Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Филм кој ја прикажува востинската слика за Муслиманите и јаудиите(неверниците,ционистите).прекрасен Филм..

Кој го нема погледната нека го гледа навистина е Хаир филм!!

Селам Алејкум


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор


Torrent kurtlar vadisi filistin:
Код:
http://btjunkie.org/torrent/Kurtlar-Vadisi-Filistin-2011-DVDRip-XviD-SMV/31305e7bc9fe3498d06b1213cd86fbb06d74c411800c
Превод kurtlar vadisi filistin:
Код:
http://titlovi.com/titlovi/kurtlar-vadisi-filistin-aka-valley-of-the-wolves--palestine-126612/проверено со одлична снимка.


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Ма дајте што е ова малу цел народ е заразен од овие серии и филмови почнавме и на форумов да ги ставаме СубханаАллах!!!!
Јас го имам гледанао и првиот и вториот дел и мислам дека е шиста реклама на Нахшибендиските тарикати, па зарем луѓето не губат од реалноста околу ними со гледање на филмови а поготово ако се работи како демек некој го брани Исламот а уствари ти поттура некоја си друга идеологија!! Да Аллах не сучуват од вакви заблуди ве молам бришете ја оваа тема навистина ова нема везе со Исламот!!!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Келиметул-Хакк напиша:Ма дајте што е ова малу цел народ е заразен од овие серии и филмови почнавме и на форумов да ги ставаме СубханаАллах!!!!
Јас го имам гледанао и првиот и вториот дел и мислам дека е шиста реклама на Нахшибендиските тарикати, па зарем луѓето не губат од реалноста околу ними со гледање на филмови а поготово ако се работи како демек некој го брани Исламот а уствари ти поттура некоја си друга идеологија!! Да Аллах не сучуват од вакви заблуди ве молам бришете ја оваа тема навистина ова нема везе со Исламот!!!

Брате Келиметул-Хакк оваа тема си е поставено во содветен подел Подфорум. можеби на некој Луѓе на н екој членови кој што имаат желба да го гледаат овој Филм можат да со го најдат во овој подел, Значи јас негледам ништо лошо. А еве нека напишат и одредениот тим штомисли па ке видеме иншАллах како ке се одлучи па ке видиме дали треба да се бриши или остави.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот