Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Kuran so prevod na Makedonski on Вто 21 Дек 2010, 4:24 pm

ila

avatar
Сестра
Сестра


Ako znae nekoj, da mi kazhe web stranica kade mozham da go najdam Kuranot so prevod na makedonski jazik..
Allah da ve nagradi.


______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

2 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Вто 21 Дек 2010, 9:19 pm

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
ila напиша:

Ako nekoj znae da mi kazhe web stranica kade mozham da go najdam Kuranot so prevod na makedonski jazik..
Allah da ve nagradi.Кликни [You must be registered and logged in to see this link.]

http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Нед 06 Мар 2011, 1:15 am

Ram4e


Нови член
Нови член
кој јазик е тоа “Мекдонски“?

4 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Нед 06 Мар 2011, 1:18 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Ram4e напиша:кој јазик е тоа “Мекдонски“?
тој на кој ти пишуваш овде?


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

5 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Нед 06 Мар 2011, 6:38 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Ram4e напиша:кој јазик е тоа “Мекдонски“?


Неколку твои постови гледам некако дека само сакаш некаква расправа, тука на овој форум нема место и немаме време за расправи кои не водад никаде, па затоа ако си искрен и дојден си да научиш нешто бујрум а ако не немој да ги вознемируваш другите!!!!
а пошто никот ти е рам4е односно предпоставувам дека името ти е Рамадан или на кратко Рамче прихвати го мојов насихат, ако имаш нешто корисно постирај ако не гледај и учи и иѕбегнувај расправи безкорисни!!!


го молам на Возвишениот Аллах да ме упати и мене и тебе и другите искрени на правиот пат, Аллахумме амин!!!

6 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Пон 30 Jул 2012, 12:04 pm

neat salifoski


Нови член
Нови член
o ramce imas pamet?

7 Re: Kuran so prevod na Makedonski on Чет 02 Aвг 2012, 5:09 am

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
neat salifoski напиша:o ramce imas pamet?Изгледа го изгуби Wink

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот