Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Форумот и Сајтот од Исламски Центар се хакирани.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Аллах да ни сочува од налетот на оние кои сакаат да го отстранат Аллаховото светло.

Нека почуствуваат и тие како е кога некој може да ти уништи труд од неколку години, можеби сега ќе земаат некоја поука.

Со ова вАллахи не сакам да помислат читателите дека се радуваме на ваквиот чин, ние сме првите кои од тоа се оградија уште во моментот кога нас ни беше нанесена слична неправда од рацете на нивни администратори.

СЕКАКО СЕ ОГРАДУВАМЕ ОД СЕКАКВА ВМЕШАНОСТ.

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Хакирањето е навистина еден голем проблем.

Па иншАллах Аллах да му олесни и иншАллах нека нема некои поголеми проблеми.

Тие се наши брача кој ченам дова на Аллах џ.ш да му олесни во нивниот проблем.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Субаханалах оној кој го сторил тоа поема нема од животот, пишувал стотина глупости во хостот на офицалната страна ...

а плус ставил знаме ако е муслиман голем срам си направи самиот врс себе... имено по мое видување и искуство... проблемот кој се појави и што на некој начин успел хакерот да изнаејде начин .. е тоа поради осуство слабиот Аргажман од страна на глобалниот

Админ кој секако дека има причина за неговото усуство кога ми би имал време и би бил по активен на сајтот не верувам дека некој че се доближи до иц а камоли да му наштети . како и да е го молам на Аллах оној кој го стори ова нека си го добие она што го заслужува, а на браќа од иц им посакувам што побрзо и полесно решавање на овој проблем...


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Без разлика кој и како работи и колку сигурен се смета, овој интернетски свет е ранлив и оние кои го создаваат прават и разработуваат разни начини како да го соборат.

Го молиме на Еден и Единствен да ни даде кхајр во секоја наша постапка и секој наш чекор.

Го молам на Аллах тебареке ве те ала да ги упати на прав пат оние искрените и да ни соедини нашите срца па да бидеме браќа во овој совршен дин. Аллахуме Амин.

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
ИЦ Сајтот е вратен во употреба и функционира!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:ИЦ Сајтот е вратен во употреба и функционира!!!

Елхамдулилах.! Амин


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот