Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Alijaa

avatar
Брат
Брат
САД: По палењето на Куранот само во Вашингтон Исламот го прифатиле 180 Американци


Како што пренесува сајтот ABNA, по палењето на Куранот од страна на двајцата американски свештеници, само во Вашингтон, наеднаш Исламот го прифатиле 180 Христијани.

Мухамед Насир, директор на Исламскиот Центар на Вашингтон (Washington), изјавил:
„По палењето на Куранот и церемонијата против изградбата на џамии во Њујорк (New York), Американците почнаа уште повеќе да се интересираат во Исламот.

И само во Вашингтон Исламот го прифатиле 180 луѓе. "

Мухамед Насир вели дека за дванаесет години во САД, се изградени повеќе од 1.200 џамии (тоа е повеќе од 100 џамии годишно).

Многу од луѓето кои го прифатиле исламот, почнале уште веднаш да ги повикуваат другите во Ислам, сметајќи ја за должност грижата да ги пренесат вистинските информации за исламот на Американците, разбивајќи ги со тоа стереотипите кои за нив ги пласирале масовните медиуми.

Официјалните податоци покажуваат дека бројот на оние кои го прифаќаат исламот нагло се зголемил.

Според Фадл Сулејман, директор на центарот за проучување на Исламот „Džazur“, годишно повеќе од 80.000 Американци се враќаат во монотеизам - Исламот.

Фадл Сулејман истакнува дека бројката од 80 000 луѓе е официјален податок, кој е земен од џамиите и исламските центри, каде што Американците ги изговараат зборовите на шехадетот.
За точниот број на новите муслимани во САД, не се познати прецизните податоци.


Извор: [You must be registered and logged in to see this link.]


LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Alijaa напиша:
САД: По палењето на Куранот само во Вашингтон Исламот го прифатиле 180 Американци


Како што пренесува сајтот ABNA, по палењето на Куранот од страна на двајцата американски свештеници, само во Вашингтон, наеднаш Исламот го прифатиле 180 Христијани.

Мухамед Насир, директор на Исламскиот Центар на Вашингтон (Washington), изјавил:
„По палењето на Куранот и церемонијата против изградбата на џамии во Њујорк (New York), Американците почнаа уште повеќе да се интересираат во Исламот.

И само во Вашингтон Исламот го прифатиле 180 луѓе. "

Мухамед Насир вели дека за дванаесет години во САД, се изградени повеќе од 1.200 џамии (тоа е повеќе од 100 џамии годишно).

Многу од луѓето кои го прифатиле исламот, почнале уште веднаш да ги повикуваат другите во Ислам, сметајќи ја за должност грижата да ги пренесат вистинските информации за исламот на Американците, разбивајќи ги со тоа стереотипите кои за нив ги пласирале масовните медиуми.

Официјалните податоци покажуваат дека бројот на оние кои го прифаќаат исламот нагло се зголемил.

Според Фадл Сулејман, директор на центарот за проучување на Исламот „Džazur“, годишно повеќе од 80.000 Американци се враќаат во монотеизам - Исламот.

Фадл Сулејман истакнува дека бројката од 80 000 луѓе е официјален податок, кој е земен од џамиите и исламските центри, каде што Американците ги изговараат зборовите на шехадетот.
За точниот број на новите муслимани во САД, не се познати прецизните податоци.


Извор: [You must be registered and logged in to see this link.]


Машшалах,,тоје рахмет Аллахоф џ.ш!!!!!!!!!!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот