Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 prasanje vo vrska so temata osnovi na islamot on Чет 09 Дек 2010, 1:55 am

dare


Нови член
Нови член
zasto ne pisuvate od kade vi se prevzemeni tekstovive?2 Re: prasanje vo vrska so temata osnovi na islamot on Чет 09 Дек 2010, 10:14 am

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
dare напиша:zasto ne pisuvate od kade vi se prevzemeni tekstovive?
fala od tvoja Strana. Toa nebeshe namerno, nie samite postirame samo so Dokazi.

Odgovort mislam deka go dobi od Sestrata hijab.Последната промена е направена од Muslima4Islam на Вто 14 Дек 2010, 11:59 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

3 Re: prasanje vo vrska so temata osnovi na islamot on Вто 14 Дек 2010, 12:45 am

omer el faruk


Нови член
Нови член
dare напиша:zasto ne pisuvate od kade vi se prevzemeni tekstovive?A zosto da se pisuva od kade ,i sto ,bitno e da se verodostojni,so tocni i precizni Ucenjaci,prenesuvacii

4 Re: prasanje vo vrska so temata osnovi na islamot on Вто 14 Дек 2010, 12:57 am

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
omer el faruk напиша:
dare напиша:zasto ne pisuvate od kade vi se prevzemeni tekstovive?A zosto da se pisuva od kade ,i sto ,bitno e da se verodostojni,so tocni i precizni Ucenjaci,prenesuvacii

Хаир иншАллах - сите ке се потрудиме да донесеме Докази за нашите Постови...наравно...доволно е, да се сите тие Веродостојни, но некои Членови може прф Пат слушнуваат такви Изкажувања, затоа иншАллах, ке се потрудиме сите да пишуваме со Докази.

Аллахума Барик Ахи!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

5 Re: prasanje vo vrska so temata osnovi na islamot on Вто 14 Дек 2010, 11:26 pm

omer el faruk


Нови член
Нови член
Abu Al-Amin напиша:

Хаир иншАллах - сите ке се потрудиме да донесеме Докази за нашите Постови...наравно...доволно е, да се сите тие Веродостојни, но некои Членови може прф Пат слушнуваат такви Изкажувања, затоа иншАллах, ке се потрудиме сите да пишуваме со Докази.

Аллахума Барик Ахи!
Selam Alejkum

se slozuvam i jas so tvojot staf
na toa mislev i sakaf da kazam deka nee uslof da se pise od kade e prezemen tekstot--
nego bitna e sodrzinata na tekstot.

se razbirame Ahiii...

Selam Alejku

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот