Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

ila

avatar
Сестра
Сестра

Очигледно е дека лакомоста владее со човечките души. Се се цени со тоа „колку имаш“ ! Aко си богат,автоматски си убав,паметен,образуван и се во суперлатив!!!
Непостојаноста и нередот во општеството изразито се поволни за некои категории на луѓето,од пониската-обичните лопови,до „културните лопови“ во кожните фотелји...
Неморалот и сексуалната слобода одговара на сите болни души,а особено на оние кои се занимаваат со трговија на белото робје,или на оние кои со пари можат да го купат човечкото тело,баш така,како што болното срце ке му посака!!!
Оној кој заговара чест,праведност,морал сигурно дека ке им посмета на оние кои запловиле по водите на измамата,и уживањето.
Никако во нивните животи полни со дуњалучка љубов не се вклопува приказната за смртта и ахиретот,затоа што тоа ке покаже дека они се обични смртници,кои мошне брзо ке ги снема од земјава и прав ке се сторат.

Како таквиот ке признае дека е обичен роб,кој пред Аллах,с.в.т.,ке застане и ке полага сметка за секој збор и дело?!

- Како во својот живот ке внесе дисциплина на почитување на луѓето,па макар тоа му изгледало како најголема беда на овој свет, и да не ги скратува правата на луѓето,затоа што е во таква позиција со која може да прави се што ке посака?!

Како од својот иметок зекат да дава на сиромашните,кога они за него се „отпад“ на овој свет,кој треба да му служи нему и на него сличните?!

Проблем е Исламот зошто заговара морал,а некој баш на неморалот граба огромни пари.

По светот во тек на неделата се снимаат со стотици неморални филмови,што говори дека се заработуваат милионски суми ,па како некои да се одречат од таквата заработка?!

Во Исламот нема измама,злоставувања,киднапирања,и нема неморал,па токму затоа исламот за некого претставува проблем!

Секој кој заговара исламски начин на живот 24 часа, претставува проблем,само некои тоа не сакаат да го признаат,затоа со камења се фрла по секој муслиман,затоа отворено се лаже дека муслиманите се закана за доброто на светот!
Лажат добро за народите во светот да поверуваат,лажат и ги користат обично медиумите,со кои секој ден се бомбардира муслиманскиот свет...се им смета,хиџабот,никабот,брадите на браќата муслимани...со еден збор им смета целосната појава на муслиманот!


______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

2 SELAM U ALEJKUM on Сре 08 Дек 2010, 1:53 am

alida*


Сестра
Сестра
MNOGU UBAVO POSTAVENO PRASAJNE , ALI IMA I MNOGU ODGOVORI , EVE JAS NAKRATKO KE DAM ,zosto islamot se pretstavuva kako problem , epa zatoa site nevernici znat deka e cista i sigurna vera i se plasat ,da ne ostanat malcinstvo , gledatt kolku konvertiti ima vo den niz svetov kolkavi rezultati ima od nasi vernici braka i sestri vo islam i pa od kuran zemat se sto im treba za naprednava tehnika inako od kaj ke bidat zapoznaeni planeti kolku i kako toa e se sto go pravat zematt pouka od svetiot casni kuran , ali morame i sami kako muslimani da si priznaeme imame dusmani taka nareceni muslimani prodadeni dusi , allah da me ariza ama sto mislam to i pisuvam ,koj vlozuva vo islam ALLAH da vlozi uste poveke za nego amin selam. Insallah......


______________________________________________

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот