Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 11 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 11 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Abu Al-Amin

avatar
Брат
Брат
СубаханАллах - субаханАллах - субаханАллах! Дали навистина ова го има? Мислам - дали на вистина го тврдат, дека ние, следбениците на ехлу сунет, сме подкупени? Ва лахаула ва ла кувата, илЛах билЛах!

Видите тука: http://www.islamska-zaednica.com/forum/index.php?/topic/2124-за-колку-долари-вехабиите-ја-продаваат-верата/

Моји Браќа и сестри - ајде ве молам да се организираме и да докажеме, со предходниот текст, дека после мозочната смрт има живот. Нобеловата награда по медицина, сигурно ке биде наша!
А тие, од тој форум - имаат бујрум тука врз таја тематика да по дискутираме! Не само што се слепи следбеници на некојси алими, него и слепи следбеници на мунафици, кои што шират пропаганда и кои што мислат, дека се „ПРЕИНТЕЛИГЕНТНИ„, со користење на некоја логика, што воопшто неје логична!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah


http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
ДОВОЛЕН НИ Е АЛЛАХ КАКО ЗАШТИТНИК, НЕМА ПОДОБАР ЗАШТИТНИК ОСВЕН АЛЛАХ!!!!!!!

СубханАллах, СубханАллах, СубханАллах, навистина сега сите можат да го видат правото лице на дервишите и дервишизмот.

Прво тие личности на сите нека му биде јасно се јавно против ЕХЛИ СУННЕТ ВЕЛ ЏЕМААТ, а кога си против Куранот и Суннетот самите одлучете што всушност се тие.

Сигурно сте прочитале или сумиле кој својства се присутни кај МУНАФИЦИТЕ, па ќе видите и сами дека токму тие својства се присутни кај нив.

Се пренесува од Ебу Хурејре (р.а.) дека Пејгамберот (с.а.в.с.) рекол:
“Мунафикот има три знаци: кога зборува - лаже; кога ќе вети - ќе изневери, а кога нешто ќе му се довери - не ќе изврши.”
Во риваетот на Муслим стои:
“И кога клања и пости мисли дека е муслиман.”

Се пренесува од Абдуллах б. Амр б. Ел-Ас (р.а.) дека Пејгамберот (с.а.в.с.) рекол:
“Кај кого ќе се најдат четири својства тој е мунафик. Кај кого ќе се
најде едно својство, ќе биде мунафик се додека не се ослободи од тоа
својство: кога нешто ќе му се довери - не ќе изврши; кога зборува -
лаже; кога ќе вети - ќе изневери; кога расправа- бесрамно зборува.”


Е па ете Мухаммед саллАллаху алејхи ве селлем, ни кажа, дека тие кога ќе зборуваат лажат, да да ЛАЖАТ, а таквото лажење го имат Мунафиците.

Аллах да не сочува од нив!!!!!!!


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
МодераторВо наведениот линк може да се увиде кој лаги ги доведоа суфиите на Ехлу Суннет вел Џемат. А тие лаги се следни:

Пуштање на брада слична на поповите, 200 долари.

- Никаб, фереџата 200 долари.

- Kратките панталони 150 долари.

-
Секој пат кога во џамија ке клања намаз и ќе ги подигне рацете 2 долара
за секое подигање, но пред тоа треба да и се пријави на особата
задолжена за прозивка во таа џамија.


- За секое подигање на прстот во намазот 1 долар.

Пуштање на брада слична на поповите, 200 долари.

Ова не се мои зборови, тие можете сами да ги видите и да се уверете дака се зборови на некој неупатени суфии.

СубханАллах, зарем се поигруваат во Суннетот? Ако Муслиманот се труди да си спроведе некој суннет одма ќе се види од страната на заблудниците како лажат и дека ние за тој суннет кој го следиме земаме некој си надоместок.

СубханАллах, зарем за брадата ќе се исмејуваат и ќе ја нарекуваат слична на поповите? О заблуднику, еве ти доказ што Мухаммед саллАллаху алејхи ве селлем, рекол и ни наредил за брадата:


Ибн Омер, радијАллаху анху, вели:
Аллаховиот Пратеник с.а.в.с. ни наредил нам (муслиманите) да ги скратуваме
брковите ( така да изгледаат уредно) и да ги пуштаме брадите да израстуваат”
(Муслим)

Ебу Хурејре радијАллаху анху, вели дека Аллаховиот Пратеник саллАллаху алејхи ве селлем рекол: “ Скратувајте ги брковите ( да изгледаат уредно) и пуштајте
ги брадите да израстуваат , и немојте да ги имитирате магианите (Персиски
огнопоклоници)” (Муслим)
Тие имале обричени бради и долги бркови.

Во една прилика, кога Пратеникот саллАллаху алејхи ве селлем, примил двајца Кисрини (Персиски
крал) пратеници не сакал повеќе да ги гледа кога видел дека имаат обричени
бради и долги бркови. Пратеникот с.а.в.с. им рече:
Тешко вас ! Кој ви наредил вака да изгледате?!
Тие му рекоа : “ Нашиот господар (мислејќи на Кисра). Аллаховиот
Пратеник тогаш им рече: “ Али Мојот Господар (Аллах
субханеху ве те ала) ми наредил да пуштам брада да израстува и да ги скратувам
брковите (така да бидат уредни)
-
(Книгата Хукумул лих`ја фил Ислам од
ибн Хиббан, Хасан)


А Аллах субханеху ве те ала рекол:
“Вие
во Аллаховиот Пратеник имата прекрасен пример”
(Ел-Ахзаб,21)

Исто така рекол:

“Ако
Аллах (навистина) го сакате, мене (Пратеникот) следете ме (Кур`анот и Суннетот)
, и вас Аллах ќе Ве сака и гревовите ќе ви ги прости! “
( Али Имран,
31)

Исто така рекол:

“Кога
Аллах и Неговиот Пратеник нешто одредат, тогаш ни верникот ни верничката немаат
право по свое мнение да постапуваат. А кој Аллах и Неговиот Пратеник не го
послуша, тој сигурно од правиот пат скршнал”
(Ел-Ахзаб, 36)

О звие кои сметате дека ние нашите бради ги пуштаме поради пари, знајте дека се лажите, а воедно и народот го лажете. Но знаеш ли дека оној кој што зборува и лаже го има својството на МУНАФИК? А Муслиманот самиот нека свати дали треба да се зема она што го зборува оној кој има својство на Мунафик.

Ете знајте дека ние го следиме Мухаммед саллАллаху алејхи ве селлем, без ниту еден придонес од човек, туку за тоа што го следиме на Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, очекуваме награда од Господарот на сите светови Аллах субханеху ве те ала.

______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Никаб, фереџата 200 долари.

Во денешно време кога се шири голем фесад на земјата, има неправда и неморал, како може ме да ја заштитиме нашата жена ако не со НИКАБ?

Во овој дел ќе ви постирам само едно видео кое сакам да го погледнете и да одлучите а за тоа со парите дека земаат по 200 долари и тоа е лага и знак на МУНАФЛИКЛОК. А на Мунафикот се знае колку може да му се верув:Денес навистина се шири голем фесад, има неморал и има големо фитне, никабот за жената не е ВАЏИБ туку знајте дека е ВАРЗ.

Размислите и сватите дека секоја наша сестра која носи НИКАБ елхамдулиллах таа навистина ја сватила суштината и иншАллах таа очекува награда од Аллах а не од некој си човек.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Кратки пантолони 150 долари

Да не се носи облеката под членките (журовите) тоа ни го наредува Аллах дека на секој Муслиман да не носи облека подолга од журовите а на тој кој носи облека подолга од журовите Аллах нема да се види на Судниот ден.

Ние сме послушни на својот Господар, вАллахи ние се плашиме да не бидеме од тие кои што Аллах нема да се види на Судниот Ден, затоа нашите пантолони се пократки и се над журовите.

Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, рекол:

„Аллах нема да гледа на Судниот ден во оној кој што ќе ја пушти облеката да му се влече од надуеност." (Бухари, Муслим)

Друго, о вие заблудници, зарем да ја пуштиме да се влече нашата облека по патиштата а потоа да влезиме во џамија да обавуваме намаз? А со тоа ќе ја носеме сета неќистотија од патот во Аллаховата куќа.

Затоа знај дека не носиме за ниту еден придонес од некој си човек, туку за тоа да ја извршиме наредбата од Аллах и да постигнеме Аллахово задоволство и награда од Аллах.

Сепак тоа е уште една лага од залублудниците, а тие кој што зборуваат лаги имаат знаци на Мунафик.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Секој пат кога во џамија ке клања намаз и ќе ги подигне рацете 2 долара за секое подигање, но пред тоа треба да и се пријави на особата задолжена за прозивка во таа џамија.

Кревањето на рацете се спомнува во хадисите на Мухаммед, а.с., во 4 ситуации:
Почетен текбир, при руку, при враќање од руку и при станување на 3 рекат..

Кажувањето
на почетниот текбир се прави на тој начин што се креваат рацете во
висина на градите или ушите, а со дланките свртени кон Кибла, при тоа
кажувајќи: Аллаху екбер (Аллах е најголем) и гледајќи на местото на
сеџдата.

„Мухаммед, саллаллаху алејхи ве селлем, го почнувал намазот кажувајќи Аллаху екбер.“ (Muslim i Ibn Madze.)

„Не е потполн намазот на човекот, додека не се абдести како што треба, а потоа не каже Аллаху екбер“. (Taberani so sened sahih.)

„Клучот
на намазот е чистотата (абдестот), текбирот ги спречува делата кои не
(му припаѓат) се на намазот, додека селамот ги дозволува тие дела (да се
направат)“. ( Ebu Davud, Tirmizi, Hakim koj veli: Hadisot e sahih. Ova
go odobril i Zehebi.)

„Мухаммед, саллаллаху алејхи ве селлем,
некогаш го изговарал текбирот кревајќи ги рацете, додека некогаш пред да
ги крене рацете, а некогаш откако ќе ги кренел.“ ( Buhari, Ebu Davud i
Nesai.)

„Мухаммед, саллаллаху алејхи ве селлем, некогаш ги кревал рацете до рамењата, а некогаш до ушите.“ ( Buhari, Ebu Davud i Nesai.)

„Мухаммед,
саллаллаху алејхи ве селлем, откако завршуваше со учењето, стоеше мирно
мал временски период, потоа ги креваше рацете кажувајќи текбир и се
спушташе на руку.“ ( Ebu Davud i Hakim, koj go potvrduva ovoj hadis. Ova
go odobruva i Zehebi, a go prenesuvaat i Buhari i Muslim. )

Враќајќи се од руку се креваат рацете до рамењата или до ушите. Истовремено се вели: „Семи Аллаху лимен хамидех“.

„Го
видов Аллаховиот Пратеник, с.а.в.с., дека при стапувањето во намаз ги
кравал своите раце во висина на неговите рамења. Тоа го правел и при
одење на руку, а и при враќање од руку кога изговарал „Семиаллаху лимен
хамидех“, додека при извршувањето на сеџдите тоа не би го правел.“
(Бухари)

Станувањето за третиот и четвртиот рекат

После
седењето на тешехуд, се станува за третиот рекат, доколку се работи за
намаз од три или четири рекати, а во спротивно, завршува намазот со овој
тешехуд.

,,Мухаммед, саллаллаху алејхи ве селлем, стануваше на третиот рекат кажувајќи го текбирот.“ ( Buhari i Muslim.)

И
,,кога стануваше прстите ги собираше во тупаници и се потпираше врз
нив“. ( Ebu Ishak Harbi so dobar sened, dodeka znaсenjeto na ovoj hadis
se naoa kaj Bejheki so sened sahih.)

,,Кога стануваше од првиот
тешехуд, ги креваше рацете во висина на градите или ушите (како што
спомнавме претходно).“ ( Buhari, Ebu Davud i Nesai.)
Во книгата од која постираш брате на страна 146 , фуснота 295 пишува вака:

Имам
Бухари, во својот сахих (за кој напоменавме дека е најверодостојниот, и
има предаите во него имаат преднос над останатите, а исто така и
Муслимовата збирка) го бележи РИВАЈЕТОТ од Абдуллах. б Омер р.а во кој
се вели вака:

Го видов Аллаховиот пратеник с.а.в.с кога стапуваше
во намаз ги креваше своите раце Толку да би биле во висина (или
наспроти) неговите рамења. Тој така правеше и кога изговараше тегбир за
прегибување на руку, и исто така правеше кога ја подигаше главата од
Руку, и изговараше СемиАллаху улимен хамидех!!!
Додека при обавување на сеџда тоа него правеше!!!

НЕ НИЕ СЛЕДИМЕ УШТЕ ЕДЕН СУННЕТ БЕЗ НИТУ ЕДЕН ПРИДОНЕС ОД ЧОВЕК, НИЕ СЕ НАДЕВАМЕ НАНАГРАДАТА ОД АЛЛАХ!!!!


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
За секое подигање на прстот во намаз 1 долар


Аллаховиот Пратеник, саллаллаху
алејхи ве селлем, би ги собрал прстите на десната рака, освен кажипрстот
со кој би покажувал кон Кибла, и својот поглед би го насочил кон него
.“
(бележи Муслим)


Истотака, при кревање и движење на прстот би чинел дова, забележил Ебу Давуд со сахих сенед.

- Ресулуллах, саллаллаху алејхи ве селлеме, рекол за движењето со прстот: „На шејтанот тоа му е потешко од удирањето со железо.
(бележат Ахмед, и Беззар со хасен сенед)

Па и ова е Суннет од Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, ние следиме Суннет а не земаме никакви пари од некој човек, туку ја очекуваме наградата од Аллах субханеху ве те ала.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Кога веќе видовме со што некој си заблудници се поигруваат гледаме дека токму тие се спротиставуваат на Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, а тешко на тој кој се спротиставува на Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем.


______________________________________________
Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
Субхан’Аллах што ли ќе беше до сега ако е ова вистина ќе станев најбогатиот на Земјава Laughing Wink Уште едно ме интересира незнам дали позади ова стои некој или не Аллаху Алем сите ја критикуваат на личноста која го напишала ова. АЛЛАХУ АЛЕМ

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Почитувани Брача и сестри,,Ни е сме на секаде по Форумиве,,челеновите на овој наш преубаф Форум,но тие од другите Форуми,,се Скриени во нивните сајтови и никогаш немозат да се појават на Друг форум ,,нивното оружје нее Шеријатски Арумет ,,напротиф ,Филозовија,логика и слично на тоа,, Затоа доколку имаат јаки аргумети на нивните тврдења нека повелат да докажат со кави сретства се покираат Исламските вердностии....И не приоѓајтеим на вакви тврдења со голема сериознос........ Селам Алејкум...


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Во името од Аллах, Милостивиот, Семилосен.

Нека е Милоста Аллахова на Мухаммед саллалаху алејхи ве селлем, на
неговата чесна фамилија, на неговите асхаби и на сите оние кои го следат се до Судниот ден.


Аллах Возвишениот кажува во Куран во приближно значење:

“Повикувај кон патот од Господарот твој, и со мудрост и со поука добра. И расправај со нив на најдобар начин! Господарот твој, секако, најдобро го познава оној кој скршнал од патот негов. Он најдобро ги знае упатените!“ (Ен Нахл 125)

Најдобар говор е Келамуллах, а најдобра упата е упатата на Мухаммед салаллаху алејхи ве селлем, налоши работи се новововедени работи во Дин Ислам (бида'а-новотарија), секоја новотарија е заблуда, а заблудата носи во пропаст-Џехеннем!!!!

А потоа:

Ес-Селамун‘алејкум ве Рахметуллах!!!
Како сте ми драги мои форумџии!!!!
Јас некако слабо на форумов Embarassed Embarassed


Јас веќе во неколку наврати со ишарет ве советував да не губите време со вакви работи, и се надевав дека вие нема да си губите време со ними и дека ќе бидете сочувани од вакви глупости, ама Аллах субхане ве те ала одредил како одредил и секој еден искрен Аллахов роб, треба да помине низ некои работи кои да речеме е СУННЕТ да се мора да се помине кроз некои фази да би потоа сватил некои работи,

Понекогаш си викав остај Агиме нека слушнат самите нека прочитаат самите и нека видат самите неко работи, ама сепак сакав да не вкусат онаа горчина и лутина која доаѓа после тоа, ама ете нејсе!!!

Вакви работи драги мои не се сегашни тие биле оддавнина, само формата ја менувала, и секој пат наоѓа глупаци кои ќе ја подржжуваат, било да се обични глупаци, оџи глупаци, муфтии глупаци, или цели заедници глупаци.

Си викав аман ја Рабб уште ли колку ќе трпиме вакви изијети од ними, ама секогаш после тоа гледаме Аллахова мудрост во тоа.
Дали Аллаховите искрени робови ќе се истрајни, дали некои шансата да прогледаат која им се нуди ќе ја прифатат, а понекогаш и самите тие мораат да заработат и некои дела кои ќе си го покачат степенот за таму каде им е одренео во .....!!!

Навистина блазе си им на оние кои Аллах субхане ве те ала, ги извадил од заблуда ги упатил на прав пат, и навистина тешко ли на оние кои Возвишениот ги оставил во заблуда, напротив тие тонат уште повеќе и повеќе во заблуда.
Го молам на Аллах субхане ве те ала да не стори од упатените во Хакк.

Валлахи Џеннет е Хакк и Џехеннем е Хакк!!!!

Затоа мој насихат оставете ги овие глупаци и концентрирајте се на тоа да се подобрувате самите себеси, вашите најблиски, мајки,татковци, вашите жени, вашите деца. поблиска и подалечна фамилија, вашите комшии.

Само едно да видиме колку од нас се посветили на ибадет, а го има во многу форми, тука мислам на доброволниот ибадет, кој од нас бдеел во ноќта во ибадет и го молел на Возвишениот да ги упати на прав пат таквите, колку од нас наместо да се расправа со ними не излегол и не помогнал на некому со нешто и т.н.

И на крај немојте да се секирате многу Аллах бдее и ја чува оваа Возвишена вера, го чува и Суннетот на Мухаммед салаллаху алејхи ве селлем, а она што е одредено тоа ќе биде.
Ве селамун алејкум!!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот