Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 FREEDOM FLOTILLA PRE-APPLICATION FORM on Саб 14 Мај 2011, 8:34 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Сите заинтресирани за учество во новата Флотила на Слободата 2 во организација на 22 невладини организации во светот, со цел пробивање на блокадата на Газа и внесување хуманитарна помош, нека аплицираат на овој линк каде се наоѓа формуларот на англиски јазик.

[You must be registered and logged in to see this link.]Последната промена е направена од Muaz ibn Abdurahman на Сре 25 Мај 2011, 10:07 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

2 Re: FREEDOM FLOTILLA PRE-APPLICATION FORM on Сре 25 Мај 2011, 9:12 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Почитувани,
најдобриот начин да се покаже успехот кој го постигна Флотилата за Слобода 2010, е организирање на нова Флотила за Слободата, но овој пат, побројна, меѓународна.

Флотилата за Слобода 2 ќе замине во крајот на месецот јуни, со бродови кои ќе заминат од неколку различни Европски пристаништа, вклучувајќи го и Марсеј. Со задоволство го најавуваме најновиот член на Флотилата, Швајцарско - Германскиот брод.
Во јули 2010, Германскиот парламент изгласа резолуција со која се повикува на прекинување на блокадата врз Газа.
Голем број на наши почитувани влади го кажаа истото. Советот за човекови права во извештајот за нападот на Флотилата од 2010, ја нарече блокадата на Газа - незаконита. Меѓународниот комитет на Црвениот Крст, изјави дека Израел мора да ја прекине незконитата блокада на појасот Газа .

Оваа година Палестинците одбележаа 63 години од Накаба и почетокот од етничкото чистење и раселувањето на Палестинците. Следниот месец ќе се одбележат 44 години од почетокот на Израелската окупација на Западниот Брег, Газа и Ерусалим. Во јули ќе се одбележат 44 години од т.н. херметичко затворање на Газа.
Веќе не се поставува прашањето зошто ќе запловиме за да ја остраниме блокадата, туку зошто и е потребно на меѓународната јавност толку долго за да реагира.

Но, секој од нас може да биде дел од оваа голема Хуманитарна акција. Секој од нас може да даде придонес и да вложи труд во овозможувањето на илјадниците Палестински деца да имаат безбеден дом, храна на трпезата, снабдени болници, детство Sad Потребни се луѓе со висок степен на хуманост и солидарност. Со оглед на бурното минато на Балканот, сметаме дека лесно можат да се најдат луѓе кои ќе сочувствуаат со секојдневните страдања на Палестинскиот народ. И со своето зачекорување на Флотилата и на брегот на Газа ќе можат да ја испратат пораката на мирот и солидарност која ја испраќа народот од Македонија.

Секој заинтересиран полнолетен граѓанин може да биде дел од оваа хуманитарна организација, организирана од 22 Светски организации. Она што е потребно од Ваша страна е да ја симнете и пополните апликацијата која се наоѓа на нашиот блог:

[You must be registered and logged in to see this link.]

и истата да ја испратите на маилот: [You must be registered and logged in to see this link.]

Хуманизмот на едно место раѓа и создава хуманизам на друго место.
Се надеваме на голем интерес од Ваша страна.

Секое добро.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот