Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
Си било еднаш...

Осама бин ладен е убиен, од страна на американските „Џ.И.с„.

Во понеделник рано ја нападнаа неговата вила во пакистанскиот град „Абботаббад„. Американците, кои што скоро десет години го бараа на нај опасниот човек на светов, тие, кои што ја имаат нај големата технологија, тие, кои што заканаа 50 милиони долари за тој, што ке им поможе да го најдат на осама бин ладен.

...Акцијата беше многу интересна - појдоа, го убија, го зедоа и го фрлиа во море...се за тек во време од неколку саати...

еехммм...како беше уште еднаш...?

...го зедоа и го фрлиа во море...

...незнам дали куранот го читаа од напаку...ох...пардон...наравно дека се чита куранот од десно на лево...но мислам, дали го имаа свртено на коректна страна? Американците во првите саати изјавиа, дека не сакале „исламските обичаји„ да ги прекаршат, затоа му извршиле во првите 24 саати погреб...

...но погреб значи „Погребување„ - „ГРОБ„, а не фрлање во море...

Сенаторите во вашингтон потврдиа, дека сите ги виделе сликите од „мртвиот„ осама бин ладен...ахххх...кратко време по тоа...тие, баш тие, што потврдиа, дега ги виделе на тие слики, изјавиа „неее, тие не беја тие слики, него друго...„...аха? Океј!

Да би бил јас прецедател на Америка, што би наредил пред извршување на ваква „ВАЖНА„ операција против Осама бин ладен? Наравно, би наредил следново:

„Војскооо!!! Одите, фатетего на бин ладен и донесетего ЖИВ, оти тој е нај интелигенте човек што постои!!!

...тој е тој, кој што на Америка ја донесе 2001 година во нај голема криза...

...тој е тој, кој што на американските симболи (ворлд траде центар и пентагон) ги нападна...

...тој е тој, кој што успеа, на цел американски летечки програм да го стопира, за кратко време...

...тој е тој, кој што ги знае на сите личности од ел-каида....

...тој е тој, кој што ја знае на цела формцаија од ел-каида...

...тој е тој, кој што знае, како функционира цела организација на ел-каида...

...тој е тој, кој што на кулите ги сруши! Сакам да знам, што вмеша во бензионот, кој што донесе толку голема топлина, за тие да се срушат како земја...

...тој е тој, кој што планира, како да удри еден голем авион во пентагон, и што успеа во неговиот план само „ЕДНА КАМЕРА„ да го сними на авионот, со ударот во „НАЈ СИГУРНАТА КУЌА НА СВЕТОВ„ (Пентагон)...

...тој е тој, што може се да ни каже, како успеал се то ова...

...но јас не сум прецедател, него одржувач на овој форум, со анализација на денешниве случаеви...!!!

Интересно е, што никоја фотографија не излезе на некоја веб страница или на телевизија, која што докажува, дека навистина осама бин ладен е убиен...ах...пардон...излезе една, но кога едно 5 годишно дете ја виде и потврди, дека таја фотографија е со фотошоп направена...одма се ревидира изјавата и таја слика ја снема, како лажна...хмммм....

Барем едно сликче да видиме, дке анавистина се убил осама бин ладен, макар и со "VGA Kamera" од на мобилен телефон, без мегапиксли...барем една, малечка...зар не било досега така, дека амерканските војниви им прачале на нивните мајки слики од во рат, со нивните трофеи (убеини жртви) и со потпис: „Види мама, твојот син има успех во рат, и ги убива на терористите, за нашата држава и демократскиот живот да е по сигурен...„ но бин ладен, како што личи, неје толку важен, за такви похфалби и слики...!

Неје ли така, дека амерканците, со нај јакото оружје, нај јаката опрема, со ночни звогледи и камери на сите оперативни акции ги знимаат, после тоа анализираат, со состаноци и медиумски докази? Но за бин ладен, нај опасниот човек на светот, тоа не важи...!

Не сакаме да копаме многу во заминатото...но ајде, да го прекршиме тоа и да се вратиме во годината, кога се уби „ел-заркави„, колачот, кој што уби многу луџе (војници, репортери) пред камера, со своите раце, и со нож страшен, голем...како беше кај него н 6 јуни 2006 година....?

...аааа...се сечавам...

Кога го убија него, одма се одржа „ГООООЛЕМА„ конференција, со триумф, дека еден од нај лошите терористи се уби...наравно имаше „Гооолема„ Анализа од акцијата...имаше фотографии, филмски материал од нападот итк...дека, тоа беше навистина голем триумф и голем успех, да се убие еден од нај опасните терористи на светов...

...но за бин ладен? Неее, ма какиии...тоа не важи...тоа неје важно - важно е за него, дека, се цитирам самиот:

...појдоа, го убија, го зедоа и го фрлиа во море...

... ова би требало да е доволно, за оние, кои што се пред телевизор, додека западниот „се моќен„ свет ги рани, со материал, со гатанки, со било и бидница...

...барем едно мало сликче...барем едно мало филмче...ахх...заборавив...сликите се толку страшни, што може да подвикува зло - пардон - опасност за сигурноста америчка, затоа што терористите ке покушаат да извршат уште по страшни напади кон таја „се моќна„ држава...

За мене лично би било исто така доволно, од филмскиот материал, кој што би требало да е сниман со камера од шлемовите на „американските супер војници„, до тоа место, пред да се одпушти куршум кон главата негова...не треба се да видиме - воопшто неје потребно да видам, како му се одцепува неговата глава, како му се одфрла неговиот мозок...не, само лицето да му се види на тој, кој што бил наоружан, кој што пукал кон американските војници, и зато тие биле приморани да го убиат....

...извините...и оваа вест е вече стара, заборавив - прецедателскиот спикер исто ја ревидира оваа вест и потврди, дека бин ладен не бил наоружан, него без оружје...хммм....навистина многу ревидации, за тек од три дена...

...Крај на бајката, осама бин ладен, нај опасниот човек, кој што е убиен од страна на америкаснките специални војници, "G.I.´s"...опасни многу...

п.с. но сега има америка голем проблем, со пакистан - оти тие го скривале на осама бин ладен повеќе од 6 години кај нив, и не го издавале...хммм...смешно би било, ако пакситан се формира во „ВИСТИНСКА ИСЛАМСКА ДРЖАВА„, со талинабци, терористи, и нај важно, со „АТОМСКИ БОМБИ„!!!

http://www.ahlu-sunnah.org

sulejman


Баниран член
Баниран член
osama bin ladin umrel pred nekolku godini, toj bil mnogu pati operiran vo glavnata bolnica vo pakistan imal problrmi so stomakot.
obama obeqavase mnogu raboti na amerikanskiot narod kako na primer za zatvoranje na guontanamo zotvor i drugi....
za da zemi poeni kaj negovio narod ja napravia ova muqka so bin ladin


______________________________________________

Vojvodata


Баниран член
Баниран член
sulejman напиша:osama bin ladin umrel pred nekolku godini, toj bil mnogu pati operiran vo glavnata bolnica vo pakistan imal problrmi so stomakot.
obama obeqavase mnogu raboti na amerikanskiot narod kako na primer za zatvoranje na guontanamo zotvor i drugi....
za da zemi poeni kaj negovio narod ja napravia ova muqka so bin ladin
Masalah, batka ti i vo politika sise razbiral.


______________________________________________

http://dielli.net

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Vojvodata напиша:
Masalah, batka ti i vo politika sise razbiral.

Ами тебе Што ти се чинешеее!! Wink Wink Wink


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

sulejman


Баниран член
Баниран член
nema vera bes politika


______________________________________________

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот