Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
  
Во името на Аллах, Милостивиот, Сомилосниот!Минатиот четврток тунисинскиот министер за внатрешни работи изјави како млади Тунисинки одат во Сирија да водат ткн. “света сексуална војна“, џихад ал-никах, како што е наречен, со тоа како би ги „задоволиле сексуалните потреби на исламските борци“.

Тоа се случило во ден откако министерот имал состанок со иранскиот амбасадор во Тунис.

Имајќи во вид податоци со кои располагал, Пат на верниците пишувал за оваа случка опоменувајќи ги читателите дека пропагандата за „џихаду ал-никах“ финансира директно Иран со цел да се понижат чесните верници и да се деградираат муџахедините кои се борат против иранскиот штитеник Ассад.

Некои посетители на нашиот портал ни замериле тврдејќи дека Ассад и Иран немаат ништо со оваа пропаганда. 

Меѓутоа, самиот Ассам набрзо покажал дека позади гнасните пропаганди за „секс џихад“ стои никој друг освен Иран.

Наиме, сиријските веб сајтови денес известуваат за емисија која е емитувана на државен канал а која наводно говори за сиријскиот случај „секс џихад“. Актер овој пат е борец на Ослободувачката војска на Сирија (ОВС), кој е, како што тоа го тврдат медиумите под контрола на Хемијскиот Асад, силувал родена ќерка „во име на секс џихад“.

Како „доказ“ на валкани терористи и миленичиња на ајатоллах Хомеини. Адолф Асад, презентирал пред ТВ камера 16-годишна девојка (на сликата горе) која е, секако под присилба, тврдила како таткото, борец на ОВС-а, присилувал да практикува „секс џихад“ и дека самиот ја силувал.

И додека на чесните верници превртува утробата од паганлукот и привитизмот на првични луѓе од шиитски секташки глави, многумина не се промовираат на фактот дека Асан, т.е. иранската пропагадна машинерија до сега не користела подолни обвинувања на сметка на сиријски револуционери, се додека случните обвиненија не се појавиле во Тунис.

Така всушност е демаскирање на уште една подмолна шиитска пропаганда која директно ги погодува во срцето на секои искрени муслимани.

Пред ова шиите лансирале пропаганда која Аиша радијАллаху анха, ја нареколе блудница. Но како исламскиот свет не би се побуниле против шиитскиот Иран, пропагандата е лансирана далеку од Иран - во Лондон, каде што во некоја дупка сега живее Јасир ел-Хабис, шиитски мисионер кој со својот јазик, не користејќи се со раце, ја навредувал на Аиша, радијАллаху анха.
И навистина, историјата долга 1400 години покажала дека најголеми непријатели на исламот и муслиманите се шиите, кои со векови се бореле против халифетот и кои биле сојузници на Монголите, Татар и Круизери во нивните крвави походи на исламскиот свет.


Извор: Vijesti Ummeta
Превод и Обработка: Ahlu-Sunnah

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот