Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Ideal


Активен член
Токму заради ова несакам да покажуваме едни на други!

Внимавај кога со прст на некого покажуваш,особено кога сакаш да укажеш на неговите маани,неговиот срам итн.

Зошто?!

1.Затоа што,додека покажуваш со едниот прст кон некого,останатите три си ги свртил кон себе!


2.Исто така,ако покажуваш со прст кон некого,како за добар човек,неговите добри особини...пак трите прста,ги имаш свртени кон себе!

3.Треба да бидеме внимателни со прстот со кој покажуваме,укажуваме,затоа што,ако размислиме за првиот случај,тогаш барем три пати треба да размислиме,колку сме ние впрочем лоши и колку ни се лоши нашите дела!

4.А во вториот случај,треба внимателно да постапиме,прашувајки се,дали ние три пати сме подобри од оној на кого покажуваме,и дали она што ние го кажуваме е исправно,затоа внимателно со прстот со кој покажуваш!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Ideal напиша:Внимавај со кој прст покажуваш!

Внимавај со кој прст покажуваш!
Внимавај кога со прст на некого покажуваш,особено кога сакаш да укажеш на неговите маани,неговиот срам итн.

Зошто?!

1.Затоа што,додека покажуваш со едниот прст кон некого,останатите три си ги свртил кон себе!


2.Исто така,ако покажуваш со прст кон некого,како за добар човек,неговите добри особини...пак трите прста,ги имаш свртени кон себе!

3.Треба да бидеме внимателни со прстот со кој покажуваме,укажуваме,затоа што,ако размислиме за првиот случај,тогаш барем три пати треба да размислиме,колку сме ние впрочем лоши и колку ни се лоши нашите дела!

4.А во вториот случај,треба внимателно да постапиме,прашувајки се,дали ние три пати сме подобри од оној на кого покажуваме,и дали она што ние го кажуваме е исправно,затоа внимателно со прстот со кој покажуваш!
Почитувани Драги брака и Сестри ке ве замолам кога ке превземате некој текс од друг Сајт Наведетего од каде е превземен тој текст.
Еселаму Алејкум


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Ideal


Активен член
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Почитувани Драги брака и Сестри ке ве замолам кога ке превземате некој текс од друг Сајт Наведетего од каде е превземен тој текст.
Еселаму Алејкум
Па шо ако е од исламски центар, дали тие го имаат авторското право за исламот?
Ич немој да му се секираш за теа!
Аллах еманет на сите!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Ideal напиша:
Па шо ако е од исламски центар, дали тие го имаат авторското право за исламот?
Ич немој да му се секираш за теа!
Аллах еманет на сите!
Не е битно Брате од Каде и Чиво Афторско дело е.
иншАллах да не се има Забуни Слободно можеш да си наведиш од Каде е Превземено.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
да е од ИЦ..пак добро него да нее од ИЗ..не се работи за афторски права,,секој проверен и докажан пост е добредојден???


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Ideal


Активен член
А шо им фалит на друзите!
успат каде се дава репутација овдека?

7 Кога се прави Зикр on Вто 15 Мар 2011, 12:32 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Ideal напиша:А шо им фалит на друзите!
успат каде се дава репутација овдека?

што не им фали,,а за репутациа имаш на крај на постот ,,+ и-.па тука се дава репутациа??


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот