Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Саб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Саб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Пон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Нед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Саб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Сре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Вто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Нед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Пет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Пон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Нед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Сре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Сре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Сре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
 
LAUTKA (1011)
 
Muwehhid (937)
 
Келиметул-Хакк (594)
 
Muslima4Islam (589)
 
Abu Al-Amin (479)
 
Al-Ghuraba (360)
 
Monoteizam (343)
 
muharem fazli (323)
 
Haqq (253)
 

Statistics
Постојат b>1266 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Lorensa

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

Logged in as Anonymous. Последната ви посета беше на

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2  Next

Објава & Важна тема [5]

ТемиОдговориВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења  Global announcement:  

Несогласност меџу „муслиманите„ во македонија - нови проект!!!

   by Haqq
12644on Пет 31 Окт 2014, 9:53 pm by sejdi akif Видете го последното мислење
Нема нови мислења  Global announcement:  

Avatar - Sliki na vashiot Profil /Bilder auf Eurem Profil

   by Haqq
02301on Вто 21 Сеп 2010, 1:33 am by Haqq Видете го последното мислење
Нема нови мислења  Важна тема:  

Дали беше Фатима ел зехра лута на абу Бекир ес Садик?

   by Abu Al-Amin
182835on Саб 12 Фед 2011, 10:59 pm by iskren Видете го последното мислење
Нема нови мислења  Важна тема:  

Омразата Шиитска кон Аиша радиху Аллаху Анха

   by Abu Al-Amin
41179on Вто 14 Дек 2010, 11:40 am by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Нема нови мислења  Важна тема:  

Титулата „Ахлу Суннах вал Џемает„ од Шиитскa Страна

   by Abu Al-Amin
21530on Чет 09 Дек 2010, 11:08 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење

Теми [17]

ТемиОдговориВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   

Али ибн ел-Хусејн (р.А.) и заклетвата негова кон Језид ибн муавија

   by Abu Al-Amin
0927on Сре 11 Мар 2015, 3:43 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Важно предупредување на страната www.ha-mim.net

   by Muwehhid
0728on Саб 25 Мај 2013, 9:15 pm by Muwehhid Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

worzratna tema - 12'те Имами / ехлул бејт / муавија / језид итк.

 [ 1, 2, 3 ] by emir muhminin
634892on Чет 20 Дек 2012, 2:30 am by Muaz al Islam Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Сличноста на Шиите и Евреите!!!

   by Келиметул-Хакк
0691on Сре 05 Дек 2012, 2:44 am by Келиметул-Хакк Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Омар ибн ал-Хатаб го измена езанот од фаџар (сабах)

   by Abu Al-Amin
0797on Сре 28 Ное 2012, 5:16 am by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Оваа тема е заклучена. Не можете да менувате мислења и да одговарате!   

Дали шитите се муслимани?

 [ 1, 2, 3, 4 ] by dare
8910006on Нед 25 Ное 2012, 1:54 am by Muaz al Islam Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Мута (шиитски брак) и Мисјар (сунитски брак) во споредба

   by Abu Al-Amin
81010on Вто 02 Окт 2012, 11:52 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Ебу хурејра е лагач [шиитска зекта]

   by Abu Al-Amin
0814on Вто 22 Мај 2012, 9:34 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Примери навредување на асхабите од страна на шитите

   by Muwehhid
0902on Пон 09 Апр 2012, 1:33 pm by Muwehhid Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Предноста на светиот Месец Мухарем и постењејто на Денот Ашура:

   by Abu Al-Amin
62153on Чет 01 Дек 2011, 6:43 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Шитски заблуди

   by Muwehhid
91291on Сре 09 Ное 2011, 10:56 pm by Muwehhid Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Споредба измеџу Хариџија и Шија

   by Muwehhid
0917on Нед 09 Окт 2011, 2:02 pm by Muwehhid Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

ŠIJE - ŠITI - Da li su naša braća ili ne ?

   by Muaz al Islam
0777on Пет 19 Aвг 2011, 6:12 pm by Muaz al Islam Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Шитски езан

 [ 1, 2, 3 ] by Muwehhid
537877on Пет 08 Jул 2011, 1:27 am by LAUTKA Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

citat

   by Vojvodata
0827on Сре 06 Jул 2011, 10:57 pm by Vojvodata Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Shiit taguva za Imam Husejn, od koga ja primeti Kamerata :-)) navistina mnogu zhalno

   by Ibn Ismail
0787on Нед 19 Дек 2010, 5:35 pm by Ibn Ismail Видете го последното мислење
Нема нови мислења   

Koj se Rafidite? (Shia-Rafidáh)

   by Abu Al-Amin
0915on Вто 30 Ное 2010, 10:56 pm by Abu Al-Amin Видете го последното мислење

Теми [17]

  Вратете се на почетокот

Отиди на страна : 1, 2  Next

Модератори : ال اَلَك, Модератор, Модeраторка

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој

Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

  • Нови мислења Нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Објава Објава
  • Важна тема Важна тема
  • Global announcement Global announcement