Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 12 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 12 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Dali smeat nemuslimani da vlezat vo dzamija? on Чет 09 Дек 2010, 1:48 am

dare


Нови член
Нови член
Dali e dozvolen vlezot i dali ima nekoj tamu koj objasnuva za islam na nemuslimani?

2 Re: Dali smeat nemuslimani da vlezat vo dzamija? on Чет 09 Дек 2010, 9:44 am

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка


i ahlan wa sahlan na Forumov...dobre ni dojde.

Da, Vlezot vo Dzhamite e dozvolen za site Ludzhe. Na Muslimannot ne go interesira stho e drugiot po Vera ili Nacia.
Kako pravilen Vernik samiot Musliman ili Imam (Odzha) ke go prifati na drugiot so najdobroto Ponashanje, za da mu bidaat na na Kraj site Prsahanja jasni i odgovoreni. Islamot e jasen i lesen, a nema nekoe Prashanje, koe ke ostane ne objasnato i neodgovoreno.

Eve eden cist Primer so mojata Drugarka, stho ja zapoznav vo edna Dzamija kako Nemuslimanka, a za nekoj Den go pirfati Islamot pred samite moj Oci alhamdulillah...

Isto taka ova Godina vlegov so dve nepoznati Devojki kako Nemuslimanki vo edna Dzhamija, a izlegov so niv kako Muslimanki i Sestri vo Islam. Prekrasno beshe za mene toa Iskushenje....Treba da imame sabur, dagi prifateme Drugite so dobar Charakter i da misleme na nashite i nivnite Nagradi...

Allah dani podari ushte poveke takvi, neopishlivi, i prekrasni Iskushenja. allahumma amin.

Ako imash ushte prashanja, slobodno postavigi!
______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

3 Re: Dali smeat nemuslimani da vlezat vo dzamija? on Нед 06 Мар 2011, 1:20 am

Ram4e


Нови член
Нови член
За ова не знаев. Значи можам слободно да влезам, само незнам што би правел..немам шехадет к

4 Re: Dali smeat nemuslimani da vlezat vo dzamija? on Нед 06 Мар 2011, 1:30 am

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
Ram4e напиша:За ова не знаев. Значи можам слободно да влезам, само незнам што би правел..немам шехадет к

На пример да ја погледнеш џамијата, да ги погледнеш луџето како се однесуваат, како кланјаат итк. (но никој неје присилен да влезе во џамија)

и наравно, ако имаш прашања, да му ги поставеш на некому.

http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот