Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 12 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 12 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Садакул футре.... on Чет 25 Aвг 2011, 12:33 am

LAUTKA

avatar
Модератор
Модератор
Темава ја отворам со цел дали има некој сознанија ,во македонија за поделба на оваа исламска обрска ,некоја фамилија која и е потребно оваја помош поделба на оваа садака ФИТРЕ..дали постои такво семејство да му се укаже помош...кој не би биле во состојба да го прослават Рамазанскиот бајрамм??

Селам АлејкумПоследната промена е направена од LAUTKA на Чет 25 Aвг 2011, 1:13 am. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

2 Re: Садакул футре.... on Чет 25 Aвг 2011, 12:47 am

Muaz al Islam

avatar
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!

Брате [You must be registered and logged in to see this link.] иншАллах Аллах да те награди за твојата садака и за садаките кој ги дадовме во името на Аллах.

Доколку уште не имаш дадено Садаката на некоја личност кој навистина има потреба јас би дал еден предлог.

Доколку има некоја личност кој навистина му е потребна Помош најдобро би било тебе брате да те сопшти преку Приватна Порака, бе ви било пожелно на јавно да каже.П.С/ Доколку некој има потреба од Садака нека го сопшти на Братот [You must be registered and logged in to see this link.] преку Приватна Порака па иншАллах нека помогне секој колку што е во можност.На крај:

Го молам на Возвишениот Аллах џ.ш нека ни ги укабули нашите постови, нека ни ја прима садаката и иншАлалх нека не направи силни верници АМИН.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
http://www.ahlu-sunnah.org

3 Re: Садакул футре.... on Чет 25 Aвг 2011, 12:49 pm

Muslima4Islam

avatar
Модераторка
Модераторка
salam alaykum wr wbna vistina Prekrasna Idea. Allah da te nagradi za tvojot Trud. amiin


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот