Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Гадафи е мртов, крај на војната во Либија

Крај на граѓанската војна во Либија. Полковникот Моамер ел Гадафи е мртов – ова е соопштено од претставниците на Преодниот национален совет. До светските медиуми испратија фотографија од мобилен телефон, на која е сликан полковникот облеан во крв.
Според првите информации, соборениот либиски лидер е пронајден во една полу-урната куќа во Сирт. Бил ранет во нозете и во главата, а веднаш бил однесен во болница, каде им подлегнал на повредите. Телото на Гадафи, е пренесено во Мисрата.
Од Преодниот национален совет велат дека Гадафи се обидел да избега од Сирт во конвојот на воените возила, кои беа бомбардирани од НАТО. Во таа акција е убиен командантот на „зелените сили“ Абу Бакир Јонус Џабр.

- Го фативме господин Гадафи во една куќа. Некој пукаше кон него со пиштол со калибар од 9 милиметри. Тука спиеше, а куќата беше опколена со телохранители. Со него беше само Бакир Јонус Џабр.

Потврдено е дека е уапсен и синот на Гадафи, Мутасим, како и неговиот портпарол, Муса Ибрахим.
Од НАТО соопштуваат дека нивните авиони го нападнале конвојот со војници на Гадафи, но дека организацијата, во моментов, се обидува да ги потврди информациите за неговата смрт.

Либискиот народ денеска почна да ја слави слободата од 42-годишната диктатура на Моамер Гадафи. Власта ја освои во 1969-та година со воен удар против кралот Идриз. Брзо потоа, се именуваше како „крал над кралевите“, но во светот беше познат само како „налудничавиот полковник“. Освен што започна неколку војни и произведуваше хемиско оружје, во текот на своето владеење темпераментниот лидер се збогати од либиското земјоделие. Нешто што неговиот народ не можеше да му го прости и во февруари годинава одлучи да го собори.

Алиса Шакири


Превземено:

Алфа ТВ


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Им доаѓа редот на сите тагути еден по еден.

Ако не на овој свет на Ахирет ги чека казна.

Го молиме на Аллах да не сочува од зулумот на неправедни владари и зулумќари. Аллахуме Амин.

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Monoteizam напиша:Им доаѓа редот на сите тагути еден по еден.

Ако не на овој свет на Ахирет ги чека казна.

Го молиме на Аллах да не сочува од зулумот на неправедни владари и зулумќари. Аллахуме Амин.

Tокму така му доаѓа редот на сите неправедни владари!!!

иншАллах Аллах да ги усрами и на овој свет како што го устрами на многу неправедни владари што ни се познати по историјата во Исламот.

Аллах да не сочува од вакво зло иншАллах. И го молам на Аллах џ.ш да ни биде како заштитник од неправдата што ја носат ваквите луѓе.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот