Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Нед 19 Сеп 2010, 5:29 am

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат

[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

2 Re: MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Вто 21 Сеп 2010, 10:48 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Abu Al-Amin напиша:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Аллах џ.ш да те награди.


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

3 Re: MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Чет 09 Дек 2010, 1:50 am

dare


Нови член
Нови член
mnogu ubavo objasneto... od kade e odzava?

4 Re: MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Пет 17 Дек 2010, 8:38 am

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
dare напиша:mnogu ubavo objasneto... od kade e odzava?

Po moe mislenje od Bosna.


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

5 Re: MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Пет 17 Дек 2010, 10:25 am

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Ес Селаму Алејкум ве рахметуллах ве беректух.

Муамер Зукорлич е Санџачки МУФТИЈА. Живее во Нови Пазар.

Овој инсан ако може да се нарече преставува НАЈГОЛЕМОТО ЗЛО - моментално ги прави најголемите неправди спрема нашите браќа во Србија.

Поради овој охол КАФИР 14 браќа и сестри од Нови Пазар се затворени на 97 години затвор под сомнение и оптужба дирекно од него до Тагутските Судови во Србија дека наводно планираат атентат врз него, а има и една жртва од Нови Пазар Исмаил Прентич.

Има многу податоци за него видете на you tube.

Селам Алејкум.

6 Re: MUAMER Efendija Zukorlic - ŠTA JE ISLAM ??? on Пет 17 Дек 2010, 11:12 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Monoteizam напиша:Ес Селаму Алејкум ве рахметуллах ве беректух.

Муамер Зукорлич е Санџачки МУФТИЈА. Живее во Нови Пазар.

Овој инсан ако може да се нарече преставува НАЈГОЛЕМОТО ЗЛО - моментално ги прави најголемите неправди спрема нашите браќа во Србија.

Поради овој охол КАФИР 14 браќа и сестри од Нови Пазар се затворени на 97 години затвор под сомнение и оптужба дирекно од него до Тагутските Судови во Србија дека наводно планираат атентат врз него, а има и една жртва од Нови Пазар Исмаил Прентич.

Има многу податоци за него видете на you tube.

Селам Алејкум.


Ова брат не сум го знаел(за оџава),да се прави замки,сплетки,да бара помош од неверниците,се со цел да се направи штета на верниците,тоа е апсурд и неприфатливо за Исламскиот Шериат,сметам дека такво дело е Куфур????


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот