Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 7 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 7 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Некои грешки во Темите!!! on Нед 20 Јан 2013, 6:51 pm

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Ес-Селамуналејкум ве Рахметуллахи ве Беракетеху до сите оние кои ја спознале вистината - го зеле Аллах субхане ве те ала за свој Господар и во Господарството и во Божанството, се одрекнале од ширкот и од СТОРИТЕЛИТЕ на Ширкот, и го следат на Мухаммед салаллаху алејхи ве селлем во сите сфери од својот живот!!


Некои грешки во Темите!!!


Имам примедба во некои постови кои се пишуваат некои работи кои немаат основа во Исламот или се само грешки во пишување.

Секогаш бев за да се пишува исправно, колку е можно повеќе околу печатарски и граматички работи.

И не сум тој кој бара влакно во јајце!

И па дури понекогаш ме радува кога некој се изразува на својот дијалект, бидејќи знам дека се труди и не прави копи пасте.

Ама некогаш морам да кажам дека се работи за нешто што навистина ми смета:

-ХАЗРЕТИ (од каде ова)
-ХАЗРЕТИ ОМЕР ФАРУК (Омер или Умер ибн ел Кхатаб ел Фарук)
-ХАЗРЕТИ ЕБУ БЕКР СИДДИК (ебу Бекр ес-Сидик)
-ХАЗРЕТИ ОСМАН ГАНИ (Осман или Усман ибн Аффан) што е ова Гани од каде тоа
-а.с. с.а.в.с. а.џ. и така натаму, ве молам пишувајте џцелосно не со кратење.

Немојте да замерувате, ама ова е малку претерано!!

ВеСеламуналејкум!!!


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот