Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 7 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 7 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Сре 09 Фед 2011, 12:01 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор

Аллах џ.ш да ги казни, оние кои сеаат безредија, на земјата и протовниците на исламот..


Во градот Седелик - р.Чешка има една интересна црква која не е изградена
од од бетон и зелезо , туку од муслимански коски. Во 1218г. Папа дошол
до (налудничава) идеа да изгради црква за која градезен материјал ке
бидат коските од муслимани па за потребите на црквата биле убиени 40 000
муслимани
Потоа ќе речат муслиманите биле терористи... погледнете ги фотографиите:


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


From Wikipedia, the free encyclopedia
Coordinates: 49°57′43.04″N 15°17′17.85″E
Последната промена е направена од islam nur на Сре 09 Фед 2011, 8:04 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

2 Re: ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Сре 09 Фед 2011, 12:36 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
islam nur напиша:
Аллах џ.ш да ги казни, оние кои сеаат безредија, на земјата..


Во градот Седелик - р.Чешка има една интересна црква која не е изградена
од од бетон и зелезо , туку од муслимански коски. Во 1218г. Папа дошол
до (налудничава) идеа да изгради црква за која градезен материјал ке
бидат коските од муслимани па за потребите на црквата биле убиени 40 000
муслимани
Потоа ќе речат муслиманите биле терористи... погледнете ги фотографиите:


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


From Wikipedia, the free encyclopedia
Coordinates: 49°57′43.04″N 15°17′17.85″EАллах субанаху ве теала да ги уништи на сите противници на исламот! Амин!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Сре 09 Фед 2011, 4:10 pm

Amina


Сестра
Сестра

subhanaAllah, amin na dovite.

4 Re: ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Пет 01 Јун 2012, 7:55 pm

deko


Нови член
Нови член
dokaz imas dali se muslimani ubenite

5 Re: ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Пон 04 Јун 2012, 2:34 pm

Zain


Брат
Брат
Факт е дека правдата никогаш нема да излезе на виделина во овој свет.
Аја Софија која муслиманите ја направија прво џамија па после музеј излегува секој ден на сите весници и портали како пример на тоа дека муслиманите се против христијанството и слично.Добро што би се случило субханаллах доколку овој факт доколку е точен излезе на виделина.
Аллах да ги казни зулумчарите.

6 Re: ТЕРОРИЗАМ И РЕНЕСАНСА on Пон 04 Јун 2012, 8:20 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
deko напиша:dokaz imas dali se muslimani ubenite


За ова се знае уште од давнина, само на медиумите не им е од корист ова да го кажуваат, бидејќи етикета за тероризам ја имаат специјално само ИСЛАМИСТИТЕ!


Реков ИСЛАМИСТИ, бидејќи модерните „МУСЛИМАНИ“ немаат врска со ТЕРОРИЗМОТ!!!


Како што викаат политичарите од западните земји Исламот не добредојден, ама муслиманите се добредојдени, а за ИСЛАМИСТИТЕ важат посебни критериуми, бидејќи не е исто МУСЛИМАН И ИСЛАМИСТА.

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот