Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Knigi on Чет 05 Јан 2012, 11:01 pm

ila

avatar
Сестра
Сестра
Selam alejkum!


Sakav da vi preporacam edna mnogu dobra kniga.
" Znaenjeto za Teuhidot vo olesneta forma"
od : Abdullah ibn Ahmad Al Hail
Prevod na makedonski: M-r Talha Kurtishi
______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

2 Re: Knigi on Чет 05 Јан 2012, 11:15 pm

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
ila напиша: Selam alejkum!


Sakav da vi preporacam edna mnogu dobra kniga.
" Znaenjeto za Teuhidot vo olesneta forma"
od : Abdullah ibn Ahmad Al Hail
Prevod na makedonski: M-r Talha Kurtishi
We Alejkum Selam sestro, kade moze da se nabavi i dali moze da se najde elektronska forma.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Knigi on Пет 06 Јан 2012, 1:49 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
ila напиша: Selam alejkum!


Sakav da vi preporacam edna mnogu dobra kniga.
" Znaenjeto za Teuhidot vo olesneta forma"
od : Abdullah ibn Ahmad Al Hail
Prevod na makedonski: M-r Talha Kurtishi


Да прекрасна книга јас денес ја добив..


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

4 Re: Knigi on Пет 06 Јан 2012, 5:46 pm

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Muaz al Islam напиша:

We Alejkum Selam sestro, kade moze da se nabavi i dali moze da se najde elektronska forma.

Не верувам дека , ја имаа во електронска форма, книгата е бесплатна , и е во изданије на Гураба гостивар, така да контактирај го Лаутка за повече информации, X X а Иншалахх че пастирам дел од текстовите на самата книга.Последната промена е направена од Haqq на Пет 25 Јан 2013, 10:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : XX: забрането користење на смешковци во општи форум (жени и мажи))


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

5 Re: Knigi on Пет 06 Јан 2012, 10:22 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
Wa alaykum salam wr wb Sestro,!!fala za Informaciata. Salamche!!


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

6 Re: Knigi on Саб 07 Јан 2012, 11:40 pm

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Се надевам дека че ја набавам во скоро време по една за ситее ,,Иншаллахх.....


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

7 Re: Knigi on Пет 25 Јан 2013, 3:27 pm

Al-Ghuraba

avatar
Модератор
Модератор


Во името на Аллах, Милостивиот, Сомилосниот!

Ес-Селамун Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху!

Драги браќа и сестри сакам да ве известам за ова мало дело со наслов “ЧЕТИРИ ВАЖНИ ПРАВИЛА“ Автор:Мухаммед б. Сулејман ет-Темими , иншх'Аллаху те'ала се надевам дека ќе се окористиме од ова дело...

На следниов линк може да ја симнете брошурата

[You must be registered and logged in to see this link.]

Со почит: [You must be registered and logged in to see this link.] XXПоследната промена е направена од Haqq на Пет 25 Јан 2013, 10:41 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : XX забрането користење на смешковци во општи форум (жени и мажи))

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот