Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Чудото на доктор Tullio Simoncini: Сода бикарбона-природен лек против ракот!
Живееме во свет во кој постојано не бомбардираат отровни хемикалии, радијација.Во последните 5 децении бројот на одредени канцирогени заболувања е значително зголемен.Според конзервативните предвидувања на [You must be registered and logged in to see this link.] бројот на канцерогени заболувања во светот до 2020 година би се зголемил за [You must be registered and logged in to see this link.]


Колку и да звучи шокантно, никоја агенција на Обединетите Нации не се занимава со ова прашање, зошто постојано се зголемува бројот на заболени од рак?Одличен пример е [You must be registered and logged in to see this link.] во која се гледа големо зголемување на заболените од рак(жолтата линија), зголемување на бројот за заболените од рак на тироидната жлезда(плавата линија) и намалување на потполоното излечување(црвената линија).

Според нашето мислење нашата околина физички и психички стана толку отровна заедно со храната и водата која ја внесуваме во нашето тело и вистинско чудо е што бројот на заболени и умрети од рак не е поголем.

Модерните технологии за лечење од рак не гарантираат излекување и покрај бројните фондации и агенции кои со децении се обидуваат да пронајдат сигурен лек за канцерогените заболувања.
Нема да се занимаваме со модерните методи на лечење на канцерогените болести поради бројните контраверзии и контрадикции кои се толку многубројни.
Обичната сода бикарбона, разматена во чиста вода, нешто што можите сами да го направите дома.Стариот народен лек против многубројните воспалувања и габички гласеше: Три дена по ред наутро и навечер да се пие по една чаша чиста вода во која е растворена една лажица сода бикaрбона.Следните три дена да се пие свежа лимонада без шеќер цел ден, додека организамот не се презасити со витамин Ц и не мозже да го апсорбира повеќе.Во случај на потреба, целата постапка треба да се повтори.

Некои од алтернативните начини за лечење на ракот се илегални и покрај тоа што се доста успешни, најпознат пример секако е Canabis Sativa или марихуаната, која помага во отстранување на акумулираните заболувања со голема стапка на успешност.Друг пример се семките од кајсиите кои содржат голема количина на витаминот [You must be registered and logged in to see this link.].Колку овој свет стана психопатски е примерот на Америка која благодарејќи на [You must be registered and logged in to see this link.] ги прогласи овие семки како нелегални бидејќи содржеле опасни хемикалии и во Америка и Австралија кајсиите можат да се продаваат само без семки.
Докторот онтолог [You must be registered and logged in to see this link.]е оној кој откри дека евтината и притстапна нетоксична сода бикарбона лечи рак и тумор.Заради ова тој беше прогласен од здравствената организација како шарлатан и еретик.

Надалеку најуспешен лек против ракот е содата бикарбона(NaHCO3), која на наша голема среќа сеуште не прогласена како илегална во овој луд свет! Доктор Simoncini е онколог од Рим, Италија. Неговата основна теорија за борба против ракот е дека треба да се спречат причините за појавување на ракот кои се воглавно габички по име Candida albicans!Содата бикарбона за разлика од другите анти-габични третмани на кои габичките можат да станат имуни, брзо и лесно навлегува во ткивото со рак или тумор.Заради таа своја особина содата бикарбона брзински го разградува туморот. Заради овие причини габичките не се повеќе во состојба да прават штета и потполно се без одбрана пред нападот на оваа природан хемиска супстанција.[You must be registered and logged in to see this link.], причинител на многу женски болести според Simoncini главен предизвикувач на ракот.
Извадок од интервјуто со доктор Simoncini направено од [You must be registered and logged in to see this link.] направено во 2007 година.

EH:Откако ги прочитав вашите револуционерни трудови за терапија против ракот, не можам а да не се запрашам колку ви беше тешко да работите во доменот на онокологијата со цел тој притисок и негодувања од страна за официјалната медицина. Како реагираше таа на вашата работа?

TS:
Спречување. Сплетки. Клевета. Прогон. Кога научник има ефективна и револуционерна идеа, медицинските институции на секаков можен начин ќе се обидат да го уништат тоа бидејќи ги загрозува интересите на оние што моментално владеат со тоа. Без разлика колку кој метод е успешен, важно е да се уништат сите траги.
Вледеачките до сега направија многу работи кои требаше да ме спречат во мојата работа:

Ме исфрлија од сите медицински организации.

Направија вистинска хајка по сите медиуми правејќи кампањи да ме окаректизираа како обичен шарлатан.

Монтирани судски процеси со цел по судовите да ме присилат да се откажам од мојата работа.

Постојано полицијата ме малтретира во сопствениот дом.

EH:Поради што денешната медицина со сите сили се обидува да ја спречи вашата теорија и начини на лечење со помош на сода бикарбона и поради што ги одбиваат вашите главни докази дека габичката од видот Candida е главен предизвикувач на ракот?

TS:Една од главните одлики на медицинскиот врв е себичноста и алчноста како и недостаток на морал.Тие одлики ги спречуваат да погледнат подалеку од својата лична корист. Второ, денешната официјална теорија за настанување на ракот се состои од хипотезата дека канцерогените заболувања настануваат со генетско пореметување на клетките, мутација на клетките кои предизвикуваат формирање на клетките на ракот.Ова теорија еноставно е неточна и никогаш не е докажана. Затоа и сите методи на лечење или не даваат резултати или се неприметливи.

EH:Мислите ли дека тој проблем може да се реши?

TS:Да.Сето тоа може да се постигне ако се направат истражувања кои ќе се занимаваат со самиот извор на проблемот, секако ако се дозволат слободни медицински испитувања без мешање на парите или политиката. Кога луѓе од областа на медицината само од една земја би се собрале на едно место и би одлучиле да најдат решение на некој проблем, без кршење на човечките морали и стандарди, со дозволена слободна циркулација на информациите низ медиумите, тогаш резултатите би се забележале веднаш.

EH:Колку случаи на рак сте излечиле? Сигурно позитивните резултати би морале да им значат нешто на вашите колеги од областа на медицината?

TS:
Излечив стотици пациенти. Многу од нив имаа последен стадиум на ракот или имаа канцирогени заболувања во напреден стадиум, посебно беше голем бројот на оние кои ми се обратија за помош после неколку неуспешни третмани со конвенционалните терапии. Поголемиот број од нив во целост се опорави после третманот со сода бикарбона и сеуште нормално живеат и работат. Во случаите кога се започне со лечење на ракот во раните стадиуми после откривање на мали канцирогени јазли со големина до 3 см и минимален број на метастази, пациентите во целост се опоравуваат во 90 проценти од случаите. Важно е да се напомене дека дека повеќето лекари се сложуваат со мојот метод на лечење на ракот.

EH:Не постои ли начин овие докази од здравствените картони на пациентите кои се излечени од ракот со сода бикарбона да се искористат како притисок на медицинските здруженија со цел озбилно да ја сватат вашата работа?

TS:Не, затоа што е потребно да се демонстрираат над стотина потполно документирани случаи и а за тоа е потребно да работам во некоја клиника која се занимава со истражувања на ракот. За мене тоа е невозможно затоа што сум исклучен од медицинската заедница.

EH:Многу жени имаат Candidа која им прави бројни гинеколошки проблеми од проблеми со репродуктивните органи па се до женски канцирогени заболувања.Имате ли некаков совет за нив?

TS:
За жените да ги искоренат хроничните проблеми и габичните инфекции, тие би требало секоја ден да се чистат со два три литра чиста превриена вода која треба да се излади на телесна температура и во неа да има две супени лажици сода бикарбона.Овој третман треба да се повторува во период на два месеца освен за време на менструалниот циклус.Candida е многу отпорна габичка и потребно е долго време за да се искорени.

Докторот Tullio Simoncini од самиот почеток на својата онтолошка кариера подигна прашина во Светската Медицинска Организација и тоа само поради фактот дека пропагираше лечење на канцерогените заболувања со лесно достапно и неотровно соединение:сода бикарбона.


Повлекување на ракот на дебелото црево после третманот со сода бикaрбона.

Колку во на себе го навлече бесот на фармацевстката и медицинската заедница најубаво се гледа интернет, каде беше прогласен за “Доктор Смрт“, иако има излечено од рак повече од стотици пациенти, прогласен за шарлатан иако своите истржувања ги прави на емпириска основа, прогласен за лаком его манијак кој што наплатува повеќе десетици иљади евра за третманите со сода бикербона иако на многумина не им наплатил ништо затоа луѓето останале без скршен денар после објавувањето на нивните здравствени осигурувања за безнадежни случаи, посебно станува збор за пациенти од Америка.Од 2010 година Доктор Simoncini постојано се соочува со бојкот од страна на медиумите и со потполна забрана за објавување на трудови поврзани со лечењето на канцирогените заболувања со сода бикарбона.Но тоа не е најлошата работа која го затекна овој доктор. Против него се водеа многу [You must be registered and logged in to see this link.] со цел да се докаже дека неговите третмани убиваат луѓе!!!???

Без оглед што ги доби сите судски постапки против него и што е ослободен од вината за смрт на луѓето кои претходно беа прогласени за безнадежни случаи, ни една web страница која што води хајка против него, а ги има на стотици, не го објави тоа дека доктор Simoncini е ослободен од сите обвнениа(превари или изнудување на пари а не па за убиство или труење на пациентите).Ракот пред и после третманот со сода бикарбона.
Продолжуваме со интервјуто кое Доктор Simoncini и го даде на Emmi Holister од web страницата [You must be registered and logged in to see this link.]:

EH: Иако вашиот став за тоа дека ракот е предизвикан од габички е револуцинерна идеа во официјалната медицина, алтернативната медицина гледа потполно поинаку на Candidа и во тие кругови преовладува мислење дека истата се појавува во дегистивните патишта и цревата.
Но вие не верувате дека таа е само причина за разните цревни проблеми, всушност каков е вашиот став?

TS: Главните причини се во нашата околина. Второ, многу малку се обрнува внимание на промените во нашиот крвен состав и самата крв. Трета работа е храната. Проблемите би можеле да се соберат во неколку прашања, заради што ние имаме толкава нетолеранција(за која многу малку се пишува и говори) кон шеќерот, габичките, јајцата и млекото итн? Пред ние да создадеме нетолеранција кон овој вид на храна, веќе се направила штетата во нашиот организам.Стомачниот епител е веќе оштетен и се појавува нетолеранција.Многу е важно да се излечи ова состојба, тогаш е лесно да се види како овој проблем се поврзува со другите.
Мораме да сватиме дека избегнувањето на некоја храна засекогаш не е добра работа, бидејќи тоа нема да ја отстрани причината за нашиот проблем, обично болеста е условена од проблемите во околината во која живееме, после што нашето тело и психа не се доволно јаки да се борат против тоа, нашиот имунолошки систем е ослабен и ние немаме енергија да се спротивставиме на потенцијалните причинители на болеста.Важно е да се напомене дека главниот проблем е во неправилната исхрана.

На пример личноста која има проблеми со срцето, најверојатно пати од проширување на цревата-на таков начин срцето се послабо работи а нетолеранцијата е резултат на сето тоа.Друг е проблемот на слаба циркулација поради што настанува згрутчување на крвта или тромбови.На крајот ќе развиеме нетолеранција кон храната итн.
Поради тоа важно е да се лечи болеста во самиот корен а не само нејзините последици или симптоми, со еден збор не можеме да мислиме дека ако се откажеме од некоја храна ќе се излечиме.Тој став е површен.

EH: На крајот кажете ни како можат да се заштитат алтернативните доктори од нападите на официјалната медицина и на начините на кои таа ги преставува во медиумите и медицинските списанија?како можат да се заштитат и пациентите кои ќе дојдат кај вас или кај некој друг алтернативен доктор?

TS: Мое милење е дека алтернативните доктори се преплашени и дека тие немаат средства со кои можат ад се борат против лагите во офицјалната медицина.Медицинскиот свет треба да се ослободи од својата политика и паричните интереси како би се овозможила слодода на изборот на лечење за да почнат пациентите да се лечат а не само да се залечуваат.Ние мораме да сватиме дека најмногу болести се појавуваат заради нездравиот живот а во тоа спаѓа и користењето на лекови кои не ве лечат туку само ве прават зависни или уште поболни.Мора да се разбере дека институциите на медицината цело време прават притисок кон докторите за препишување на некорисни и отровни лекови.
Угледната web [You must be registered and logged in to see this link.] за доктор Simoncini го напиша следното во текст под наслов “Разберете колку е важно да ја победите Candidа“

Живи колонии на [You must be registered and logged in to see this link.]
Candida Albicans е габичка која покрај останатото ствара вакинални инфекции, но според Италијанскиот онколог Dr. Tulio Simoncini, автор на книгата “Cancer is a Fungus“-“Ракот е габичка“-Candida е главниот причинител за појавувањето на ракот.

Сите ние барем еднаш во животот сме имале некоја габична инфекција и сите сме се избориле со неа..Но кога Candidа Albicans ќе не нападне да речеме во цревата, тогаш се појавува инфекција која тешко се открива и уште потешко се победува.Ова може да се појави и како резултат на користење на антбиотици или од слаба работа на црвата, но најмногу од предолга нездрава исхрана или преголемо користење на њеќер и благи работи, премногу скроб и недостаток на ензими во дегистивниот систем.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Симптоми на Candida Albicans се:

Хронични проблеми со кожата, од чешање па се до мозолчиња.
Замаглување на видот, вртоглавица, подуеност, цревни гасови, грчеви, пречесто празнење на дебелото црево.
Чувство на вознемиреност и раздраливост.
Опсесивно компулсивно нарушување.
Голема желба за шеќер и скроб.
Менување на расположението, ненадејни напади на бес.
Хроничен замор и исцрпеност, депресија.

Во случај да ги имате повеќето симптоми би ви предложиле да се тестирате Candidoza.Постои еден релативно лесен домашен тест со кој можете да проверите дали имате габички во себе, но овде мораме да напоменеме дека не мора да се работи за Candida Albicans.тестот се прави на следниот начин.

Откако ќе се разбудете наутро, пред да се измиете и лице и заби, во чиста чаша обична нехлорирана вода(обична флаширана негазирана вода е совршена за ваков тест) плукнет.Оставете ја водата да отстои пет минути, ако во тоа време од плувачката која се наоѓа на површината на водата се спуштат полупроѕирни пипци кон дното на чашата, тоа значи дека во себе имате премногу габички.Но тоа не значи дека станува збор за Candida Albicans.

Најдобар тест за Candida Albicans е оној од примерок од изметот, но ито така добри се и модерните тестови со бриз од устата кои се прават во лабаратории специјализирани за откривање на Candida Albicans.Ако имате болести кои се подудараат со горенаведените тогаш работата станува уште покомплицирана и многу потешко е да се откријат и дијагностицираат во целост.Но најважно е да ја елиминирате Candida Albicans.

Превентива и лечење

Неконтролираниот раст на Candida Albicans во телото може да доведе до Candidoza која што може да ги имитира симптомите на многу познати болести и на крајот може да доведе до пукање на цревата или синдром на црева кои протекуваат.Таквата состојба е многу опасна бидејќи непреработени протеини доспеваат до крвотокот.Ова ствара реакција на имунолошкиот систем и обично се препознава по алергии кон храна на која претходно не сме имале никакви реакции или претходно не сме имале никакви проблеми со неа.

Значи прво би требале да ги елиминираме сите работи кои Candida Albicans ги сака, храна која содржи шеќер и скроб, како што се торти, леб, тестенини, свежо овошје, сушени намирници(бидејќи на нив обично растат габички), ориз.Би требало некое време да ја изгаднувате Candida Albicans со зеленчук варен на пареа, но во исто време би ви биле потребни витамини и минерали за да го подобрат вашиот имунолошки систем, значи би требало да јадете риба, свежо месо.Од една страна треба да ја исклучите храната која Candida Albicans ја сака а од друга страна треба да му помогнете на вашиот организам да се опорави.Големи количини на витамин Ц, Омега 3 магнезиум, можат и тоа како да помогнат во ова борба на сите фронтови против Candida Albicans.Да не заборавиме регулирана доза на сода бикарбона навечер, додека витамин Ц наутро.

Колку сода бикарбона ви е потребно?
На 70 килограми тежина доволно е половина лажица сода бикарбона разматена во чаша со вода.Мешајте додека не стане потполно проѕирна.Но ова не е едноставен процес.Се зависи и до вашата психо-физичка состојба.Понекогаш се потребни и месеци за да се ослободиме од Candida Albicans.

Candida Albicans потенцијал за создавање на рак


Dr.Simoncini од почетокот на своите истражувања тврди дека габичните инфекции предизвикуваат рак.Растот на мали колонии малигни габички зедно со реакцијата на телото и ткивото кое се обидува да се одбрани против ова инвазија, предизвикуваат формирање на тумор.
Dr.Simoncini најдобрите резултати ги постигна со директно вбризгување на сода бикарбона во канцерогеното ткиво , кое е опколено со колонии на габички (за што официјалната наука сеуште молчи).работата е во тоа што овој метод на лечење и примената на сода бикарбона е многу ефтин, неотровен, а тоа ни малку не и договара на медицинската мафија и затоа постојано се напаѓа Dr.Simoncini.

Doktorot Mark Sircus во своите истражувања откри дека содата бикарбона брзо ја зголемува алкалноста на клетките на ракот поради што тие скоро моментално умираат(бидејќи тие растат во исклучително кисело опкружување).Но не успеа да дознае дали прво настануваат габичките па канцерогените заболувања или обратно, но смета дека тоа треба детално да се испита и разјасни.

[You must be registered and logged in to see this link.] откри дека пациентите кои имаат рак често имаат и Candidoza, која најчесто се наоѓа кај пациентите кои се лечеле со методи на класичната медицина против ракот.Само од 1982 до 1985 година откриени се 60 такви случаи и поради некоја причина подоцна не се истражувале повеќе.Најтажно е што овие несреќни луѓе биле потполно негативни на тестовите за Candidiozа но Candida Albicans Е ОТКРИЕНА ВО КАНЦЕРОГЕНИТЕ ЛЕЖИШТА, и можела да се открие само со биопсија на канцерогеното ткиво!

Главната работа во целата ова приказна е да откриеме дали имаме Candida Albicans и што побрзо да се ослободиме од неа.

Иако докторот Tullio Simoncini специјализирал онкологија, метаболичка медицина и дијабетика, официјалната медицина и големата фармацевтска индустрија направија најголема хајка на денешницата забранувајќи му секакви медицински трудови и работа, сето тоа само заради една работа, бидејќи Tullio Simoncini тврди дека ракот се лечи со сода бикарбона.

Еве што на интернет страницата [You must be registered and logged in to see this link.] изјавува Simoncini за својот прогон:Борец за вистината, Tullio Simoncini

Обврската и желбата за да се открие вистината не е заради освета, бес или некои други ниски емоции, туку заради рационалната потреба човештвото да напредува и профитира од знаењето.

Само јасна и точна порака може да ја разбуди свеста кај луѓето.При тоа би требало да се користат убави зборови, но во тој случај будењето ќе се случи доста покасно, можеби и за 100 години.Постојат илјадници причини зошто ова не им одговара на оние кои ни ја кројат судбината.Сите оние добри и пристојни лекари, научници и професори кои отстапуваат од вистинските пораки всушност покажуваат дека припаѓаат на нив.Јас избрав сосема подруг начин на комуникација, се решив да зборувам јасно и гласно, зборубајќи ја и откривајќи ја вистината...и заради тоа го навлеков гневот секоја можна “банда“ која е заснована на лага.

На прашањето зошто толку многу луѓе умираат од рак, Simoncini рече:

Луѓето се прашуваат зошто после толку многу години многу скапи истражувања, научниците сеуште не можат да пронајдат лек?Проблемот е навистина од научна природа, но според мене е повеќе од куртуролошка, социјална и политичка природа.

Еве што мисли како ќе го лечиме ракот во иднина според Simoncini:

Во иднина, се надевам доста брзо, убеден сум дека ќе биде можно да се излечи било кој тумор во рок 15 до 30 денови и тоа со таблети или со инекции кои ќе се земаат наутро и навечер и на тоа треба да се сконцентрираат фармацевтските истражувања.Но уште еднаш напоменувам треба да се испадне од ќорсокакот во кој се наоѓаме сега.

Мослеме да мислиме за иднината кога ќе ја прифатиме користа од ефтините и едноставни природни препарати и тогаш можеме да одиме напред.

Но Simoncini не е единствениот доктор кој дознал дека содата бикарбона е природен лек за многу заболувања.

[You must be registered and logged in to see this link.] пишува:

Dr. R.Takeuchi анализирал повеќе од 20 габични инфекции на мочните патишта кои ги предизвикала Candida Albicans, која е патем и најчестиот предизвикувач на инфекциите на мочните патишта.После Candida Albicans најбројна е Torulopsis Glabrata и Candida Tropicalis.Најчеста причина за појавувањето на овие габички на мочните патишта е користењето на антибиотици.Од 20 пациенти, 5 успеале да се излечат со некористење на антибиотиците а другите 15 се излечени со помош на сода бикарбона.

Dr. Takeuchi вели:Содата бикарбона има докажано анти-габично дејство и успешно ги лечи раните болести поврзани со габички, дури и таа се користи во земјоделството и се користи и кај растителните производите кои не се чуваат во фрижидер.

Напомена:Одличен начин за да бидете сигурни дека во себе не сте внесиле габички од храната, е намирниците(суво гозје, грав, ориз...)да ги оставите да отстојат во ладна чиста вода со 1 до 2 кафени лажички сода бикарбона.Пред употребата на истите само добро измиете ги.Така ќе бидете сигурни дека немате габички на намирниците.

Уште една одлична употреба на содата е на компирот.Ако го попрскате со сода бикарбона, на него никогаш нема да се појават габички.

[You must be registered and logged in to see this link.] пишува:

Dr. Ralph Moss од универзитетот од Аризона веќе 35 години ја користи содата бикарбона како потенцијален лек за ракот.Robert J. Gilles и неговите колеги демонстрираа тртман на глувци и со помош на сода бикарбона успешно покажаа алкализација околу туморот и ракот кои на тој начин изумреа, бидејќи сите канцерогени заболувања се појавуваат во многу кисела средина.Ве молиме да разберете дека овде не се работи за природна киселина, аскорбенска или втамин Ц, бидејќи природната киселина на нашето тело му е потребна па дури и во борбата против туморот.Канцерогените заболувања се обвиткани со слој од габички кои прават отровна кисела околина.

Robert J. Gilles ги објави своите трудови во 2003 и ги нарече “зајакната анти-туморна активност“

Dr. Ralph Moss не е љубител на на работата на Simoncini и секој посебно си направил свои истражувања.Dr. Moss откри дека дури преку орална примена на сода бикарбона се намалува спонтаното појавување на метастазите кај градите на женските глувци и заклучи:Ова е импресивен резултат и треба да се продолжи со истражувањата.

Во светот многумина кои се занимаваат со истражување на канцирогените заболување открија дека канцирогеното ткиво има многу малку кислород и туморите исчезнувале кога директно би се вбризгал во нив кислород.

Важно е да се напомене дека слабо оксидираните ткива се многу кисели, што на индиректен начин ги потврдува истражувањата на Moss и Simoncini.

Содата бикарбона универзално се употребува против ацидоза(киселост), ја користат многу лекари за да ги неутрализираат киселите агенси кои се опасни за пациентите.Исто така рутински се користи и следните клинички ситуации:

Озбилни дијабетички кето-ацидози
Бременост
хемодијализа
Фармацевтски труења
Хепотерапија
васкуларни операции

Лекарите кога се обидуваат да го реактивираат срцето на пациентите многу често користат сода бикарбона, дури почесто од инекциите со магнезиум, што е вообичаен протокол во тие случаји.

Затоа е навистина чудно што содата бикарбона се осудува како негативно соодиненије за лечење на ракот и туморот иако медицината ја користи во многу случаи.Книгата на докторката [You must be registered and logged in to see this link.], открива многу својства на содата бикарбона и нејзината важност во медицината.

Во книгата [You must be registered and logged in to see this link.]-Сода бикарбона-лек за рак на сиромашниот човек, докторката Arina Alvez de Melo, припадник на организацијата IMVA – International Medical Veritas Association, рече дека не постои едноставна дефиниција за ракот но и јасно стави до знаење дека канцерогените заболувања можат доста лесно да се третираат и лечат, на начин да не се уништи телото во тој процес и да се искорени причинителот на ракот со помош на сода бикарбона.

Arina Alvez de Melo многу пати во својата книга ги цитираше зборовите на Simoncini:Преголемата киселчост во телото води кон настанување на хронични габични инфекции кои на крајот создаваат рак.

Таа заклучува:Ракот во основа е едноставна болест која настанува заради недостиг на кислород во ткивото а содата бикарбона го зголемува капацитетот на ткивото за пренесување и дистрибуција на кислородот.

De Melo дека може да се потврди дека ракот настанува од од габичките и дека самиот тој е всушност габичка, и дека официјалната медицина може да се лути колку што сака и дека е крајно време да се поедностават проблемите колку и тоа да не одговара на официјалната медицина.

Таа продолжува:

Dr.Simoncini е медицински гениј кој го откри соединението кое успешно навлегува во големите тумори во организамот-сода бикарбона, надоброто и најпознатото соединение за елиминација на ракот на кожата исто така може да се користи и во внатрешноста на организамот.За рак на кожата исто така е добар и продниот јод.Некои лекари користат јод за елиминирање на внатрешните канцерогени заболувања.Кога овие две работи ќе се соединат добивате неуништиба армија против ракот и таа армија ќе го пронајде ракот било каде во телото и ќе го убие.

Dr.Melo им го предложи на своите читатели следното:

Ние им ја препорачуваме содата бикарбона на сите пациенти кои кои поминуваат низ ангиографија, компјутерска томографија или снимање со магнетна резонанса за да ги заштитат своите бубрези.Списанието Clinical Journal of the American Society Nephrology предупредува дека со било какво снимање можат да се направат сериозни здравствени проблеми на срцето и бубрезите.Сите оние раствори за скенирање содржат iopamidol, iodixanol кои се многу штетни за човековиот организам, можат да се појават сериозни повреди на бубрезите,излив на мозкот, срцев удар или прекинување со работа на бубрезите.Сите тие проблеми можат да се избегнат кога би се користела содата бикарбона.Превод: Мунгус

povikkonvistinata.org

Референци:[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].

[You must be registered and logged in to see this link.].


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот