Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Muwehhid

avatar
Модератор
Модератор
ИншАллах утре е големиот исламски празник Мубарек Бајрам. Па еве тема за честитање на истиот.Еселаму Алејкум Ве Рахметулахии Ве БерикетууНЕКА НИ Е ЗА МНОГУ ГОДИНИ ОВОЈ БАЈРАМ...

НЕКА АЛЛАХ ВОЗВИШЕНИОТ НИ ГИ ПРИМИ ОД НАС И ОД ВАС ДОБРИТЕ ДЕЛА.

НЕКА ОВОЈ БАЈРАМ НИ ДОНЕСЕ РАДОСТ И СРЕЌА, УСПЕХ И НАПРЕДОК ВО НАШАТА ВЕРА И НАШИОТ ЖИВОТ.

НЕКА ОВОЈ БАЈРАМ БИДЕ МЕГДАН ЗА ЗБЛИЖУВАЊЕ НА СРЦАТА НА ВЕРНИЦИТЕ, ОДМОР ЗА ДУШИТЕ, МЕЃУСЕБНА СОЛИДАРНОСТ И ХУМАНОСТ.

НЕКА АЛЛАХ СЕВИШНИОТ ЈА УСРЕЌИ СЕКОЈА МУСЛИМАНСКА КУЌА, ЈА ВРАТИ НАСМЕВКАТА НА ДЕЦАТА, НАДЕЖТА НА ВОЗРАСНИТЕ, И СЛАВАТА НА ДИНИ ИСЛАМ.

НЕКА АЛЛАХ СЕМОЌНИОТ НЕ ЗАЦВРСТИ И ПОСЛЕ РАМАЗАН БИДЕМЕ КАКО ВО РАМАЗАН ИЛИ ПОДОБРИ ОД РАМАЗАН.РАМАЗАН МУБАРЕК ОЛСУН.Ви посакува РАМАЗАН МУБАРЕК ОЛСУН.вашиот брат islam nur

Последната промена е направена од islam nur на Саб 05 Ное 2011, 7:09 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Haqq

avatar
Администратор
Администратор
„Ако не ја видете месечината од шавал, тогаш потполнитего постот со 30 дена.„ (Бухари; Муслим)

Денеска беше 29. ден на месецот рамадан 1432 година. Според тоа, што се виде младата месечина, ве информираме, дека првиот ден на Аид ул-фитир е во фтроник (30. Август 2011).

Нека им је на сите верници муслимани честит АИД УЛ-ФИТИР МУБАРАК!
Аллах субаханаху ве теала да ви ги прима сие добри дела! Амин!

http://www.ahlu-sunnah.org

Beci

avatar
Нови член
Нови член
Neka svetlosta na Islamot gi osvetli vashite dushi i gi ispolni vashite srca,sve ona shto vo zivotot Ve pravi srekni neka Allah xh.sh Vi go podari na Vas i na Vashite semejstva.BAJRAM MUBAREK OLSUN na site braka i sestri.

ibret

avatar
Активен член
Bajram Mubarek olsun na site Muslimani!


______________________________________________

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Lijepi miris čaršijom prolazi,
osjeća se da nam Bajram dolazi,
čestitke se sada šalju svima,
al najprije svojim najmilijima!Nek nam Allah Ramazan ukabuli
i nek nam život do slijedećeg produži
kako bi ga opet u ibadet proveli!


NEKA KNJIGA KURAK CVETA BUDE VODIC CEO SVETA !!!!BAJRAM MUBAREK

Cestit bajram do site braca i sestri , !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Бајрам Мубарек!

Честит бајрам!

Me fat Bajramin!

Bajram Mubarek Olsun!Драги брака и сестри, драги верници и вернички, драги муслимани и муслиманки нека ни е честит овој мубарек ден. Нека Аллах џ.ш ни даде од Милоста Аллахова.

Аллаху наш те молиме во Твојата Сила и Моќ во Твојата Милост примајниги нашите Постови, примајниги нашите ибадети, Примајнија нашата Садака.

Аллаху мој те молам направи ни силни Верници и иншАлалх да го дочекаме другиот Рамазан со повеке Ибадет, со повеке Молитва, со повеке садака. Ја раби!!!Ви посакувам Убави рамазански денови вашиот Брат: [You must be registered and logged in to see this link.] !


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
Salam Alaykum wr wbi od mene do site Muslimanki i Muslimani Bayram Mubarak olsun - Eid Mubarak. Allah da go ukabuli Ibadetot, da gi prima Dovite i da ni oprosti. allahumma amiin.salam alaykum wr wb


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот