Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Oсама бин ладен мртов? on Пон 02 Мај 2011, 4:46 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

2 Re: Oсама бин ладен мртов? on Вто 03 Мај 2011, 12:39 am

alida

avatar
Сестра
Сестра
inallah da e lazno ova kafirsko predavajne na negovata licnost ,allah u ekber ako kako sto ne informirat meiumive deka e ubijen allah da go nagradi so najvisok stepen na dzenet ,amin . Ako e laga allah da mu daj uste poveke hrbrost i sila i da im prati nekoja snimka pa togas cel svet neka mu se duma togas amerikancive sto ke izjvat ,za mene licno bin laden bese nas brat koi pokraj nego se osekavme pohrabri i po sigurni , go branese celot muslimanski narod insallah allah da ni dade vakvi heroi amin .


______________________________________________

3 Re: Oсама бин ладен мртов? on Вто 03 Мај 2011, 12:55 am

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
alida напиша:inallah da e lazno ova kafirsko predavajne na negovata licnost ,allah u ekber ako kako sto ne informirat meiumive deka e ubijen allah da go nagradi so najvisok stepen na dzenet ,amin . Ako e laga allah da mu daj uste poveke hrbrost i sila i da im prati nekoja snimka pa togas cel svet neka mu se duma togas amerikancive sto ke izjvat ,za mene licno bin laden bese nas brat koi pokraj nego se osekavme pohrabri i po sigurni , go branese celot muslimanski narod insallah allah da ni dade vakvi heroi amin .

МашАллах за овој пост сестро! Потполно се согласувам со тебе.

Како што зборував веќе со едни браќа - инетерсно е, кога го убија на „ал-заркави„ (рахимуАллах), се одаржа специален состанок - па се опиша нападната операција детално, па после тоа, извадоа слики, дека навистина е тој (рахимуАллах) - и браќата, муџахедините, одма потврдиа, дека е вистина - но во оваа ситуација сега, никаква слика не има (само таја, лажната, која што гледаме горе), никакво детално опишување нема - обично: Ни еден валиден доказ нема!

2008 Џорџ буш со слична слика сакаше да докаже, дека осама бин ладен е убиен - овие кафирски медиуми, за вакви работи, секак не се веродостојни, за тоа: Аллах субаханаху ве теала да ги уцврсти на сите музахедини низ светов - и да би бил убин усама бин ладен, си го доби она, што секој муџахедни го посакува биИдниЛлах!

http://www.ahlu-sunnah.org

4 Re: Oсама бин ладен мртов? on Вто 03 Мај 2011, 1:09 am

alida

avatar
Сестра
Сестра
Ima vreme , i insallah ke ja doznaeme vistinata , ali ako e navistina ubijen barem zad sebe ni ostavI mnogu mnogu BIN LADENOVCI ,nema kafirite da se kurtulat taka lesno. ALLAH gi kaznil kafirite sto gi zabludel so nivnata vera i sami nezaat vo sto veruvat , toa e isto kako da nemozez da si napravis razlika sto e, den a sto nok taka i tie ,


______________________________________________

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот