Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Џамијата во Горна Белица ги разгоре меѓуверските страстиСпорната џамија во Горна Белица која беше и основната причина што Струга неодамна ги изгуби ингеренциите во областа на урбанизмот е легална - тврди градоначалникот Рамиз Мерко. Општинскиот градежен инспекторат постапува законски уверува струшкиот градоначалник, кој цврсто стои на ставот дека нема да дозволи рушење на џамијата.-Тврдам дека џамијата во никој случај нема да се руши бидејќи за неа има соодветна документација , кратко одговори Мерко.


Државниот инспекторат за градежништво после повеќето укажувања на општина Струга да ја сруши нелегално изградената џамија, поради не спроведување на одлуката му ги одзеде надлежностите на полето на урбанизмот.


На прашањето дали ќе се руши џамијата, министерот Јанакиевски со неконкретен одговор.


- Државниот инспекторат за градежништво согласно неговите ингеренции ќе преземе мерки, а градоначалниците добро е да си ги извршуваат своите обврски за да не доаѓаме во ваква ситуација, рече Јанакиевски.


Од ИВЗ Струга порачаа прво да се рушат десетте нелегални цркви, а потоа тие сами ќе ја срушеле џамијата.


Од таму најавија нејзино свечено пуштање во употреба.


-Бидејќи ги имаме сите потребни документи за изградба на џамијата не веруваме дека ќе дојде до тоа дека ќе се руши џамијата, вели муфтијата Ферат Полиси


Новонастаната состојба ги разгорува меѓуверските страсти. Ниту денешната средба на Јанакиевски и Мерко во Струга не ги испегла недоразбирањата.

08.11.2010,

______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Ес селаму алејкум ве рахметуллах ве берекатух.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Погледнете го ова видео почитувани, човек просто не може да поверува на се ова што го гледа и слуша и на што се спремни предводниците на Куфрот.

Кажува Аллах Возвишениот:

“Не им доликува на мушриците да градат Аллахови џамии кога оние со неверувањето сведочат против себеси? Делата нивни пропаднаа и оние во огнот за навек ќе останат.“ (Ет - Тевба 17)

Енес ибн Малик радијјАллаху анху пренесува дека Аллаховиот Посланик саллалаху алејхи ве селлем рекол: “Ќе дојде време кога луѓето ќе се натпреваруваат во градењето на џамии, а малку во нив ќе клањаат!“ (Муснед Ебу Ја’ла 2817)

Мушрикот Градоначалник предводникот на заблуда кој вчера на плоштадот во Струга постави КИП нивната божица “Мајка Тереза“ сега гради Џамија!!!!! Подржан токму од Тагутот Муфтија кој пред една недела бараше заштита од КАФИРИТЕ против така наречените Вехабии.
А позади него се гледа Оџата Ариф Рамадани од село Октиси, главниот МУШРИЧКИ агитатор на АНТИ ВЕХАБИСТИЧКА ПРОПАГАНДА на овие простори сега глуми како ете тој е заслужен за овој објект и како демек него му било до ислам, а тој довчерашен Партијаш и ДЕМОКРАТ???
Аллаху ти си Кадар и ти си Мудар заштити ни од ваква заблуда.

Свечено отворање на Џамија пропратено со Музика (Харам), луѓе кои играат оро Mad
ОВА ЛИ Е ИСЛАМ А?????
На минарето се гледа Албанско Куфарско знаме!!!
Рафални пукотници со оружје за отворање на џамија???

Денес вАллахи токму овие разбраа дека народот ПОЛИТИЧКИ може да биде манипулиран преку Џамија Одземајќи им ја верата на луѓето.

А народот секогаш измамен одведен во заблуда преку КОГО??
Преку тој кој е поставен од нив за да им го покаже правиот пат, а тој ИМАМОТ, ОЏАТА, ајдееее ова е ислам играјте оро, Гласајте, правете ширк на Аллах така ќе влезете во ЏЕННЕТ???

Кажува Имам Муслим во својот Сахих а исто така и Ел – Беркани дека Аллаховиот Посланик саллалаху алејхи ве селлем рекол:

“Се плашам за овој Уммет од владари (имами, даии) кои повикуваат во заблуда. А кога меѓу нив ќе се извлече сабјата, нема да се подигне се до Судниот Ден. Нема да се случи Судниот Ден се додека племе од мојот народ не се соедини со мушрици, и се додека една група од мојот Уммет не почне да обожава идоли. Во мојот Уммет ќе бидат триесет лажливци. Сите ќе изјавуваат дека се Веровесници, а јас сум печат на сите Веровесници и нема Веровесник после мене. Нема да престане да постои една група од мојот Уммет која ќе биде на вистина и таа ќе биде потпомогната. Нема да им наштети оној кој не би се сложил со нив ниту пак оној кој би се одвоил од нив, се додека не дојде наредба Аллахова тебареке ве те’ала.“


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот