Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 16 Ное 2010, 1:34 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор


Утре е голем мубарек ден, Хаџијски или Курбан Бајрам. Живееме во тешко време, време полно со искушенија, па да Го молиме Аллах, џ.ш., доброто да го надвладее злото, правдата да ја победи неправдата и да го снема злото помеѓу луѓето. Да бидеме цврсти во својата вера и братската слога, праведни према себеси и према другите и истрајни на патот на доброто. Да ги отвориме нашите срца за секој Аллахов роб, за соживот со сите добри луѓе и да бидеме од оние преку кои одат Аллаховите благодетти, љубов и милост.


Го молам Аллаха, џ.ш., мубарек деновите на Бајрамот, со своите ибадети, Да ги очисти нашите души, Да ни подари среќа и благослов, нам и на сите луѓе.


Се надевам дека со колењето на курбанот, симболот на жртвата, ќе ја убиеме во себе себичноста, зависта и охолоста и ќе постанеме подарежливи, похумани и поцврсти на патот према Аллах, џ.ш., па и поблиски едни со други. АМИН.

Курбан-Бајрам мубарек олсун на сите муслимани!!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

2 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 16 Ное 2010, 10:00 am

ila

avatar
Сестра
Сестра
Amin!

Kurban Bayram mubarek olsun! =)


______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

3 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 16 Ное 2010, 11:36 am

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка


Kurban Bayram mubarak olsun.


Eid
ya Allah upatine i upatigi vernicite i nevernicite, ya Allah, oprostini, ya Allah zgolemigo znanjeto nashe, ya Allah zasthitine od kaznite vo grobot i na ahiret, ya Allah daini khair vo dunjalok i na ahiret. ya Allah, zasthtitine od ljubomorata ili loshiot karakter, ya Allah, te molam za sabur, ya Allah, podarinigo dzelnetot, ya Allah zasthitine od dzehenemot.
ya Allah, cuvajgi nashite famili- i upatigi. Te molam oprostim na Roditelite nashi, i zaradvigi niv so Dzelnetot. ya Allah, cuvajgi nashite Deca, da bidat dobri Vernici, ya Allah, olesnigi nashite iskushenja...
ya Allah, se stho ke ni dadesh, e khair za nas.______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

4 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 16 Ное 2010, 12:48 pm

little_muslima


Сестра
Сестраbayram mubarak olsun na site.

______________________________________________

5 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 16 Ное 2010, 3:50 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат


Kurban Bajram Mubarak na site - Allah subahanahu wa Tealá da vi gi prima site Dovi! Allahumá Amin!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

6 BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN on Сре 17 Ное 2010, 12:03 am

alida*


Сестра
Сестра
VI CESTITAM NA SITE BRAKA I SESTRI KADE I DA STE ,BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN , DRAGI ALLAH NAPRAVINE OD VERNICITE I CISTI ROBOVI POKAZINIGO PRAVOIT PAT , OLESNINI JA RABI OMEKNIGI NASTE SRCA ,ZASTITINE OD PROKLETIOT SEJTAN ,INSALLAH SO RADOST I POKORNOST KON ALLAH DA SI GO ISCEKAME I MNOGU MNOGU GODINI AMIN SELAM.


______________________________________________

7 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Нед 06 Ное 2011, 7:58 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еидул Адха Мубарак!

Честит бајрам!


Me fat Bajramin!

Bajram Mubarek Olsun!Драги браќа и сестри, драги верници и вернички, драги муслимани и муслиманки нека ни е честит овој мубарек ден. Нека Аллах џ.ш ни даде од Милоста Аллахова.


Аллаху наш те молам примајниги нашите кулбани кој во Името Твое Свевишно ги шртвуваме, Аллаху мој те молам примајниги нашите дови, Ја Аллах те молам опростиниги нашите гревови, Ја Аллах те молам упатине на вистината, Ја Аллах ве молам направини да го дочекаме и другиот Курбан Бајрам со повеќе ибадет. Ја Аллах те молам дајму на оне кој немаа можност да жртувуваат Курбан оваа година, ја Аллах подаримуја таа мочност. Аллаху наш те молам помогниму на сиромасите и тие да имаат во идната година да јадат и пијат како што јадиме и пиеме. АМИН!ЕИДУЛ АДХА МУБАРАК!!!!!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

8 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Нед 06 Ное 2011, 8:19 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор


Благодарноста му припаѓа на Аллах, Господарот на сите светови,
Благодареност на Аллах кој не изведе од мрак на светлина и ни укажа на патот Прав.
Благодареност на Аллах кој ни овозможи да го дочекаме и овој Курбан Бајрам. Елхамдулиллах.
Нека е Аллаховата милост, мир и спас на нашиот пратеник, Аллаховиот миленик кој преку својот светол пример ни покажал како треба да живееме!
Со дова до Возвишениот Аллах да ја поправи нашата состојба и сосотојбата на муслиманите ширум светот, да ја поправи состојбата и односите помеѓу нас, да не направи истрајни на патот од доброто и нè награди со Својата награда. Амин. Аллах да ни ги прими овие ибадети. Амин.

Аллаху екбер, Аллаху екбер! Ла илахе иллеллаху валлаху екбер. Аллаху екбер ве лиллахи л хамд!

Текаббеллаху минна ве минкум! / Аллах да прими и од вас и од нас!
Амин

КУРБАН БАЈРАМ МУБАРЕК!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

9 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Нед 06 Ное 2011, 1:36 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
До сите браќа и сестри на форумов, како и до сите муслимани ширум светот:
______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

10 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Пон 07 Ное 2011, 6:35 am

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Ес селаму алејкум ве рахметуллах ве берекатух.


Денес 07 Ноември 2011 год, е прв ден од Курбан Бајрам, на сите наши браќа и сестри ширум цел свет им честитаме среќен Курбан Бајрам.

Го молам на Аллах тебареке ве те ала да ги заштити исламот и муслиманите и да ги окабули сите наши ибадети Аллахуме Амин.

Еид Мубарек од администрацијата на:

[You must be registered and logged in to see this link.]

11 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Пон 07 Ное 2011, 9:37 am

Lazo


Нови член
Нови член
Sreken praznik, do site sto go praznuvat ovoj praznik.
Jas stanav Vegetarijanec, zivotnite imaat dusa i ne treba da se ubivaat.
Site religii se dobri sto gi ucat lugeto na dobro.
Satja Sai Baba bese eden od najsvetite licnosti a ne bese musliman. Prethodniot zivot bil Sirdi Baba i bil Musliman isto taka mnogu golem svetec.

12 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Пон 07 Ное 2011, 2:02 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Monoteizam напиша:Ес селаму алејкум ве рахметуллах ве берекатух.


Денес 07 Ноември 2011 год, е прв ден од Курбан Бајрам, на сите наши браќа и сестри ширум цел свет им честитаме среќен Курбан Бајрам.

Го молам на Аллах тебареке ве те ала да ги заштити исламот и муслиманите и да ги окабули сите наши ибадети Аллахуме Амин.

Еид Мубарек од администрацијата на:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ве алејкум селам ве рахметуллахи ве берекатеху
Аллахумме амин ја Рабб?


Текабеллаху минна ве минкум!!!!

13 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Пон 07 Ное 2011, 2:57 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Bajram mubarek,,Na site baraca i sestriii!!!!!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

14 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 08 Ное 2011, 11:30 pm

alida

avatar
Сестра
Сестра
VI GO CESTITAM NA SITE BRAKA I SESTRI KURBAN BAJRAM!!!. ALLAH DZ.S. KABUL DA GO STORI KURBANOT KOJ STO BIL VO MOZNOST DADE ZRTVA VO IME NA ALLAH , ALLAH DA VE NAGRADI SITE AMIN . SELAM .


______________________________________________

15 Re: КУРБАН БАЈРАМ,,,,МУБАРЕК....... on Вто 08 Ное 2011, 11:34 pm

alida

avatar
Сестра
Сестра
Muslima4Islam напиша:

Kurban Bayram mubarak olsun.


Eid
ya Allah upatine i upatigi vernicite i nevernicite, ya Allah, oprostini, ya Allah zgolemigo znanjeto nashe, ya Allah zasthitine od kaznite vo grobot i na ahiret, ya Allah daini khair vo dunjalok i na ahiret. ya Allah, zasthtitine od ljubomorata ili loshiot karakter, ya Allah, te molam za sabur, ya Allah, podarinigo dzelnetot, ya Allah zasthitine od dzehenemot.
ya Allah, cuvajgi nashite famili- i upatigi. Te molam oprostim na Roditelite nashi, i zaradvigi niv so Dzelnetot. ya Allah, cuvajgi nashite Deca, da bidat dobri Vernici, ya Allah, olesnigi nashite iskushenja...
ya Allah, se stho ke ni dadesh, e khair za nas.


TI CESTITAM KURABAN BAJRAM SIS , ALLAH DA TE NAGRADI ZA UBAVIVE DOVI ALLAH DZ.S DA GI USLUSA TVOIVE DOVI AMIN AMIN AMIN .


______________________________________________

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот