Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
Во името на Аллах, Милостивиот, Сомилосниот!
 
Каиро-Кудс прес. Во својата почетна позиција за последните случувања на сириската сцена, исламското движење на отпор, Хамас, ја повтори својата гледна точка во корист на “правото, не се дава, на сирискиот народ да ги постигнат нивните аспирации на слобода и достоинство ". Тој додаде дека истиот народ "Отсекогаш биле лојални на отпор, и во првите редови во борбата. 
 
Понеделник 17 Јуни, во соопштениото објавено на неговата Фејзбук страница, од неговата резиденција во Каиро, член на политичкото биро од Хамас, Муса Абу Марзоук, повтори дека неговото движење "дали е составен со болка и рани на сирискиот народ ", сепак, тој додаде дека “палестина ќе остане централно прашање на арапската и исламската нација, чија основна мисија е да се борат против ционистичката окупација, и тоа е каде што компасот на отпорот ќе треба да се стремат, без оглед на околностите. "
 
Исламското движење го повика либанската партија Хизбуллах да ги повлечат своите борци од Сирија, повикувајќи го да се обрати на нивните оружја “против ционистичкиот непријател“. Тој истакна дека учеството на либанската партија во Сирија ги зголеми секташките тензии во регионот. Конечно, Абу Марзоук ги покани да се одржи земјата во целина (соединета), избегнување на било каква секташка поларизација (пристрасност) верска или етничка.
 
Превод: Емел Зеќири
Извор: Ummah News Italia
Обработка: Ahlu-Sunnah

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот