Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор

Доколку сакате на некој софтвер да направите DOWNLOAD прво треба да извршите регистрација на Форумот.Голема листа на бесплатен софтвер.

A

[You must be registered and logged in to see this link.] - Бесплатната word алатка, слична на MS Word.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Анинсталер на програми, сличен како оној на Виндоусот само помоќен.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Апликација со која можете да снимате ISO фајл на CD-R, DVD-R, DVD+R, CD-RW, DVD-RW, DL DVD+RW, HD DVD и Blu-ray.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Ад-дон со кој можете да гледате видеа на итнернет.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Batch програма со која можете да преименувате повеке фајлови наеднаш.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Одличен медиа плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Замена за Task Manager от на Виндоусот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Се во едно алатка за конвертирање на видео.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Софтвер за снимање и измена на звук.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за дефрагменатација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџирање на стартап работите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Аваст анти вирус.
[You must be registered and logged in to see this link.] - АВГ анти вирус.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Авира анти вирус.

B


[You must be registered and logged in to see this link.] - Креирајте batch фајлови брзо и лесно.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Разбирање на бип кодовите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Информации за Вашиот компјутер.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Торент клиент.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Торент клиент.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за 3D обработка.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Алатка за анализирање на .dump фајлови.C

[You must be registered and logged in to see this link.] - Снимање на активности на компјутерот.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Различна резолуција за секој компјутер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Оптимизација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Снимање на CD/DVD/Blu-Ray/HD-DVD,ISO.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Колекција од "можностите" избришани во Vista/7, а кои беа достапни во постарите верзии на Виндоус.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Лаунчер на подвижни(portable) апликации.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Comodo Огнен Ѕид.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мониторинг на температурите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бенчмарк и брзина на процесорот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Информации за: CPU,RAM,Mainboard...
[You must be registered and logged in to see this link.]- мониторинг на HDD/SSD.

D

[You must be registered and logged in to see this link.] - Конвертирање на физички во виртуелни дискови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Boot диск што го брише тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Измена на стандардните програми.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за дефрагментација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Виртуелни десктопи.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Мониторинг за тврд диск. -
[You must be registered and logged in to see this link.] - Враќање на избришани податоци.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Креирање на виртуелен тврд диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредно бришење на драјвери.
[You must be registered and logged in to see this link.]- Листа на вчитани драјвери во компјутерот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Пронаоѓач на двојни фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Превземач,конвертер,едитор... за аудио и видео фајлови.E

[You must be registered and logged in to see this link.] - Партиционирање на тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Твикување на бутлоадерот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дизајниран за заштита од хакери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за дијагностицирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Multi-Tab фајл менаџер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Подобрена верзија на Run командата.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Прегледувач ,конвертор и едитор на слики.


F


[You must be registered and logged in to see this link.] - Организатор на декстоп иконите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Брише секакви заклучени фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Пресметка на MD5 и SHА1 хеш фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Измена на контекст менито на Windows Explorer.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Популарниот интернет прелистувач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Аудио плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мулти функционален конвертер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - PDF читач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Снимање на работата на екранот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Видео конвертер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Превземете видеа од многу популарни страни.

G
[You must be registered and logged in to see this link.] - Геотагирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Графичка манипулација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Моќна алатка за оптимизација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Медиа плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Интернет прелистувач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Информации за графичката карта и графичкиот процесор.


H[You must be registered and logged in to see this link.] -Проверка на хеш код.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Додаток за Explorer кој проверува хеш кодови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Графички информации за искористеноста на тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Разделба и рекомбинирање на фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџирање на Hosts.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мониторинг на хардверот.


I

[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџирање на икони.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Ослободете се од Safetly Remove Hardware иконата.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Автоматско максимизирање на Internet Explorer и MS Outlook прозорците.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Снимање на имиџ фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Снимање на CD/DVD.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Графички едитор.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за рестартирање на Windows.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Графички прегледувач и едитор.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Архивирање.


J


[You must be registered and logged in to see this link.] - RSS, NNTP читач, и менаџер на букмаркси[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.] - Restart,Power Off, Log off, Lock, Switch User за таскбарот.


K


[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџер на лозинки.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Аддон за прелистувач кој заштитува од кејлогери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Ремапер за тастатурата.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Офис сјуит.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бекап и ристор на Mail, Outlook, Mozilla профили.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Аудио и видео плеер.


L[You must be registered and logged in to see this link.] - Голема листа на подвижен софтвер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Отворен-код сјуит.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бришење на заклучени фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Промена на екранот за логирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Детални информации за Вашиот компјутер.


M
[You must be registered and logged in to see this link.] - Правење имиџ од тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Промена на икони.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Пронаоѓање на cd-key од Windows.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од малвери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Интернет прелистувач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бекап на MBR(Master Boot Record).
[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџер и плеер за музика.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Аудио и видео плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дијагностицирање на РАМ меморијата.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Едитор за текст.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Математички пресметки.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Скенер за вируси, малвери, и други штетни програми.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Добар антивирус од Микрософт.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Инстант месенџер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бекап на Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, SeaMonkey, Mozilla Suite и Netscape профили.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дефрагментација и оптимизирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Апликација слична како онаа од Виндоусот.


N


[You must be registered and logged in to see this link.] - Тулбар за мрежен мониторинг.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мониторинг за TCP/IP протоколот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Анализатор на протокол.
[You must be registered and logged in to see this link.] - PDF читач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Едитор на кодови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Текст едитор.

O
[You must be registered and logged in to see this link.] - Офис сјуит.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Интернет прелистувач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Огнен ѕид.

P
[You must be registered and logged in to see this link.] - Манипулација на слики.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од малвер преку УСБ.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бекап и рекавери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Менаџер на партиции.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита на лозинките.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Калкулатор за програмери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредни информации за Вашиот компјутер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Креатор на PDF фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Контролирајте со кого "зборува" Вашиот компјутер преку интернет.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Едитор на слики.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Клиент за инстант пораки.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредна алатка за процесите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредна алатка за мониторинг.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Верзија на Notepad за програмери.


Q
[You must be registered and logged in to see this link.] - Лесно менаџирање на фајлови и фолдери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Додаток за Windows Explorer со кој ке листате со јазичиња(табови).


R
[You must be registered and logged in to see this link.] - Промена на боите на фолдерите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Разубавување на Вашиот десктоп.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредна алатка за физичката исористеност на меморијата.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Уредување на десктопот.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мониторинг на температура за Интел процесори.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Враќање на избришани фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за далечна конекција.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредно бришење на програми.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Моќна алатка за подесување на Nvidia графичкиот процесор.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Лаунчер на апликации.


S
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напреден мониторинг на системот, и подобрување на енџинот на Windows.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Стартување на програмите во една "изолирана" средина.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дијагностицирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Интернет прелистувач, напреден емаил, фид клиент, IRC. Сите Ваши потреби на интернет во едно.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од ранливости во програмите.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за Вашите инсталирани shell додатоци.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Изменување на New подменито.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Измена на менито кое се појавува на десен клик.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Видео разговори.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Информации за Вашиот систем.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Информации за Вашиот систем.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дефрагментација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка со која може да се прибере изворниот код од некоја датотека преку скратен пат.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Напредна алатка за системски информации.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од спајвери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од спајвер и друг несакан софтвер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од спајвер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за забележки.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мал PDF читач.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Уште една добра заштита од спајвер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Замена за Flip3D.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Замена на системски фајлови.


T

[You must be registered and logged in to see this link.] - Брз пристап до Task Manager и Resource Monitor.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Програма за воспоставување далечна контрола.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Брзо копирање и преместување на фајлови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Меил клиент.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Фајл менаџер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Каде е искористено Вашето место на тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Креирање и маунтирање на заштитени виртуелни дискови.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Користење на социјални мрежи.


U
[You must be registered and logged in to see this link.] - Подесување на корисничкиот интерфејс за Windows 7/Vista.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Дефрагментација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Бришење на фајлови/фолдери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Торент клиент.


V


[You must be registered and logged in to see this link.] - Виртуелизација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Маунтирање на физички уред како виртуелен.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Го претвора Вашиот компјутер во Wifi Hot Spot.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Мултимедијален плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Извештај на разни информации за Вашиот хардвер.


W
[You must be registered and logged in to see this link.] - Додајте Watermark на Вашите слики.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Медиа плеер.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Искористеност на тврдиот диск.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Емаил клиент.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Клиент за инстант пораки.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Промена на позадината за логирање.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Моќен софтвер за виртуелизација.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Заштита од спајвери и адвери.
[You must be registered and logged in to see this link.] - Прегледување, копирање, и штампање на текст од MS Word документи во друг програм.


Z[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за зумирање.


[You must be registered and logged in to see this link.] - Алатка за зипување.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Антивирус -- Multi Virus Cleaner

Антивирус -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Антивирус -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Антивирус -- AVG Антивирус


Архива датотека -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Архива датотека -- IZArc


BitTorrent клиент -- [You must be registered and logged in to see this link.]

CD / DVD емулатор -- [You must be registered and logged in to see this link.]

CD / DVD снимање -- [You must be registered and logged in to see this link.]

CD / DVD снимање -- [You must be registered and logged in to see this link.]

CD / DVD снимање -- Ashampoo Burning Studio Free


CD / DVD снимање -- [You must be registered and logged in to see this link.]

СМС -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Download менаџер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

E-mail клиент -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Firewall -- Free ZoneAlarm Firewall

Firewall -- [You must be registered and logged in to see this link.]

FTP-клиент -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Instant Messenger -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Instant Messenger -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Instant Messenger -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Instant Messenger -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Интернет разговор -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Малвер / spaware заштита -- Spybot-S & D


Малвер / spaware заштита -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Мултимедија плеер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Мултимедија плеер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Мултимедија плеер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Мултимедија плеер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Читач на вести -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Читач на вести -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Манипулација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Манипулација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Манипулација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Манипулација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Манипулација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Канцелариски -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Лозинка менаџер -- [You must be registered and logged in to see this link.]

PDF креатор -- [You must be registered and logged in to see this link.]

PDF креатор -- [You must be registered and logged in to see this link.]

PDF читач -- [You must be registered and logged in to see this link.]

PDF читач -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Portabilne апликации -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Image Viewer -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Image Viewer -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Image Viewer -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Browser -- [You must be registered and logged in to see this link.]

RSS News Reader -- [You must be registered and logged in to see this link.]

RSS News Reader -- FeedDemon


Систем за Информации -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за Информации -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Систем за оптимизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Уредувач на текст -- Notepad + +


Далечински врската -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Далечински врската -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Менаџмент на датотеки -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Виртуелизација -- [You must be registered and logged in to see this link.]

VoIP телефонски разговори -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Web Developer -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Веб прелистувач -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Веб прелистувач -- [You must be registered and logged in to see this link.]

Веб прелистувач -- [You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
3D Graphics:
Anim8or -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Aqsis - [You must be registered and logged in to see this link.]
Blender - [You must be registered and logged in to see this link.]
gmax - [You must be registered and logged in to see this link.]
Houdini (Free Edition) - [You must be registered and logged in to see this link.]
Maya Personal Learning Ed. - [You must be registered and logged in to see this link.]
Now3D - [You must be registered and logged in to see this link.]
OpenFX - [You must be registered and logged in to see this link.]
SOFTIMAGE|XSI EXP - [You must be registered and logged in to see this link.]
Terragen - [You must be registered and logged in to see this link.]
Toxic - [You must be registered and logged in to see this link.]
Wings 3D - [You must be registered and logged in to see this link.]

Anti-Virus:
AntiVir -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Avast - [You must be registered and logged in to see this link.]
AVG - [You must be registered and logged in to see this link.]
ClamWin - [You must be registered and logged in to see this link.]

Anti Spyware:
Ad-aware -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Bazooka - [You must be registered and logged in to see this link.]
Diet K - [You must be registered and logged in to see this link.]
SpyBot Search & Destroy - [You must be registered and logged in to see this link.]
SpywareBlaster - [You must be registered and logged in to see this link.]
SpywareGuard - [You must be registered and logged in to see this link.]
WinPatrol - [You must be registered and logged in to see this link.]

IRC Clients:
BersIRC -
[You must be registered and logged in to see this link.]
BitchX - [You must be registered and logged in to see this link.]
HydraIRC - [You must be registered and logged in to see this link.]
TinyIRC - [You must be registered and logged in to see this link.]
XChat - [You must be registered and logged in to see this link.]

Audio Players:
1by1 -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Billy - [You must be registered and logged in to see this link.]
CoolPlayer - [You must be registered and logged in to see this link.]
DeliPlayer. [You must be registered and logged in to see this link.]
Foobar 2000 - [You must be registered and logged in to see this link.]
iTunes - [You must be registered and logged in to see this link.]
Jet Audio Basic - [You must be registered and logged in to see this link.]
Musik - [You must be registered and logged in to see this link.]
QCD Player - [You must be registered and logged in to see this link.]
Sonique - [You must be registered and logged in to see this link.]
Winamp - [You must be registered and logged in to see this link.]
XMPlay - [You must be registered and logged in to see this link.]

Audio Tools:
Audacity -
[You must be registered and logged in to see this link.]
CDex - [You must be registered and logged in to see this link.]
dBpowerAMP Music Converter - [You must be registered and logged in to see this link.]
EAC - [You must be registered and logged in to see this link.]
Encounter 2003 - [You must be registered and logged in to see this link.]
GermaniXEncoder - [You must be registered and logged in to see this link.]
K-MP3 - [You must be registered and logged in to see this link.]
KraMixer - [You must be registered and logged in to see this link.]
MP3 Book Helper - [You must be registered and logged in to see this link.]
MP3 Tag - [You must be registered and logged in to see this link.]
mp3DirectCut - [You must be registered and logged in to see this link.]
MP3Gain - [You must be registered and logged in to see this link.]
mp3Trim - [You must be registered and logged in to see this link.]
MusicBrainz - [You must be registered and logged in to see this link.]
Rarewares - [You must be registered and logged in to see this link.]
SoundEngine Free - [You must be registered and logged in to see this link.]
TagScanner - [You must be registered and logged in to see this link.]
The GodFather - [You must be registered and logged in to see this link.]

CD/DVD Burning:
Burn4Free -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Burnatonce - [You must be registered and logged in to see this link.]
CDBurnerXP - [You must be registered and logged in to see this link.]
CDRDAO - [You must be registered and logged in to see this link.]
CDR Tools Frontend - [You must be registered and logged in to see this link.]
Deepburner - [You must be registered and logged in to see this link.]
DVD Decrypter: [You must be registered and logged in to see this link.]
Easy Burning, DropCD & Audio CD - [You must be registered and logged in to see this link.]

Compression / Decompression:
7-zip -
[You must be registered and logged in to see this link.]
bzip2 - [You must be registered and logged in to see this link.]
ExtractNow - [You must be registered and logged in to see this link.]
FilZip - [You must be registered and logged in to see this link.]
IZArc - [You must be registered and logged in to see this link.]
QuickZip - [You must be registered and logged in to see this link.]
TUGZip - [You must be registered and logged in to see this link.]
UPX - [You must be registered and logged in to see this link.]
Zip&Go - [You must be registered and logged in to see this link.]
Zipgenius - [You must be registered and logged in to see this link.]

Defrag Software:
DIRMS & Buzzsaw -
[You must be registered and logged in to see this link.]
OpenVMS - [You must be registered and logged in to see this link.]

Desktop Enhancements:
AveDesk -
[You must be registered and logged in to see this link.]
CursorXP - [You must be registered and logged in to see this link.]
Kapsules - [You must be registered and logged in to see this link.]
MobyDock - [You must be registered and logged in to see this link.]
Panorama - [You must be registered and logged in to see this link.]
Rainlendar - [You must be registered and logged in to see this link.]
Samurize - [You must be registered and logged in to see this link.]
tclock2 - [You must be registered and logged in to see this link.]
Weather Watcher - [You must be registered and logged in to see this link.]

Download managers:
Free Download Manager -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Fresh Download - [You must be registered and logged in to see this link.]
Star Downloader - [You must be registered and logged in to see this link.]
wackget - [You must be registered and logged in to see this link.]
wget - [You must be registered and logged in to see this link.]

Encryption and data security:
Axcrypt -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Blowfish Advanced CS- [You must be registered and logged in to see this link.]
Eraser - [You must be registered and logged in to see this link.]
File Shredder - [You must be registered and logged in to see this link.]
KeePass - [You must be registered and logged in to see this link.]
GnuPG - [You must be registered and logged in to see this link.]
PGP Freeware - [You must be registered and logged in to see this link.]
WindowsCleaner - [You must be registered and logged in to see this link.]

File Managers:
2xExplorer -
[You must be registered and logged in to see this link.]
A43 - [You must be registered and logged in to see this link.]
ExplorerXP - [You must be registered and logged in to see this link.]
Gyula's Navigator - [You must be registered and logged in to see this link.]
JExplorer - [You must be registered and logged in to see this link.]
MeeSoft Commander - [You must be registered and logged in to see this link.]

File repair and recovery:
PC Inspector File Recovery
-
[You must be registered and logged in to see this link.]

Firewalls:
Kerio (Kerio Personal Firewall is FREE for home and personal use) -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Outpost Firewall (version 1 is free) - [You must be registered and logged in to see this link.]
Sygate (FREE for personal use) - [You must be registered and logged in to see this link.]
Zonealarm Basic firewall - [You must be registered and logged in to see this link.]

FTP Clients:
CoreFTP -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Filezilla - [You must be registered and logged in to see this link.]
miFiles - [You must be registered and logged in to see this link.]
SmartFTP - [You must be registered and logged in to see this link.]

FTP Servers:
FileZilla -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Golden FTP Server - [You must be registered and logged in to see this link.]
GuildFTPD - [You must be registered and logged in to see this link.]
Quick 'n Easy FTP Server - [You must be registered and logged in to see this link.]
SlimFTPd - [You must be registered and logged in to see this link.]
WarFTPD - [You must be registered and logged in to see this link.]

HTML Editors:
1st page 2000 -
[You must be registered and logged in to see this link.]
AceHTML - [You must be registered and logged in to see this link.]
Aracnophilia - [You must be registered and logged in to see this link.]
HTML-Kit - [You must be registered and logged in to see this link.]
NVU - [You must be registered and logged in to see this link.]
Selida - [You must be registered and logged in to see this link.]
Trellian webPAGE - [You must be registered and logged in to see this link.]
TSW WebCoder - [You must be registered and logged in to see this link.]

Image viewers:
Ahaview -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Irfanview - [You must be registered and logged in to see this link.]
Picasa - [You must be registered and logged in to see this link.]
SlowView - [You must be registered and logged in to see this link.]
XNView - [You must be registered and logged in to see this link.]

Instant Messenger:
Gaim -
[You must be registered and logged in to see this link.]
IM2: [You must be registered and logged in to see this link.]
Miranda IM - [You must be registered and logged in to see this link.]
Pandion - [You must be registered and logged in to see this link.]
PSI - [You must be registered and logged in to see this link.]
SIM - [You must be registered and logged in to see this link.]
Trillian Basic - [You must be registered and logged in to see this link.]

Internet Explorer Front-Ends:
Avantbrowser -
[You must be registered and logged in to see this link.]
Maxthon - [You must be registered and logged in to see this link.]
SlimBrowser - [You must be registered and logged in to see this link.]

Mail programs:
Foxmail -
[You must be registered and logged in to see this link.]
i.Scribe - [You must be registered and logged in to see this link.]
Mahogany Mail - [You must be registered and logged in to see this link.]
Pegasus Mail - [You must be registered and logged in to see this link.]
PopTray - [You must be registered and logged in to see this link.]
Thunderbird - [You must be registered and logged in to see this link.]Последната промена е направена од islam nur на Пет 15 Јун 2012, 5:09 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Алатки за Windows оперативни системи:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

ТCP Optimizer - Алатка за оптимизирање на интернет конекција:

[You must be registered and logged in to see this link.]

DPC Latency Checker - Алаткa за дијагностика на драјвери:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Алатки за дијагностика на меморија:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Алатки за дијагностика и конфигурирање на x86 системи:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wireshark - алатка за дијагностика и конфигурирање на мрежа

[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот