Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Re: Суфиска Заблуда on Вто 07 Јун 2011, 11:56 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор


Што не че видеш, Shocked Случајно youtube го најдов ова, дали ова се дервиши(Суфије) или пак се друга секта?...Последната промена е направена од islam nur на Сре 08 Јун 2011, 12:01 am. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

2 Re: Суфиска Заблуда on Вто 07 Јун 2011, 11:59 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
islam nur напиша:

Што не че видеш, Shocked Случајно youtube го најдов ова, дали ова се дервиши(Суфије) или пак се друга секта...

СубханАллах СубханАллах СубханАллах!!!! Shocked Shocked Shocked

А најлошо е кај оваа Секта ке ти речат е ОВА Е ПРАКСА ОД МУХАММЕД С.А.В.С не било Бида Не било Новотарија. Аллах џ.ш нека ги Упати на Вистината. Го молам Возвишениот Аллах џ.ш да не сочува од вакво Зло!


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Суфиска Заблуда on Чет 09 Јун 2011, 1:21 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

СубханАллах СубханАллах СубханАлллах!!!!!!

Срамота вАлалхи Срамота би ги запрашал оние така наречени Суфии и кој го бранат Суфизмот дали ова е дозволено од Исламски Аспек, Дали ова е Суннетот на Мухаммед с.а.в.с.

На крај го молам на Аллах џ.ш да не заштити и зачува од вакви луѓе и да не зачува од ваков вид на зикар да нас Алалх џ.ш не упати на правиот пат АМИН.

Драги браќа и ценети сестри чувајтесе од вакв вид на луѓе и нивниот начин на верување и нивниот зикр на ваков начин вАлалхи Исламот нема ваков начин на Зикар и Алалх џ.ш да не сачува од ваква заблуда и Елхамдулиллах Чистиот Ислам е чист од вакви работи.

Со ова виде можеме да видеме дека Дали нивниот начин на Зикар е ИСПРАВЕН!Ние знаеме дека Мухаммед с.а.в.с. не зикрел вака ниту Асхабите вакво нешто правеле.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

4 Re: Суфиска Заблуда on Саб 11 Јун 2011, 12:44 am

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор

Тоа не ништо за споредба со ова pale , .... Shocked по извесно време , избришете го ова видео, навистина ова е ужас, и голем страм..


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

5 Суфиска Заблуда on Саб 11 Јун 2011, 1:18 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
islam nur напиша:
Тоа не ништо за споредба со ова pale , .... Shocked по извесно време , избришете го ова видео, навистина ова е ужас, и голем страм..

Shocked Shocked Shocked

СубханАллах СубханАллах СубханАллах!!!

Сварно по ова видео можеме да заклучиме дека овој вид на луѓе се забегани од животите. Сите тие на Видеото се нападнати од Џинни СубханАллах! Еве јавно ги повикувам оние Читатели или ако има членови СУФИИ нека кажат дали ова е вистинското Лице на еден Вистински Муслиман или дали ова е Ехли Суннет вел Џемаат. Браќа и сестри да се вардиме од Ваква Заблуда. Затоа што заблудата носи во Џехеннем. Ова што можеме да го заприметиме на оваа Видео и на сите слични видеа како што е ова е чиста 100% заблуда, и после ке ти каже некој суфијаа дека ова било дозволено Ова било Добар Бидат ова било добро дело СубханАллах! На крај го молам на Аллах џ.ш нека Му се смилова и нека ги Упати на Правиот Пат на Патот на Мухаммед с.а.в.с. На Ехли суннет вел Џемаат.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

6 Re: Суфиска Заблуда on Сре 15 Јун 2011, 7:26 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Субаханаллах ,Навистина Аллах џ.ш да не чува и упати на правиот пат и заштити од заблуди,ОВИЕ СЕ ПОД ВЛИАНИЕ НА ЏИНИИИ,,навистина неможам да разберам какоф ибадет е овааа...


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

7 Re: Суфиска Заблуда on Чет 16 Јун 2011, 4:23 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка


auzubillah . Allah da ne zasthtiti od vakvi Raboti. amiin


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот