Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمِ

Во името од Аллах, Милостивиот, Семилосен. Нека е Милоста Аллахова на Мухаммед саллалаху алејхи ве селлем, на неговата чесна фамилија, на неговите асхаби и на сите оние кои го следат се до Судниот ден.Ес-Селамуналејкум ве Рахметуллахи ве Беракетеху до сите оние кои ја спознале вистината - го зеле Аллах субхане ве те ала за свој Господар и во Господарството и во Божанството, се одрекнале од ширкот и од СТОРИТЕЛИТЕ на Ширкот, и го следат на Мухаммед салаллаху алејхи ве селлем во сите сфери од својот живот!!
Потоа:


Еве еден серијал на Видео клипови кои се многу корисни, за секој еден, пошто се многу корисни заедно со деца да се учат па би го замолил на Ислам нУр можеби може на Македонски да ги направи.

БракАллаху фикум!!!

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
[You must be registered and logged in to see this link.]

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот