Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 10 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 10 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Прашање во врска за деџалот!! on Сре 14 Мар 2012, 6:35 pm

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
SELAMUN ALEJKUM BRAKA SAKAM DA ZNAM PODETALNO ZA DEDZAL AKO SAKATE DAMI KAZETE VESSELAM

2 Прашање во врска за деџалот!! on Сре 14 Мар 2012, 6:43 pm

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
AZNATAR BEKIR напиша:SELAMUN ALEJKUM BRAKA SAKAM DA ZNAM PODETALNO ZA DEDZAL AKO SAKATE DAMI KAZETE VESSELAMОтвори нова тема под следниов линк: [You must be registered and logged in to see this link.] и кликни десно горе на „Post NEW„.

Поставиго прашањето детално, за да знаеме, што баш те интересира.
______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]http://www.ahlu-sunnah.org

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
SELAMUN ALEJKUM PA MNOGU ME INTERISIRA EVE KE NAVEDAM OD KOGA POSTI DEDZALOT DALI OD RODITELI KOGA KE DOJDE KOJ KE DOJDE DA GO UBIJE I AKO DOJDE DAGO UBIJE SO KOJA CEL KE DOJDE DAGO UBIJE DALI STRINKO ZA NEGO KOLKU DENA ILI GODINI ILI NOKI KE PRESTOJUVA DEDZALOT I SEGA KAJ SE NAOGA I KOJ GO PODUCUVA I KOJ GO HRANI I KOJ GO RASTEL I HRANELL

4 1 on Сре 14 Мар 2012, 7:13 pm

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
AZNATAR BEKIR напиша:SELAMUN ALEJKUM PA MNOGU ME INTERISIRA EVE KE NAVEDAM OD KOGA POSTI DEDZALOT DALI OD RODITELI KOGA KE DOJDE KOJ KE DOJDE DA GO UBIJE I AKO DOJDE DAGO UBIJE SO KOJA CEL KE DOJDE DAGO UBIJE DALI STRINKO ZA NEGO KOLKU DENA ILI GODINI ILI NOKI KE PRESTOJUVA DEDZALOT I SEGA KAJ SE NAOGA I KOJ GO PODUCUVA I KOJ GO HRANI I KOJ GO RASTEL I HRANELL

AZNATAR BEKIR - edno prashanje do tebe:

Zashto gi postavuvash tvoite prashanja pod nekoi Temi koi sto veche postojat? Zashto ne otvorash nova Tema, pod Kategorijata za postavuvanje na prashanja?

Eve ushte ednash di davam Link: [You must be registered and logged in to see this link.]

Klikni na "POST NEW" - podpolnigo naslovot gore, kako na primer "Dadzhal" i postavigo tvoeto prashanje, vo predvidenoto Mesto.

Fala!


______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот