Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
 
Во името на Аллах, Милостивио, Сомилосниот!
Доколку вас ви е тешко да се будите рано наутро, постојат начини кои со тоа можете себе си да си олесните и да се чувствувате полни со енергија наутро.
Одете на спиење во исто време
Доколку одете на спиење во исто време секој ден, наутро нема да ви биде тешко да станете од креветот. Вашето тело сака константност, така да се држите за одредениот распоред кога е збор за спиењето. Погрижете се да спиете најмалку седум до осум сати како би имале доволно енергија во текот на денот.
Релаксирајте се пред спиење
Морате да стекнете навика навреме да ги угасните компјутерот и ТВ, најмалку пола саат пред одење во кревет. Исто така, избегнивајте јака светлина, бидејќи таа како таква представува пречка за вашиот мозок. Читајте книга и испијте чаша топло млеко како би се опуштиле пред спиење.
Не конзумирајте кафе навечер
Конзумирањето кафе навечер вас може да ве задржи будни и да го промени вашиот сон.
Изморете го вашето тело
Вежбањето е е вистински начин вашето тело да го припремите за спиење.Погрижете се да вежбате сат или два пред спиење. Освен тоа, доколку вежбате после бидење, многу подобро ќе се чувствувате во текот на денот.
Туширање
Туширањето е најдобар начин да го започнете својот де. На тој начин ќе го кандидирате својот нервен систем, а во текот на целиот ден ќе бидете полни со енергија.

Извор: klix.ba
Обработка: ahlu-sunnah.org

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот