Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор

Посебни мерки за безбедност за емирот од Катар
[color:999b=#000]
Луѓето од
протоколот и од обезбедувањето на емирот веќе десетина дена се во
Македонија, за лично да се погрижат за безбедноста на нивниот владетел.
Исто така и од безбедносни причини во Скопје нема да допатува
престолонаследникот на шеикот.
Емирот од Катар утре во Скопје ќе слета во 14 часот. Со големо
полициско обезбедување, меѓу кое ќе има и 7 мотори, конвојот возила со
суверенот од најбогатата земја на Блискиот Исток и неговите 14 министри
ќе се движи низ метрополата.


Конвојот ќе вози со брзина од 80 километри на час. Под посебен
полициски надзор ќе бидат улиците по кои ќе помине емирот, но од
безбедносни причини не се открива која ќе биде маршрутата.


Освен на копно, шеикот Шамад Бин Калифа ќе биде обезбедуван и од
небо, па така утре над Скопје ќе кружи и хеликоптер. Нивото за
безбедноста за катарскиот суверен е исто како и за премиерот на Русија
Владимир Путин или американскиот претседател Барак Обама.


Луѓето од протоколот и од обезбедувањето на емирот веќе десетина
дена се во Македонија, за лично да се погрижат за безбедноста на нивниот
владетел. Исто така и од безбедносни причини во Скопје нема да допатува
престолонаследникот на шеикот. Емирот и неговата придружба во Скопје ќе
дојдат со три авиони, меѓу кои е и летечкиот замок на шеикот ЕРБАС 340.Од аеродромот „Александар Велики“ ќе се упатат кон претседателската
резиденција на Водно, а потоа кон хотелот „Александар Палас“, каде што
ќе престојува катарската делегација.


Емирот ќе биде сместен во претседателскиот апартман кој ни од далеку
не ги задоволува стандардите и луксузот достојни за кралот. Најбогатиот
човек на Блискиот Исток во два наврати требало да ја посети Македонија.
Но гостувањето не го остварил затоа што не бил сигурен дека во земјава
можела да му се пружи потребната безбедност.


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Келиметул-Хакк

avatar
Талиб
Талиб
LAUTKA напиша:
Посебни мерки за безбедност за емирот од Катар
[color=#000]
Луѓето од
протоколот и од обезбедувањето на емирот веќе десетина дена се во
Македонија, за лично да се погрижат за безбедноста на нивниот владетел.
Исто така и од безбедносни причини во Скопје нема да допатува
престолонаследникот на шеикот.


Аллах субхане ве те ала, да уништит на овие Тагути како Арабските така Македонските Тагути и сите нивни помошници и слуги!!! Аллахумме амин!!!

Емирот од Катар утре во Скопје ќе слета во 14 часот. Со големо
полициско обезбедување, меѓу кое ќе има и 7 мотори, конвојот возила со
суверенот од најбогатата земја на Блискиот Исток и неговите 14 министри
ќе се движи низ метрополата.


Конвојот ќе вози со брзина од 80 километри на час. Под посебен
полициски надзор ќе бидат улиците по кои ќе помине емирот, но од
безбедносни причини не се открива која ќе биде маршрутата.


Освен на копно, шеикот Шамад Бин Калифа ќе биде обезбедуван и од
небо, па така утре над Скопје ќе кружи и хеликоптер. Нивото за
безбедноста за катарскиот суверен е исто како и за премиерот на Русија
Владимир Путин или американскиот претседател Барак Обама.


Луѓето од протоколот и од обезбедувањето на емирот веќе десетина
дена се во Македонија, за лично да се погрижат за безбедноста на нивниот
владетел. Исто така и од безбедносни причини во Скопје нема да допатува
престолонаследникот на шеикот. Емирот и неговата придружба во Скопје ќе
дојдат со три авиони, меѓу кои е и летечкиот замок на шеикот ЕРБАС 340.Од аеродромот „Александар Велики“ ќе се упатат кон претседателската
резиденција на Водно, а потоа кон хотелот „Александар Палас“, каде што
ќе престојува катарската делегација.


Емирот ќе биде сместен во претседателскиот апартман кој ни од далеку
не ги задоволува стандардите и луксузот достојни за кралот. Најбогатиот
човек на Блискиот Исток во два наврати требало да ја посети Македонија.
Но гостувањето не го остварил затоа што не бил сигурен дека во земјава
можела да му се пружи потребната безбедност.


Аллаху драги уништи ги на Арабските Тагутути така и на Македонските Тагути на нивните слуги и помошници и на оние кои ги обожаваат!!! Аллахумме амин!!!

Monoteizam

avatar
Редовен член
Редовен член
Аллахуме Амин акхи на твојата дова!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот