Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Вести од еш-шемс [сирија] on Вто 19 Ное 2013, 7:04 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
 

Под оваа тема ке постираме вести од еш-шемс [сирија]:


  • Како е ситуацијата во еш-шемс [сирија]?

  • Што се десава?
  • Новости?
  • Трагедии итк.

Ве молиме да не прашувате од кое место ги имаме следините информации. Секое прашање врз ова, ќе биде без коментар избришано!

Барак'Аллаху фикум!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

2 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Вто 19 Ное 2013, 7:18 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
9 годишно девојче од 13 ассадови кучиња [војници] силувано

Кога го окупија ассадовите војници на едно село, го тргнаа на едно 9 годишно девојче од фамилијата негова и го силуваа повеќе пати.

Бројот на шабиха милиците, кои што го силуваа на девојчето и го снимаа на камера, беше 13.

Во време на извршување актот, во кое што младото девојче ја изгуби нејзината невиност и во исто плачеше, се гледаше задоволството на шабиха милиците - задоволството во нивните лица го потврдуваа со зборови како „еј, ајде / иначе ќе ја промршиш забавава.„

После актот, младото девојче [Аллах да му подари ел-фирдаус] почина.

Аллах да им ги скрати рацете и нозете на сите шабихиичките и рафиидичките војници! Аллахуме Амин!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Вто 19 Ное 2013, 7:59 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
Аллаху Акбар!

Во последните 72 часа се 8 ассадови војнички авиони од на небо стрелани!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

4 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Вто 19 Ное 2013, 10:40 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
СИРИЈА: 31 Асадови војници се убиени, меѓу убиените се три генерали и еден бригаден генерал (+видео)
Најмалку 31 војник, меѓу нив и четири офицери, убиени се во експлозија на бомба во управната зграда во едно предградије во Дамаск, јавија активистите.

Сириската опсерваторија за човекови права од Лондон сопштува дека експлозијата што се счучи во неделата навечер во предградијето Harasta, северно од главниот град.

Три генерали и бригадниот генерал се помеѓу 31 војник кој се убиени во бомбашкиот напад што предизвика колапс на зградата, изјавил Рами Абдел Рахман, директор на групата.

Опсерваторијата објавува дека не е уште јасно за каков вид на бомба е искористена, но дека од силата на експлозијата зградата била уништена.


ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА ВИДЕОТО:[You must be registered and logged in to see this link.]______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

5 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Саб 30 Ное 2013, 9:40 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
Во околината на Санаа се окупија две населби - исто така е стрелан еден авион!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

6 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Нед 01 Дек 2013, 11:22 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
Дараа / бусра ел-харир: освоен плен на оружје после окупување на асадаскиот кафирски наоружан батаљон во наведеното место! Алхамдулиллах!!!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

7 Re: Вести од еш-шемс [сирија] on Вто 03 Дек 2013, 9:31 pm

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
Во последните 3 Дена се 65 Хисбул-Шејтани во околината на Каламун убиени!

Аллаху Акбар!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот