Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
[You must be registered and logged in to see this link.]


Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!

ИншАллах утре е еден од големите исламски празници на Муслиманите, па еве тима за честитање за истиот празник- Мубарек Бајрам- Рамазански Бајрам.

Благодарноста единствено Му припаѓа на Аллах, субханеху ве те ала, Господарот на сите Светови, Владарот на Судниот ден.
Благодарност на Аллах, субханеху ве те ала, кој не извади од мрак во светлина, кој ни го покажа правиот пат.
Благодарност до Аллах, субханеху ве те ала, кој ни помогна да го испостиме овој Мубарек месец.
Нека е салават и селам мир и спас, на Аллаховиот Миленик, Мухаммед саллАллаху алехи ве селлем, на Неговата чесна фамилија, на неговите ценети Асхаби и на сите онее кој го следат патот и суннетот на Мухаммед саллАллаху алејхи ве селлем до секоје добро до Судниот ден.

Со дова до Возвишениот Аллах субханеху ве те ала, Аллах да ја поправи ситуацијата со Муслиманите, Аллах да ни ги прими нашите Ибадети: Постот, Намазот, Зекатот, Садаката и сите останати Ибадети, Аллах да ни ги прости нашите мали и големи гревови, Аллах да ни помогне иншАллах да го дочекаме и другиот месец Рамазан, Аллах да му помогне на тиее кој што немаа овој месец да го поминат, Аллах да му подари идниот месец Рамазан да нивните трпези бидат полни со храна, Аллах да му помогне на нашите браќа и сестри во: Палестина, Авганистан, Чеченија, Шам, Бурма и на секое место каде Муслиманите се под измачување. Аллаху наш те молиме смиловуајнисе, опростини за нашите гревови и примиги нашите Молби.

ТЕКАБАЛЛАХУ МИННА ВЕ МИНКУМ САЛИХАЛ -’АМАЛ!!!

НЕКА АЛЛАХ ГИ ПРИМИ И ОД НАС И ОД ВАС ДОБРИТЕ ДЕЛА!!!

Тимот на Ahlu-Sunnah- форум Македонија.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Ве‘Алејкумусселам ве Рахметуллахи ве Берекатеху!!!!

Утре се слави Бајрам, во недела, а ме интересира кој ја видел ново раѓање на Месечина т.е. Хилал.

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
Интересно е да и самите институции на Саудиска Арабија кои се задолжени за исчекување и гледање на Месечината, изјавија деке не е видена Месечинта и нека постапи секој како сака, бидејќи и запостување никој ними не ги послуша туку Тагутите наредија да се пости, а надлежните и тогаш рекоа дека не е видена месечина.

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!

Скоро сите Муслимани во целиот свет денес го славаат Бајрам. А за гледањето на Месечината сигурно некој ја виде кој што се занимава со тоа.

Дали сите ние сме обавезни да ја видиме Месечината? или доволно е да ја види еден (мислам да се види во некоја држава) ијако Јас или Ти не сме ја виделе Месечината дали тогаш сме обавезни да славиме Бајрам?

БаракАллах Феек!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
Бајрам Шериф Мубарек Олсун на сите членови во овој форум. cheers


https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор


Бајрам мубарек олсун.
______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

adnan_mk


Нови член
Нови член
Бајрам Шериф Мубарек Олсун на сите членови во овој форум.

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот