Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 11 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 11 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Haqq

avatar
Администратор
Администратор


Тимот на ahlu-sunnah ви посакува благословен и прекрасен месец рамадан!

Пејгамберот рече:

„Кој што
ке пости во месецот рамадан, со верување и со надеж дека ке има награда - предходните гревови ке му бидат опростени.„


[забележано во сахих од ал-бухраи број 2014 и сахих од ал-муслим број 760]

Окористетесе и примитеа оваа предходна порака!

______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
[You must be registered and logged in to see this link.]
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!

ЧЕСТИТ РАМАЗАН НА СИТЕ МУСЛИМАНИ И МУСЛИМАНКИ ШИРУМ СВЕТОТ!!!!

Го молам на Аллах субханеху ве те ала, да ни олесни да го испостиме овој Рамазан, да Го прими нашиот пост, да го заслужиме Аллаховиот опрост и Аллах субханеху ве те ала, да не воведе во Џеннет.

Го молам на Аллах субханеху ве те ала, да ни помогне да го испостиме овој месец како што Он сака, го молам на Аллах субханеху ве те ала да биде задоволен со нас и да го прифати нашиот пост.

Аллаху наш, навистина само Ти си опростуваќ Го сакаш опростувањето па ОПРОСТИНИ!!!!!


Аллаху наш, те молам упатине на правиот пат, зацврстини на вистинскиот пат, зголемиго нашиот Иман!

Аллаху наш, те молам помогниму на ссите Муслимани да го започнат овој Рамазан, Аллаху наш те молам тие кој што немаат подариму да имаат и да го поминат овој Рамазан заедно со својата фамилија со полна софра!!

Аллаху наш те молам отргниго проклетиот шејтан од нас!

Аллаху наш, те молам нека нашата смрт беде да умреме единствено како Муслимани, Аллаху наш, те молам направиги нашите последни зборови пред нашата смрт да бидат: НЕМА ДРУГ БОГ ОСВЕН АЛЛАХ, А МУХАММЕД САЛЛАЛЛАХУ АЛЕЈХИ ВЕ СЕЛЛЕМ Е АЛЛАХОВ ПРАТЕНИК!!!

Нема друг бог освен тебе, од Тебе помош бараме, на Тебе се потпираме!!!

Амин Ја Рабби!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
ALLAHumma amiin!!!RAMADAN MUBARAK!!!!
______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

alida

avatar
Сестра
Сестра
Рамазан мубарек на сите браќа и сестри!. Тоа е месец на постот и саможртвата, поттикнати од длабокото верување во единствениот и семоќен Аллах. Нека ни е честит и бериќетен!


______________________________________________

Allahovamilost


Нови член
Нови член
Ramazan Mubarek Braca i Sestri !!!

Insh'Allah da docekame uste mnogu vakvi denovi...Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Рамазан Мубарек, браќа!
Го молам на Аллах субхнеху ве те ала, нека во овој месец ни ги зближи нашите срца/

Ехлен ве Сехлен брате/сестро
[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор
Среќен Рамазан Браќа и Сестри !!! Правете што повеќе ибадети читајте од Кур'анот еве подобро и самите порчитајте си jocolor [You must be registered and logged in to see this link.] Wink study Икре Smile

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

adnan_mk


Нови член
Нови член
Рамазан мубарек на сите браќа и сестри!. Тоа е месец на постот и
саможртвата, поттикнати од длабокото верување во единствениот и семоќен
Аллах. Нека ни е честит и бериќетен!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
adnan_mk напиша:Рамазан мубарек на сите браќа и сестри!. Тоа е месец на постот и
саможртвата, поттикнати од длабокото верување во единствениот и семоќен
Аллах. Нека ни е честит и бериќетен!

Ехлен ве Сехлен брате. Рамазан Мубарек, Рамазан Керим, Кул 'ам ва ента би хаир !


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Nur

avatar
Нови член
Нови член
ramadan mubarek na site braca i sestri

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
alida напиша:Рамазан мубарек на сите браќа и сестри!. Тоа е месец на постот и саможртвата, поттикнати од длабокото верување во единствениот и семоќен Аллах. Нека ни е честит и бериќетен!Salam Alaykum wr wb aliiiiida,

milo mie da te chitam. Ramadan mubarak Sis!!!


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот