЗАНОТ КОЈ ГО СЛУШАШ СЕКОЈ ДЕН АКО ГО СЛУШАШ,,

eveti siitski ezan od oficijalna strana:http://www.sistani.org/local.php?modules=extra&eid=3&aid=40
Allahu Akbar (Allah is greater than any description) four times;

Ash hadu an la ilaha illal lah two times;

Ash hadu anna Muhammadan Rasu lul lah two times;

Hayya'alas Salah two times;

Hayya'alal Falah two times;

Hayya'ala Khayril 'Amal two times;

Allahu Akbar two times;

La ilaha illal lah two times.


http://dielli.net

19 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:30 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:

A toa znaci deka tisi Hanefija.Neli?

Не јас сум Муслиман??


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

20 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:34 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Hayya'ala Khayril 'Amal two times;
Neka mi prevede nekoj sto znaci ova

21 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:36 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
Келиметул-Хакк напиша:Hayya'ala Khayril 'Amal two times;
Neka mi prevede nekoj sto znaci ova

dojdete na najdobroto delo

http://dielli.net

22 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:37 pm

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
LAUTKA напиша:

Не јас сум Муслиман??

Znam deka si musliman ali ezanot e Hanefiski.Zatoa te prasuvam.ako nebese Hanefija, sigurno ke imase drug ezan.

http://dielli.net

23 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:40 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
الله أكبر، الله أكبر، الله أكبر، الله أكبرأشهد أن لا إله إلا الله، أشهد أن لا إله إلا الله .
أشهد أن محمداً رسول الله، أشهد أن محمداً رسول الله .
حيً على الصلاة، حيَّ على الصلاة .
حيَّ على الفلاح، حيَّ على الفلاح .
الله أكبر، الله أكبر .


.
لا إله إلا الله( Kod sabbahskog ezana jos dodajemo الصلاة خير من النوم )


( Essalatu hajrumminenneum
)Allahu ekber
Allahu ekber Allahu ekber Allahu ekberEshedu en
la ilahe illallahEshedu en
la ilahe illallahEshedu enne
muhammeden resulullahEshedu enne
muhammeden resulullahHajje
alessala, hajje alessalaHajje
alelfelah , hajje alelfelahAllahu ekber
Allahu ekberLa ilahe
illallah

24 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:43 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Ova e Ezanot kaj Muslimanite koj go praktikovale ashabite so dozvola na Resul salallahu alejhi ve sellem!!! I ke bide do Sudniot den vakov a drug ne poznavaat i ne praktikovaat muslimanite. A ako nekoj drugi povikuva na drug nacin nema vrska so Islamot i muslimanite!!!

25 Re: Шитски езан on Пон 27 Јун 2011, 9:44 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
A sto se raboti za Ikametot pravnite skoli imaat razlicit stav ali seto toa so dokaz i se vo okvirot na Ehli Sunnet vel Dzema!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 3]

Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот