Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 5]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот Ehli_Sunna_Sister со наслов ,,73 хадиси“ е зближана во темата Хадиси на Мухаммед а.с.
причина: поради тоа што истата тема се пофторува во темата „хадиси на Мухаммед а.с’’


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
мислејната од членовите Омер Ел фарук и Монотеизам се одвоени во нова Тема ЛУГЕ КОЈ НЕ КЛАЊААТ ЏУМАА НАМАЗ


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум почитувани драги брака и сестри.
Во овој дел иншАллах ке имаме прегледнос на Форумов.
Тука иншАллах Тимот на Форумот: Администратори и Модератори ке информираат за Секаква измена на Форумот што тие ке ја Извршат како на пример: Избришан коментар, преместена тема, избришана тема, Доближана тема и т.н
Како на пример.

Темата од Членот ,, ХХХ,, со наслов ,,ХХХ,, е преместена.
Преместена од: ,,ХХХ,,
Преместена во ,,ХХХ,,

Темата од Членот ,, ХХХ,, со наслов ,,ХХХ,, е избришана.
Причина ,,ХХХ,,

И така натаму за Секоја измена.

иншАллах За да нема никакви избунаци ова е одлучено од Тимот на [You must be registered and logged in to see this link.]
Па иншАллах не ке има Избунаци.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
,, избришан е постот на омер ел фаруk,каде што го повикува Иделал на ИЦ.за одредено прашање
поради реклама на друг сај ...

Селам алејкум,

за секоја забелешка ,,че ги молам да отворат нова тема??


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
Намерата на овој форум е јасна! Сакаме да го преставиме на исламот по видот на ехлу суннет вел џемает, со валидни докази од куран и суннет!

Темата со насловот „Намаз„ е избришана, затоа што ништо не остана од таја прекрасна тема!

Ако има некој дискрепанци со некого, нема овој форум местo за да се решаваат истите!

БаракАллаху Феек!!!

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
темата од членот лаутка со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е пивремено заклучена.
иншАллах се до негово прочистување од некој оф топици и расправии.
иншАллах не ке има проблем по негово очистување темата ке биде Одклучена иншАллах.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е исчистена сите мислења кој беа наведени под Видеото се избришани
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.
баракАллаху Феек
Еселаму алејкум ве рахметуАллах ве бракатуху


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот **Келиметул-Хакк**
Со наслов **Бришење на теми?** е преместена.
Преместена од: Акида
Преместена во: Прашања
причина: Поставено прашање.______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

ila

avatar
Сестра
Сестра
Muaz ibn Abdurahman напиша:Темата со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е исчистена сите мислења кој беа наведени под Видеото се избришани
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.
баракАллаху Феек
Еселаму алејкум ве рахметуАллах ве бракатуху


Selam alejkum!
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.

Omraza??
Jas ne gledav voopshto omraza vo temata..zatoa site drugi pricini se ok, osven omrazata...


______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
ila напиша:


Selam alejkum!
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.

Omraza??
Jas ne gledav voopshto omraza vo temata..zatoa site drugi pricini se ok, osven omrazata...

salam alaykum Sestro,

vo Temata beje spomnati nekoji Iminja- takvi Mislenja nese dozvoleni vo Forumov i zatoa off topic.

salam alaykum wr wb


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот**Идеал**
со наслов ** ЗНАЧЕЊЕ НА КОНСТАТАЦИЈАТА ДЕКА ЖЕНАТА Е СО НЕПОТПО**
Е преместена:
Преместена од: **Брак и семејство**
Преместена во: **Збирки на фетви**

Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве баракатуху


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот рамадан
со наслов клањање намаз е преместана.
Преместена од: » Ислам - Islam » Дови »
преместена во: » Прашања»


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот **Идеал**
Со наслов **Sehvi-sedzda u namazu** е преместена.
Преместена од: Фикх
Преместена во: Меѓународно-Босански
причина:Постирана на босански јазик
еселаму алејкум ве рахметуАллах ве баракатух


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата со наслов ** Xиснул Муслим - Збирка Дови за сeкoja Cитуaциja или Потрeбa **
е привремено заклуичена.
иншАллах додека се постираат сите Дови и се комплетира целата тема ке се отвори.
Причина: За да не се измеша со други постови за да имаме убава прегледност.
БаракАллаху фикум! Аллах да ве награди со Џеннет.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Преместен Коментар:


Коментарот од членот ** Homer MakeDonsk ** е преместен во нова тема:
Нова тема: [You must be registered and logged in to see this link.]
Доколку имаш некоја забелешка отвори нова тема.
Со почит:
ahlu-sunnah.org


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве рахметуАллаху ве баракатуху!!!

Почитувани драги брака и сестри сите коментари кој беаа внесени во темата Најдобри луѓе каде што се дебатираше за Ариф еф Рамадани се споени во темата Предавање на Ебу Селма (Ариф еф. Рамадани)
Причина: На темата Најдобри Луѓе сите коментари кој се префрлени беаа Оф Топик. Исто така имаше една мала дискусија за Истата Личност на Друга тема со наслов *Предавање на Ебу Селма (Ариф еф. Рамадани)* Па ги ставив во Истата тема за да не се Измешаат Темите на Форумот.
Доколку има некој прашајне во врска со ова ги молам да Контактираат Тука или Лично Мене преку Лична Порака.
Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве Баракатуху!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од сестрата Самира со наслов *Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)* е поставена како важна тема.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум

Коментарот од членот Рамадан е одвоен во нова тема.
коментарот кој што беше во Темата *Исламски Семинар во Берлин - Слики* со содветниот одговор на тоа прашање е одвоено во следната тема *[You must be registered and logged in to see this link.]*


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Изманет е постот на Ибрет,и монотеизам,,поради нарушување на ,правилата на форумофф!!!!

Семал Алејкум,,


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Темата од членот LAUTKA
Со наслов ** Фетва за Брзиот Намас!!!** е споена во темата со наслов
[You must be registered and logged in to see this link.]

Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве Баракатуху


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху!!!

Темата од братот ıslam nur со наслов **Дали е дозволено да биде дервиш(суфија)** е зближана.
Зближана е во темата со иста содржина
[You must be registered and logged in to see this link.].

Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху!!!


Темата од членот **Muslima4Islam**
Со наслов **[You must be registered and logged in to see this link.]**
е Преместена:
Преместена од: » Aкида, Тауxид, Менxaдж »
Преместена во: » Ахлак - Исламско Однесување »


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Коментарот од Членот [You must be registered and logged in to see this link.] каде е наведено дека е баниран членот е одвоен коментарот во нова тема.

Одвоен од: dali siitite se muslimani?
Одвоен во: Банирани членови


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Темата ,,ДАЛИ СИТЕ СЕ МУСЛИМАНИ,е ставена под клуч,се додека се очисти и пак че биде вратена!!1

Селам Алејкум


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Темата е вратена во употреба,,ДАЛИ СИТЕ СЕ МУСЛИМАНИ......


ПО БАРАЊЕ НА БАТОТ,,МУАЗ ТЕМАТА Е ОЧИСТЕНА И ВРАТЕНА ВО УПОТРЕБА...

АКО ИМА ЗАБЕЛЕШКИ ТУКА СМЕ,,

Селам Алејкум


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 5]

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот